ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny 3kW Kross A2
Autor Wiadomość
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   Rower elektryczny 3kW Kross A2

Cena 6500zł.
Sprzedam rower elektryczny o mocy 3kW, 60Nm. Akumulator zbudowany z ogniw Li-Po Turnigy 5000mAh 4S1P HardCase w konfiguracji 16S 3P - 60V 15Ah czyli 888Wh - są to niemal najlepsze dostępne akumulatory na rynku które w tej konstrukcji są obciążone w 15% swoich możliwości. Możliwości roweru są ogromne, potrafi przejechać bez pedałowania 80 km z prędkością ok. 30km/h lub 100-120km gdy napęd elektryczny jest wspomagany pedałowaniem. Prędkość max to 70km/h choć z tą prędkością jechałem może 3-4 razy. Jest to na rower zdecydowanie za dużo ale czasami się przydaje ;) Natomiast prędkości w okolicach 25-35km/h są bardzo przyjemne kiedy czujemy że płyniemy - szczególnie wtedy gdy włączymy tempomat. Oczywiście przyśpieszenie jest b.zadowalające gdzie prędkość 50km/h uzyskujemy po 5-6sekundach od startu.
Napęd elektryczny tego roweru stanowi silnik Nine Continent RH2809 10x6 zamontowany we wzmocnionej obręczy 26" którym steruje sterownik GT1500. Koło przednie i tylne posiada opony Kenda 26x1,95. Silnik jest zabezpieczony termikiem chroniącym go przed przegrzaniem. Obudowa na akumulator, sterownik i pozostałą elektronikę została wykonana w całości z aluminium powlekana folią karbonową. Wykonanie jest na najwyższym poziomie i nie posiada żadnych niedoróbek których można by się przyczepić. Bazą elektrycznego roweru był Kross A2 na ramie aluminiowej z amortyzatorem przednim RST który był idealny pod taką przeróbkę. Oświetlenie roweru jest zasilane z akumulatora gł. i posiada moc 5W co jest w zupełności wystarczające. Wyposażony jest również w tylnią lampkę STOP która jest aktywowana podczas hamowania regeneracyjnego - bo takie również posiada ten rower. Podczas takiego hamowania energia pozyskana wraca z powrotem do akumulatora. Hamulce V brake są zupełnie wystarczające jeśli chodzi o zatrzymanie roweru z prędkości do 35km/h ,powyżej tej prędkości mogłyby hamować ciut lepiej ale za to nadrabia ów hamowanie regeneracyjne. Przebieg roweru wynosi 800km. Jest nieduży ponieważ zbudowałem kolejny rower o mocy 5kW na ramie Custom (widoczny na drugim zdjęciu) i obecnie rower stoi nie używany-dlatego postanowiłem go sprzedać (użytkując ten nowszy rower postanowiłem zbudować jeszcze coś mocniejszego - i powstaje obecnie 8kW - i 5kW pewnie też będzie niedługo do sprzedaży ;) ). Ilość cykli ładowania akumulatora wynosi ok. 15 ponieważ czasami zdarzało się że aku był wyładowany do połowy a ja potrzebowałem prawie w pełni naładowanego. Można więc uznać że aku jest praktycznie nowy ponieważ żywotność jego wynosi ok 700cykli choć są i tacy którzy przejeździli na takich aku 1000cykli ze spadkiem pojemności 20%. Nad kondycją akumulatora czuwa Battery Management System który wyrównuje cele akumulatora by te miały zawsze takie same napięcia. Cena jaka mnie interesuje to 6500zł. Nie jest to dużo zważywszy na fakt iż "firmowy" rower elektryczny o mocy 250W i akumulatorze 300Wh kosztuje podobne pieniądze a jest to zabawka w porównaniu do mojego roweru. Przejechanie 100km kosztuje ok. 0,60gr więc zakup takiego sprzętu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami jakie trzeba ponieść kupując skuter za podobne pieniądze a trzeba wlewać do baku benzynę, opłacać OC i mieć gdzie go garażować. W przypadku tego roweru wystarczy mieć piwnicę do której bez problemu można go wprowadzić jak zwyczajny rower ponieważ waga jego wynosi 30kg. Oczywiście należy również wspomnieć iż wspomniany skuter nie ma najmniejszych szans przy starcie spod świateł (nawet o pojemności 125ccm) i zwyczajnie zostaje daleko w tyle :) . Oczywiście w komplecie z rowerem jest ładowarka 67,2V 3,5A która pozwala naładować akumulator w przeciągu 4 godz. do pełna. Zabezpieczeniem przed użyciem przez osoby nieuprawnione jest stacyjka - więc możemy być spokojni jeśli chodzi o pozostawienie roweru przez chwilę przed sklepem. Polecam gorąco do zakupu po oględzinach roweru oraz przejażdżki po uprzednim pozostawieniu kaucji (nie chcę nikogo gonić ;) ) . Wrażenia gwarantowane! :)
Jeśli ktoś chciałby składać podobny zestaw - wyniesie go to podobną kwotę (łącznie z rowewrem - dawcą) więc ten rower elektryczny sprzedaję praktycznie po kosztach.

DSC_0310.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 909 raz(y) 320,12 KB

20170722_173349.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 672 raz(y) 584,71 KB

_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Dla zdecydowanego nabywcy - forumowicza - nowa cena : 6000zł
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

te 3kW to moc ciągła?
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

W tym rowerze napędem jest silnik Nine Continent RH2809 10x6. Więc jest to moc chwilowa. Ciągłej ma 1200W.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018   

Proszę pisać, dzwonić, rozważę każdą propozycję :)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Dla zdecydowanego nabywcy - nowa promocyjna cena do niedzieli 5500zł. To już poniżej kosztów złożenia takiego e-roweru. Polecam!
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group