ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga elektryczna do 2500zl
Autor Wiadomość
Voice2k 
początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Polska
  Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   Hulajnoga elektryczna do 2500zl

Witam serdecznie wszystkich miłośników pojazdów elektrycznych. Jestem totalnie nowy i zielony w tym temacie, dlatego postanowiłem wrzucić swoje pytanie na tym forum. Szukam hulajnogi elektrycznej. Tak jak w temacie chciałbym poznać waszą opinie, który model byłby według was najlepszy, tak aby zmieścić się w podanej powyżej przeze mnie kwocie (do 2500zł). Jeżeli będzie trzeba niewiele dopłacić, ale cena będzie tego warta to proszę się nie krępować z propozycjami, wszystkie wezmę pod uwagę. To może na szybko opiszę jakie miałbym wymagania dotyczące pojazdu i co jest dla mnie najważniejsze:

1. Prędkość z jaką porusza się hulajnoga (oby jak największa)
2. Dystans jaki może pokonać na jednym ładowaniu (oby jak najdłuższy)
3. Możliwość złożenia, aby mogła zmieścić się do takiej szkolnej szafeczki (możliwość składania "na pół" oraz złożenia kierownicy - jej rączek (jak np. w Airwheel Z5) )
4. Jakość wykonania.
5. Design.

Przeglądałem mnóstwo propozycji i do tej pory moim faworytem jest Frugal Eco ( Frugal Eco ) - prędkość: do 30km/h, dystans: 30km na jednym ładowaniu oraz składa się całkowicie zapewniając bardzo dobre zarządzanie przestrzenią i bez problemu do takiej szafki się zmieści, cena: 2590zł. Do tej pory przeszukiwałem różne recenzję na yt pod tym kątem, a także tzw. top listy electric scooterów i nic lepszego nie znalazłem. Bardzo proszę wszystkich ekspertów od pojazdów elektrycznych o radę odnośnie zakupu, ponieważ tak jak wspomniałem jestem kompletnie zielony w tym temacie, a hulajnogę taką chciałbym sobie sprawić, aby poruszać się nią na co dzień do pracy i z powrotem (dystans około 20km razem w obie strony). Za wszelkie odpowiedzi dziękuję, czekam z niecierpliwością na wasze propozycje.

[EDIT administracja] - post został wskazany przez użytkowników jako kryptoreklama (jednopostowiec+link+superlatywy). Zalecamy ostrożność w wykorzystywaniu opinii z tego posta
Ostatnio zmieniony przez Arbiter Pią 06 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   

Podlinkuj tych innych kandydatów no chyba że to ma być autoreklama jedynie słusznego sklepu :P
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   

Cena za takie g..no to chyba z księżyca wzięta.Jak dla mnie to zabawka dla dziecka na komunię a nie pojazd na dojazdy do szkoły i codzienne używanie.Szybkość 30km/godz na takich kółkach to śmiertelne zagrożenie a na pewno ciężkie kalectwo.Wartość tego g..na określił bym na jakieś 500-700 zł i to z powodu baterii bo reszta to koszt ok.100zł.Pooglądaj sobie na forum jakie hulajnogi koledzy budują i zobaczysz co to jest warte.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2018   

wibi nie unoś sie to tylko rekalama sklepu na kilku forach jestem/byłem modem i takie posty to chleb powszedni aż gryzie w oczy: dzis rejestracja i 1 post zachwalający jakiś produkt w konkretnym sklepie...czego to nie wymysla spryciaże byle za free sie reklamować:P
 
 
Voice2k 
początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Powiem szczerze, nie spodziewałem się totalnie takiej reakcji, naprawdę. Jestem totalnie randomowym człowiekiem, który jest totalnie zielony i chciałby zaczerpnąć trochę wiedzy na ten temat, a jestem z góry posądzany o jakieś totalne bzdury typu autoreklama sklepu. Jest to pierwszy lepszy sklep, który wyskoczył mi podczas wyszukiwania pojazdów elektrycznych. Absolutnie nie reklamuje tego sklepu, ani produktu, nic z niego nigdy nie kupiłem, tylko zamierzałem. Człowiek prosi o opinię, o radę, a w odpowiedzi dostaje wiadomości, które z tematem nie mają nawet odrobiny wspólnego. Nie będę nawet jakoś obszerniej komentował udzielających się w tym temacie użytkowników bo nie ma to najmniejszego sensu, niemniej jednak jeżeli znalazłby się tutaj choćby jeden rzetelny użytkownik, który nie jest kompletnym arogantem oraz pierwsze co próbuje pomóc zamiast wysuwać pochopne i bezsensowne wnioski to zapraszam. Temat nadal kontynuuję i dalej jestem otwarty na wszelkie propozycje.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

