ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolnobieg do ebike MTB
Autor Wiadomość
lubieplacki 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   Wolnobieg do ebike MTB

Cześć. Jestem właśnie w trakcie przeróbki roweru Arkus VIP 6.0 na elektryczny. Kiedyś miałem zamontowany na nim zestaw na 36V 700W na słabym silniku 9C 250W i po założeniu wolnobiegu 7rz okazało się że koło nie może zostać zamontowane symetrycznie do przedniego. Było przesunięte co uniemożliwia zamontowania szerszej opony i wygląda nieestetycznie. Szukałem trochę i widzę że są dostępne wolnobiegi jedno i cztero rzędowe. Czy jedno rzędowy spisze się w jeździe po ścieżkach leśnych i mieście? Może się okazać że silnik nie poradzi sobie na tyle żeby mi pomóc wjechać na większe wzniesienia...
Sam ważę trochę ponad 100kg. Aktualny silnik 9C R205H o przełożeniu 8x8, chyba oznaczenie RH2808. Sterownik GT 1500.
Druga sprawa to nie chcę żeby wolnobieg był zbyt głośny. Miałem taki jeden, warczał 3 razy głośniej niż silnik i opony .
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

Pierwsze pytanie czy silnik jest przystosowany do 7rz wolnobiegów bo jeśli nie to zapodaj 5rz , inna rzecz jesli silnik fabrycznie może przyjąć 7rz wolnobieg wtedy ratuje cie poluzowanie szprych wszystkich z lewej strony silnika o tyle samo obrotów i dociągniecie tych od strony wolnobiegu o tyle ile poluzowałeś po drugiej stronie jeśli się nie da trzeba zrobić nowy prawidłowy zaplot (nie wiem ile u ciebie jest przesunięte koło ale 1 obrót nypla załatwia przesuniecie obręczy o 2-3mm . e-bike tak maja mi kaseta tez grzechocze jak stado grzechotników zwłaszcza gdy ponad35km/h się pomyka na "luzie" możesz spróbować bo uciszyć porostu rozkręć go(uwaga na kulki wysypia sie jak gawiedź na promocji w tesco )napchaj smaru do wolnobiegu będzie cichszy..nieco
 
 
lubieplacki 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

Tak. Silnik jest przystosowany chyba nawet do 8rz. kupiłem jakiś sunrace, wtedy ktoś go na forum polecił. Grzechocze to mało powiedziane. Stare Shimano ciszej grało. Różnica w przesunięciu jest duża, około 5-6mm dlatego chcę dać mniejszy wolnobieg. Wszystko by było dobrze gdyby nie za krótka oś silnika. A co z 1 rzędowymi wolnobiegami z allegro? Są za grosze, mniej niż 10zl. Warto się w to bawić? Ktoś jeździł na takim wynalazku?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

jako że dla mnie nr1 to pas a manetka to tylko dodatek to mam ful przełożenia zachowane z czasu przed "e" czyli 3x9 ..zrób foty problemu bo jakos nie moge rozkminic sobie "wizualizacji" co ty tam masz ale wydaje mi sie że zmiana naciagu szprych by pomogła moze masz koło zaplecione pod mniejsze wolnobiegi
 
 
fiksiu 
początkujący



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Napchanie smaru do wolnobiegu spowoduje że faktycznie będzie cichy bo..... przestanie działać,albo raz będzie zaskakiwał raz nie.
Co jest jeszcze gorsze bo można sobie kuku zrobić.
_________________
HARO full.. 1300W 48V 17.5Ah
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group