ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze zestawu / Bafang
Autor Wiadomość
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
  Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   Pomoc w wyborze zestawu / Bafang

Czesc wszystkim,

Zamierzam kupic pierwszy zestaw do elektryfikacji mojego Unibike Expert (zdj w zal.). Przed zakupem mam kilka pytan:
-- co sadzicie o takiej konfiguracji: motor 48V750W Bafang/8fun BBS02B / battery 48V 14.5Ah Hairon. Na jakie osiagi moge liczyc?
-- czy polecacie jakiegos konkretnego sprzedawce z Aliexpress? Czytalem dobre opinie o PSWPOWER natomiast cena powyzszego zestawu na dzien dzisiejszy to 980$. Da sie taniej i ciagle szybko i pewnie?
-- Czy jest ktos z okolic Krakowa, kto moglby pozyczyc klucz Bafang do przykrecenia silnika i ewentualnie pomoc w zaprogramowaniu zestawu?

Pozdrawiam!

IMG_4346.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 391 raz(y) 1,75 MB

 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Witam
Mam taki zestaw z baterią 16Ah na ogniwach LG kupiony u "ebike motor battery Store" za 866$.
Nie wiem czy szybko bo przesyłka dotarla po 2 tygodniach, ale ważne, że bez dodatkowych opłat.
Mam zamontowany w składaku na 20" kołach, więc może osiągi nie będą identyczne, ale 40 km/h na manetce po płaskim osiąga.
Przy montażu używałem dużego "francuza" i klucz nastawny (podobny trochę do "żabki) i spokojnie dało radę.

elektryk2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 374 raz(y) 347,61 KB

 
 
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Dzieki vIrek.

Dawno temu zamawiales u tego sprzedawcy?

Jaki masz zasieg na zestawie? Zmieniales cos w ustawieniach fabrycznych?

Pozdrawiam.
 
 
Elineusz 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Zamawiałem 2 miesiące temu z PSWPower. Czekałem 10 dni, przyszła połowa (tylko silnik), napisałem do sklepu, odpisali jednym zdaniem, że idzie oddzielną paczką. 7 dni i przyszła (data nadania dzień po moim mailu).

Silnik nie ma oznaczenia mocy i teraz się zastanawiam czy dostałem 1000W czy 750W bo na wyświetlaczu czasem się pojawia 1058W...
Może go na hamownie wezmę ;)
 
 
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

250W gratis oplacalo sie :mrgreen:
A dostales klamki hamulcow i czujniki do hydraulicznych? Nie widze u nich opcji wyboru i zastanawiam sie czy wysylaja obydwa rozwiazania.
 
 
Elineusz 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Mam v-brake'i więc tylko klamki wymieniłem na te co przysłali. Raczej dużo opcji nie mają bo wszystko siedzi gotowe do wysyłki w magazynie w Niemczech.
 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Śro 06 Cze, 2018   

Pierwszy zestaw zamawiałem w lutym, drugi (dla kolegi)w kwietniu, a trzeci (dla żony) tydzień temu i jeszcze idzie. W ostatnim zamówiłem też czujniki do hydraulicznych i jeden czujnik do zmiany biegów (na wypróbowanie). Silnik ma oznaczenie 750W ale w porywach na wyświetlaczu jest powyżej 1000W (to chyba normalne). Silniki mają dodatkowe wyprowadzenie pod czujnik zmiany biegów.
Mój zasięg na 16Ah to ok. 100 km przy wspomaganiu, ale to subiektywna ocena bo zależy od stopnia wspomagania. Na samej manetce nie testowałem zasięgu.
Dokupiłem kabelek do programowania i zmieniłem ustawienia na "łagodniejsze".
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Śro 06 Cze, 2018   

Elineusz napisał/a:

Silnik nie ma oznaczenia mocy i teraz się zastanawiam czy dostałem 1000W czy 750W bo na wyświetlaczu czasem się pojawia 1058W...
Może go na hamownie wezmę ;)


To normalne, bo kontroler bbs02 750W może dać z tego co pamiętam max 25A (czyli 25*54.6=1365 to czysto teoretyczne maximum, ale wiadomo że tyle nie da, bo napięcie na baterii spada przy takim mocnym poborze) a ten bbshd 1000W to max 30A (czyli 30*54,6V=1638)


@Gpiotr jak już tyle wydajesz to nie lepiej może jeszcze dołożyć 200$ do bbshd ? podobno jest dużo bardziej pancerny, no i mniejsza szansa że stwierdzisz że przydało by się jednak trochę więcej mocy.