@Voice2k
Nie staraj się robić z forum i użytkowników "debili",lepiej sam popatrz na swoją rejestrację i nie zaprzeczaj postowi Inc0 bo już samo to : Skąd: Polska stawia ciebie w odpowiednim świetle. Piszesz o pomocy,sądzę,że z mojej strony dostałeś jej aż za dużo w ocenie produktu jak i wskazówkę byś zaznajomił się z projektami forumowiczów a ponad to gdybyś chciał jakiejś dorady typu co wybrać, to może nie była by to reklama gdybyś przedstawił kilka różnych produktów, jak tylko ten jeden (sądzę, właściwie oceniony przeze mnie) to jest to reklama,na dodatek bardzo prymitywna i prymitywnego produktu.
 
 
Voice2k 
początkujący


Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Odpowiadając jeszcze na pytanie odnośnie innych upatrzonych przeze mnie modeli, to miałem ich dosłownie kilka, rozpatrywałem także kupno Airwheel Z5 ze względu na możliwość składania oraz rozkładane "nóżki" na podeście, hulajnogę Xiaomi Mijia M365 ze względu na design i cenę oraz dwa modele z firmy GOCLEVER lecz nie byłem w stanie znaleźć odpowiadającego mi sprzętu. Głównie napisałem tutaj o tym modelu z Frugala, bo przynajmniej na papierze jej specyfikacja oraz osiągi wypadają lepiej od wspomnianych wcześniej poprzedniczek, ale jak dla mnie design i wykonanie tego modelu pozostawiają wiele do życzenia także, dlatego chciałem zapytać bardziej doświadczonych osób o poradę odnośnie zakupu. Tak jak wcześniej wspomniałem, jestem totalnie zielony w te klocki, chciałbym jednak wybrać coś w miarę porządnego do 2500zł bo taki chciałbym przeznaczyć na to budżet. Nigdy nie interesowałem się składaniem takiego sprzętu samemu i nie mam na ten temat żadnego pojęcia, ale jeżeli waszym zdaniem jest to rozwiązanie najlepsze to także wysłucham wszelkich rad i przyjmę każdą pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

Dziękuję za zgłoszenie, dodałem adnotację
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

@Voice2k spytaj się w tym sklepie czy ten POJAZD jadacy 30 km/godz ma homologację ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
E-Ride 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: MMz
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
@Voice2k spytaj się w tym sklepie czy ten POJAZD jadacy 30 km/godz ma homologację ?


Homologację mogą posiadać pojazdy jadące do 45 km/h (jeśli to hulajnoga, wówczas jest motorowerem) lub ponad 45km/h (wówczas w przypadku hulajnogi czy skutera jest traktowany taki pojazd jako motocykl).

W Polsce są dostępne dwie hulajnogi elektryczne z homologacją (motorowery):

SXT1000 XL EEC (1000W, 48V, do 40 km/h)
SXT500 EEC (500W, 36V, do 20 km/h - m.in. w Niemczech takim pojazdem można jeździć bez kasku).

SXT500-EEC-hulajnoga-elektryczna-z-homologacja-bialy (2).jpg
SXT500 EEC white
Pobierz Plik ściągnięto 521 raz(y) 176,07 KB

SXT1000XLEEC-hulajnoga-elektryczna-homologacja-glowne.jpg
SXT1000 XL EEC black
Pobierz Plik ściągnięto 516 raz(y) 68,56 KB

 
 
Apophis 
początkujący


Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Z miasta
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

E-Ride napisał/a:
WojtekErnest napisał/a:
@Voice2k spytaj się w tym sklepie czy ten POJAZD jadacy 30 km/godz ma homologację ?


Homologację mogą posiadać pojazdy jadące do 45 km/h (jeśli to hulajnoga, wówczas jest motorowerem) lub ponad 45km/h (wówczas w przypadku hulajnogi czy skutera jest traktowany taki pojazd jako motocykl).


Nie może być traktowana jako motocykl, bo coś takiego, jak motocykl elektryczny w Polsce nie istnieje. Chyba, że mówisz o hulajnogach z napędem spalinowym? (btw. hulajnogi (ale takie prawdziwe, bez siedziska), seagwaye, deskorolki itp. = pieszy)
 
 
Iceberg 
początkujący


Dołączył: 04 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Od 2 tygodni posiadam hulajnoge Xiaomi.
Jeździ to fajnie, prędkość 25 jest dla tego pojazdu ok.
Zasięg jeszcze nie wybadałem bo ciągle ktoś zabiera na przejażdżkę:)
Bardzo fajne kółka duże, pompowane więc jazda komfortowa i po kostce brukowej plomby zostają na miejscu.
Kawał sprzęta ciężka i dosyć duża po złożeniu.
Wymiana dętki to trudna sprawa opona ciężko schodzi jeszcze gorzej wchodzi.
Jak coś chcesz wiedzieć to pytaj.
Na YouTube jest film jak podmienić oprogramowanie bms i sterownika żeby było 850 i 1000 watów, jednak nie wiadomo jaki to ma wpływ na trwałość i eksploatację. Uważam że taki sprzęt niepowinien szybciej jeździć nie jest to pojazd wyczynowo wyścigowy.
 
