ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik TranzX - skrzypienie i utrata mocy pod obciążeniem
Autor Wiadomość
matt1234 
początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   Silnik TranzX - skrzypienie i utrata mocy pod obciążeniem

Cześć,

Właśnie złożyłem swojego pierwszego elektryka :) Bateria 48V, sterownik 18A, używany silnik TranzX w przednim kole, manetka. Docelowo będą halle, ale jeszcze nie znalazłem chwili aby polutować przewód od sensorów z koła do sterownika. Wszystko wygląda ok, testy na sucho (z kołem w powietrzu) wyszły super, silnik chodzi cicho i wkręca się na wysokie obroty - za pomocą zaawansowanego zestawu pomiarowego jakim jest stoper, moje oko i kalkulator obliczyłem prędkość koła 28" na mniej więcej 42km/h.

Zadowolony zdecydowałem się na testowy przelot - uzbroiłem rower, wsiadłem i ruszyłem. No i okazało się, że nie jest jednak idealnie. Rowerem można ruszyć i rozpędzić się do około 5km/h, ale przy próbie dalszego przyspieszania z silnika wydobywa sięskrzypienie (coś w rodzaju tarcia plastikiem o metal, czasem taki odgłos wydają stare hamulce rowerowe przy hamowaniu) i rower przestaje jechać. Dzieje się tak za każdym razem. Co więcej, jeśli pedałując przekroczymy krytyczną prędkość i rozpędzimy siędo około 15km/h możemy odkręcić manetkę i wtedy rower bez problemu przyspiesza do 40km/h, czasami jedynie lekko popiskując.

Rozłożyłem obudowę silnika i nie znalazłem oczywistego problemu - wewnątrz na moje oko wszystko wygląda ok. Wrzucam poglądowe zdjęcia, oczywiście mogę zrobić dokładniejsze fotki konkretnego elementu.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Widzicie coś niepokojącego we wnętrzu mojego silnika? Jak myślicie, co może być przyczyną problemu?

IMG_20180929_132219-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 539 raz(y) 1,16 MB

IMG_20180929_132208-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 420 raz(y) 1,21 MB

IMG_20180929_130605-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 572 raz(y) 699,55 KB

IMG_20180929_125829-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 588 raz(y) 804,77 KB

IMG_20180929_125812-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 511 raz(y) 680,83 KB

IMG_20180929_125752-min.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 436 raz(y) 755,33 KB

 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   Re: Silnik TranzX - skrzypienie i utrata mocy pod obciążenie

matt1234 napisał/a:
... Docelowo będą halle, ale jeszcze nie znalazłem chwili aby polutować przewód od sensorów z koła do sterownika...

To znajdź tą chwilę i polutuj te przewody od czujników bo po to one są by sterownik z nich korzystał szczególnie gdy to silnik przekładniowy.Przed zamknięciem obudowy silnika nie zapomnij o smarowaniu.
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 337
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   

Kilka dni temu montowałem identyczny silnik tylko na 36V. Próby bez podpiętych halli na tanim sterowniku 350W wypadły pomyślnie, jednak przy pełnej mocy coś mocno rezonowało ale 30km na samej manetce z moją wagą 90kg jechał.
Na sterowniku KT+LCD 250W z hallami działa super.

Ty nie dość że dajesz 48V to jeszcze pewnie sterownik z 500W.
Ale spróbuj podpiąć halle bo wygląda jakby ci z synchronizmu wypadał.
 
 
matt1234 
początkujący


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

Panowie, było dokładnie tak jak mówiliście. Po podłączeniu halli lata jak zły! Brak przedziału obrotów w których traciłby moc, zero piszczenia czy rezonansu. Super!

A myślałem, że będę mógł testować zestaw "na raty" ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group