A odnośnie baterii którą wybrałeś to czy jest ona aby na pewno odpowiednia do tego silnika ?
O ile dobrze patrzę to jest zbudowana z ogniw INR18650-29E a one mają chyba prąd ciągły 2,75A (czyli całość 5*2,75A=13,75A) ?
Ostatnio zmieniony przez Roswell Śro 06 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
Wysłany: Śro 06 Cze, 2018   

Roswell, Dzieki za odp. Bateria, ktora chcialem kupic jest na sprzedaz pod tym linkiem:
https://www.aliexpress.co....777d3c00kVIpRG

Dane techniczne:
48V14.5Ah Electric Bike Battery Pack with Charger fit 48V 500W/ 48V 750W/ 48V 1000W bafang mide motor
The battery pack fit 250W / 350W / 500W motor and 48 V 750W 48v 1000W bafang mide motor, can't working on other brand 1500W motor, if your motor power over 1000W , we can't provide warranty for this battery
1. Rated capacity: 14.5AH
2. Voltage: 48V
3. Charging Voltage: 54.6V
4. Discharge cutoff voltage: 36.4V
5.5P13S Li-ion 2.9Ah SAMSUNG INR18650-29E 65pcs battery cells
(SAMSUNG brand battery cells)
6. Continuous discharge current: 30A
7. Pulse/Max discharge current 50A
8. Max charging current : 5A
9. Charging temperature: 0~45°C
10. Dischargeing temperature: -20~55 °C
11.Operating voltage:36.4V~54.6V
12.Diamesion: 90*111*367mm
13.Weight of battery pack About kg

bylem sklonny zaufac sprzedawcy, ze nadaje sie do zestawu ale nie siedze w tym temacie..

$200 doplaty do BBSHD kusi choc nigdy nie jezdzilem na elektryku i moj wybor opiera sie na opiniach innych, gdzie wielu jest bardzo zadowolona z BBS02..

Czy rzeczywiscie jest taka wielka roznica? :roll:
 
 
Krakusik 
początkujący


Dołączył: 13 Sty 2018
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Jest, ma oba. Dzisiaj bym nie kupił słabszej wersji
 
 
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

Krakusik, moge wiedziec gdzie kupiles / jaka bateria?
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

GPiotr moja wiedza też niestety jeszcze nie jest bardzo duża, bo od niedawna interesuję się tematem ebików, ale na tyle na ile nazbierałem wiedzy to wg mnie ta bateria się nie nadaje.

Zobacz sobie na naszą giełdę, tam kolega glebor wystawił właśnie baterie w obudowach na bidon z ogniw Sony VTC5(1300zł) lub VTC6(1500zł) i przy nich możesz być spokojny że będą odpowiednie.

Czy między silnikami jest aż taka różnica to nie wiem, ale na YT jest kanał gościa który ma z nimi bardzo duże doświadczenie i ogólnie poleca jednak BBSHD szczególnie z tego powodu że jest wykonany z powiedzmy bardzo dużym zapasem wytrzymałościowym, więc powinien też służyć dłużej i lepiej znosić złe traktowanie. Tylko chyba nie ma (a przynajmniej ja nie znalazłem bbshd z przesyłką omijającą opłaty celne).
 
 
GPiotr 
początkujący


Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Krakow
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Roswell, Dzieki za odpowiedz. Jestem w kontakcie z Gleborem i przekonal mnie do swoich baterii. Wspomnial rowniez o silnikach TONGSHENG jako lepszej i tanszej alternatywie dla BBS02. Mial ktos z nimi doczynienia?
 
 
vIrek 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2018
Posty: 17
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Roswell napisał/a:
...Tylko chyba nie ma (a przynajmniej ja nie znalazłem bbshd z przesyłką omijającą opłaty celne).

Ten sprzedawca ma i bez opłat (wysyłka z UE).
https://www.aliexpress.co....67a51debdTt4W1
 
 
Roswell 
młodzik


Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 89
Skąd: Ustroń
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

GPiotr napisał/a:
Roswell, Dzieki za odpowiedz. Jestem w kontakcie z Gleborem i przekonal mnie do swoich baterii. Wspomnial rowniez o silnikach TONGSHENG jako lepszej i tanszej alternatywie dla BBS02. Mial ktos z nimi doczynienia?


Na endles sphere jest o nich ogromny temat jeśli znasz angielski.
Ten silnik ma swoje plusy i minusy, jeszcze nie przeczytałem całego tematu, ale z plusów to można mieć z przodu dwie tarcze, nie rzuca się tak w oczy, jest tańszy, ma czujnik nacisku na pedały ale za to z pewnością jest głośniejszy no i słabszy (niby tu i tu podają 750W ale tongsheng ma 18A a bafang 25A).
Sam też mam dylemat, już z dwadzieścia razy zmieniałem zdanie z jednego na drugi i dalej nic nie wybrałem :mrgreen:


vIrek napisał/a:
Roswell napisał/a:
...Tylko chyba nie ma (a przynajmniej ja nie znalazłem bbshd z przesyłką omijającą opłaty celne).

Ten sprzedawca ma i bez opłat (wysyłka z UE).
https://www.aliexpress.co....67a51debdTt4W1


Jesteś pewien? Nigdzie tego nie widzę w opisie, a czymś takim by się chyba pochwalił.
Cena jest tylko ok 40$ wyższa niż u innych więc gdyby tak było to myślę że się opłaca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group