ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Arbiter
Nie 06 Maj, 2018
Ogledziny pakietu
Autor Wiadomość
Wyspiarz 
początkujący
Z wyspy


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   Ogledziny pakietu

Dzien dobry
Witam wszystkich jako nowy użytkownik tego forum.
Rozebrałem dzisiaj akumulator z mojego roweru. 72v 40ah.
Chcialbym prosic bardziej doswiadczonych o ogledziny i ocene stanu pakietu. Podejrzewam ze pakiet jest przegrzany i kilka rozszczelnionych ogniw.
Pytanie czy jesli moje podejrzenia sa sluszne czeka mnie demontaz podejrzanych cel. Czy rozbiorka calego pakietu. Natomiast jesli to sa moje paranoje,(co okazaloby sie pozytywne w tym przypadku) czemu pekla izolacja i skad dziwna substancja itp. Dziekuje

_20180506_215312.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 416 raz(y) 838,13 KB

_20180506_215400.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 416 raz(y) 956,17 KB

_20180506_215444.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 384 raz(y) 892,83 KB

_20180506_215530.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 392 raz(y) 1,19 MB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Czy dostala tam sie woda ? Czy mierzyles jakie napiecia ma pakiet po naladowaniu i po rozladowaniu gdy ogolne napiecie jest np 50% ?.
Chodzi mi o napiecia kazdego segmentu skladajacego się na 72 V.
Ta 'dziwna' substancja z zdj 1, to na 90 % klej na goraca, czyli normalny element montazowy, natomiast rdza i bialy nalot wokół stykow, to niepokojace.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
AdrianJ 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Pakiet od tej strony minusowej nie stykał się z czymś przewodzącym? Wygląda jak osad po wodzie
 
 
Wyspiarz 
początkujący
Z wyspy


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   Ogledziny pakietu

Dobry
Pomierzylem napiecia i wyglada to nastepujaco:
Najnizsze napiecie paczki wynosi w danej chwili 4,106V
Najwyzsze zas 4,110V.
Trudno powiedzuec czy dostala sie woda. Zdarzalo mi sie wjezdzac w kałuże. Dosyc dług nie otwieralem skrzynki. Teraz wszystko jest suche. Nie wiem co mam z tym zrobic. Czy wystarczy zaizolowac pekniecia i czekac czy wystapi jakas degradacja. Dziwna substancje widac tylko po stronie minusa. Tak jakby cos wycieklo spod izolacji ogniw.
 
 
Wyspiarz 
początkujący
Z wyspy


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Sosnowiec
  Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Nowy fakt.
Rozpialem ogniwo z peknieta izolacja i wyszlo na to ze folia miedzy celami jest zgrzana prawdæodobnie od ciepła. Potrzebuje rady kogos madrego. Mianowicie czy jest sens dalej uzywac tej baterii. Czy to jest rosyjska ruletka. Co moge z tym zrobic? :???:
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

A ogniwa są całę? to, że izolacje się zgrzały stopiły to nic takiego ale dowód, że aku się przegrzewa, powinieneś zmniejszyć prąd bo ci długo nie posłuży, jak sekcje są równe to niema upływności i możesz używac tylko obserwuj cały czas czy nic sie dalej nie dzieje, a ta korozja to może od wilgoci w skrzynce, nie smierdzi tak charakterystycznie?
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Wyspiarz 
początkujący
Z wyspy


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 16
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Dzieki za odpowiedz troche mnie uspokoiles.
Nie ma zadnego zapachu. Korozji tez nie widze na zdjeciach widac pozostalosci kleju z tekturowej izolacji. Moze zastosuje jakis termostat w obwod stacyjki dla pewnosci. Prad z baterii mialem ustawiony na 50A. Po izoluje wszystko i bede miał wieksze baczenie. Miłego dnia
 
 
Klaus 
młodzik
Li Ion 18650


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 87
Skąd: Jabłonna
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Nowe elektrolity w qkumulatorach NCR INR przy rozszczelnieniu nie wydaja tak charakterystyczngo zapachu jak bylo to w starszych technologiach ICR. Wiec zapachu bym nie szukał.