 
E-Ride 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: MMz
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Apophis napisał/a:
Nie może być traktowana jako motocykl, bo coś takiego, jak motocykl elektryczny w Polsce nie istnieje. Chyba, że mówisz o hulajnogach z napędem spalinowym? (btw. hulajnogi (ale takie prawdziwe, bez siedziska), seagwaye, deskorolki itp. = pieszy)

Legislacja nigdy nie nadąży za życiem, taka już jej natura. Doświadczali tego m.in. prekursorzy rejestrowania elektrycznych hulajnóg. Mimo, iż przepisy obowiązywały, urzędnicy różnie reagowali na "nowinki" (dla nich).

Od początku roku obowiązują nowe wytyczne UE ws. motocykli elektrycznych (norma 168/2013), na podstawie których można rejestrować m.in. takie pojazdy jak SXT Sonix (4000W silnik, prędkość 80 km/h).

A tutaj info prasowe:
Cytat:
- Definicje zawarte w ustawie Prawo o ruchu drogowym, nie zostały dostosowane do obecnych czasów. Motocykl elektryczny może być normalnie zarejestrowany - wyjaśnia Krzysztof Dręgiel, naczelnik wydziału komunikacji urzędu dzielnicy Targówek w Warszawie. Naczelnik powołuje się w tej kwestii na obowiązujące w Polsce unijne dyrektywy, które w definicji motocykla pozostawiły słowo "silnik", ale nie dodały nic więcej. Może to być zatem zarówno silnik spalinowy jak i elektryczny.

Info za: https://www.motofakty.pl/...-motocykli.html

Są w Polsce hulajnogi spalinowe z homologacją?

Duża część hulajnóg elektrycznych posiada siodełka w opcji i niemal każdą można poruszać się klasycznie, tj. bez używania napędu elektrycznego (nawet, jak nie mają tzw. "wolnobiegu" ).

Segwaye, wg informacji od policji ( http://bit.ly/SXT-policja ), nie mogą poruszać się po drogach publicznych, mimo to od lat funkcjonują i mają się dobrze wypożyczalnie w centrach największych miast w Polsce, jeżdżą nimi urzędnicy czy służby mundurowe.

Jest potężny nacisk społeczny (i medialny) na kwestie środowiskowe, poprawy jakości życia, odciążenia miast z ruchu samochodowego, etc. Wszelkie pojazdy elektryczne (UTO) są idealnym rozwiązaniem, i jeśli tak obrany kierunek ma się rozwijać, legislacja musi w taki czy inny sposób, brać to pod uwagę. Choć wszyscy doskonale wiemy, że osoby jeżdżące choćby na deskorolkach czy rolkach nadal są (formalnie) dyskryminowane. Większość tego typu pojazdów powinna być traktowana na takich samych zasadach jak rower. Tak przynajmniej są na co dzień wykorzystywane.

SXT-Sonix-skuter-elektryczny.jpg
SXT Sonix skuter elektryczny 5 KM, 80 km/h, 4000W
Pobierz Plik ściągnięto 403 raz(y) 74,32 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Rozwijając powyzsze zdanie "Motocykl elektryczny może byc w Polsce zarejestrowany", pod warunkiem ze dany model posiada homologację, którą przeprowadzil producent takiego pojazdu.
Pojazd typu SAM tego prawa nie ma.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
E-Ride 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: MMz
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

WojtekErnest napisał/a:
Rozwijając powyzsze zdanie "Motocykl elektryczny może byc w Polsce zarejestrowany", pod warunkiem ze dany model posiada homologację, którą przeprowadzil producent takiego pojazdu.
Pojazd typu SAM tego prawa nie ma.


Zgadza się. Ponoć za PRL-u wystarczyło pojechać z pojazdem własnej produkcji na stację diagnostyczną i tam podbijali pozwolenie na użytkowanie. Info za rodzimymi konstruktorami.

Ten jeden przepis dziś byłby cudowny, gdyż nawet duże firmy z zapleczem finansowo-prawnym mają duże trudności uzyskania homologacji na proste pojazdy w Polsce. Robią to za granicą.

SXT-Ultimate-PRO-najszybsza-hulajnoga-elektryczna.jpg
SXT Ultimate PRO - 2 silniki, napęd 2x2, Vmax 65 km/h
Pobierz Plik ściągnięto 543 raz(y) 433,85 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group