ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bionx - problem z czujnikami halla?
Autor Wiadomość
mic11w2 
początkujący


Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 6
Skąd: krapkowice
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018   Bionx - problem z czujnikami halla?

Witam, udało mi się przerobić silnik bionx na zewnętrzny sterownik i wydaje się, że wszystko dobrze zrobiłem ale jednak przy starcie silnika czuć, że coś jest nie tak - trochę jak by się trzęsie i hałasuje - w trakcie rozpędzania mniej więcej przy 20km/h jest silnik już gładko chodzi. Zrobiłem testową jazdę z odpiętymi czujkami i efekt jest podobny. Wygląda więc na to, że problem jest z czujnikami halla ale sprawdzałem je i wygląda na to, że wszystkie działają. Zrobiłem test taki jak znalazłem na forum - zasiliłem je napięciem 5v i na wyjściu napięcie waha się od 0 do 0.25v - i to mnie zastanawia - czy nie powinno być one większe? Poza tym zastanawiam się, czy w podłączeniu do sterownika czujniki powinny być podłączone w jakimś konkretnym układzie (poza zasilaniem), czy sterownik sam sobie to ustali?
 
 
Witt 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 60
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Sterownik z samonauką sam sobie ustali, tylko musi być uniwersalny 120/60. Kwestia druga jakie masz hallotrony w środku. Jeśli zwykłe uni/bipolarne to zwykły sterownik to wyłapie.
U mnie testy hallotronów też wypadły pozytywnie, ale miałem problem z kolejnością kabli sygnałowych od hallotronów + dodatkowo jeden był już na wykończeniu, czego w na stole warsztatowym nie widziałem, ale jak podpiąłem wszystko na zewnatrz + ledy. jeden z nich się "zawieszał" na stanie włączony. Wymieniłem wszystkie i działa.

Jeśli na wyjściu masz 0.0 -0,25V to albo źle zamocowane są hallotrony albo masz je uszkodzone, albo zasilanie ich ma gdzieś zwarcie. Przedzwoń kable zasilające halotronów z obudową i sygnałowymi i między sobą, bez podłączonego zasilania.
_________________
http://blog.urremote.com/...ycle-fast.html.

Dla początkujących: http://www.electricbike.c...throttle-motor/
 
 
zibis 
początkujący
zbyszek


Wiek: 68
Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 18
Skąd: Września
Wysłany: Śro 30 Maj, 2018   

Miałem podobne objawy .Po wymianie wszystkich czujników halla silnik pracuje równo .
 
 
skoro 
początkujący


Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Cze, 2018   

Zostawiles oryginalne halle bionxa czy jakies inne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group