Rozszczelnienie odbywa sie ZAWSZE przez wentyl zabezpieczenie CID znajdujace sie pod dodatnim terminalem.

Zaschniety elektrolit natomiast ma kolor biały i wysycha po jednym dniu. Nowoczesne elektrolity nie wywołują ostrej korozji. Pokrywaja raczej bialym nalotem ogniwo nastepnie wysychają.

Btw. Technologia NCR18650PF, Samsung ICR18650-22P, LG MG1 maja prad rozładowania 10A natomiast przy temperaturze nie przekraczajacej 60'C mowienie o tychnogniwachbjako ogniwach do rozladowania ciaglego 10A jest błędem.
_________________
Zajmuje sie akumulatorami Li Ion. Moja strona : www.Baterie18650.pl
Potrzebujesz akumulatory do projektu - wyslij mi wiadomosc lub maila.
Ostatnio zmieniony przez Klaus Pon 14 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Klaus napisał/a:
Nowe elektrolity w qkumulatorach NCR INR przy rozszczelnieniu nie wydaja tak charakterystyczngo zapachu jak bylo to w starszych technologiach ICR. Wiec zapachu bym nie szukał.

Rozszczelnienie odbywa sie ZAWSZE przez wentyl zabezpieczenie CID znajdujace sie pod dodatnim terminalem.

Zaschniety elektrolit natomiast ma kolor biały i wysycha po jednym dniu. Nowoczesne elektrolity nie wywołują ostrej korozji. Pokrywaja raczej bialym nalotem ogniwo nastepnie wysychają.

Btw. Technologia NCR18650PF, Samsung ICR18650-22P, LG MG1 i Samsung INR18650-29E maja prad rozładowania 10A natomiast przy temperaturze nie przekraczajacej 60'C mowienie o tychnogniwachbjako ogniwach do rozladowania ciaglego 10A jest błędem.


Coś ci się pomyliło kolego, samsung 29E to zupełnie inny poziom niż pozostałe 3, o słabszej wydajności prądowej pozatym kto pisał o obciążaniu ich 10A? To ich prad maksymalny na pojedyncze ogniw a wszyscy tu starają się dobierać pakiety tak aby pracowały one z polową tej wartości max.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Klaus 
młodzik
Li Ion 18650


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 87
Skąd: Jabłonna
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

djmarcin56 napisał/a:
Klaus napisał/a:
Nowe elektrolity w qkumulatorach NCR INR przy rozszczelnieniu nie wydaja tak charakterystyczngo zapachu jak bylo to w starszych technologiach ICR. Wiec zapachu bym nie szukał.

Rozszczelnienie odbywa sie ZAWSZE przez wentyl zabezpieczenie CID znajdujace sie pod dodatnim terminalem.

Zaschniety elektrolit natomiast ma kolor biały i wysycha po jednym dniu. Nowoczesne elektrolity nie wywołują ostrej korozji. Pokrywaja raczej bialym nalotem ogniwo nastepnie wysychają.

Btw. Technologia NCR18650PF, Samsung ICR18650-22P, LG MG1 i Samsung INR18650-29E maja prad rozładowania 10A natomiast przy temperaturze nie przekraczajacej 60'C mowienie o tychnogniwachbjako ogniwach do rozladowania ciaglego 10A jest błędem.


Coś ci się pomyliło kolego, samsung 29E to zupełnie inny poziom niż pozostałe 3, o słabszej wydajności prądowej pozatym kto pisał o obciążaniu ich 10A? To ich prad maksymalny na pojedyncze ogniw a wszyscy tu starają się dobierać pakiety tak aby pracowały one z polową tej wartości max.


Rzeczywiscie pomyłka z mojej strony juz edytuje.
_________________
Zajmuje sie akumulatorami Li Ion. Moja strona : www.Baterie18650.pl
Potrzebujesz akumulatory do projektu - wyslij mi wiadomosc lub maila.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group