ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ucywilizowanie" ramy Falcon lub podobnej
Autor Wiadomość
rymi
początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 43
Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   "Ucywilizowanie" ramy Falcon lub podobnej

Hej

Mam obecnie rower trekkingowy przerobiony na ebike [Trotter z aku w oryginalnej torbie od zestawu na bagażnik] i nawet po wymianie na zrobiony aku z lion [zamiast obecnych 3 ołowiowych] pojemność to 45Ah - obecne ołowiowe to 15Ah i jeśli nawet będzie super hiper i z lion zrobi się mi zasięgu 80km [obecnie ołowiowe to 20-22 km] to nadal to jest marny zasięg.


Jedynym wyjściem jest Falcon lub podobna rama dla włożenia tam mega pojemnej baterii, ale dla mnie rower zbudowany na takiej ramie to jest ekstremum zjazdowe w Tatry ;-)

Rama taka też ma zaletę, że tu będą mniejsze koła i szersze opony niż w obecnym trekingowym i może rozwiążę problem flaka w obecnych 26" [jestem bardzo gruby].

Jak taką ramę albo podobną ucywilizować - wiele nie potrzebuję, bo potrzebuję tylko dwie sakwy, a jak wiadomo w Falconie nie zamontuję bagażnika na który mogę założyć torbę.

Macie jakieś pomysły/rozwiązania.
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   

Falcon to rower o przeznaczeniu do zapie...a po lasach i kamieniach ewentualnie smigania po asfalcie na wyscigi z samochodami i sie nie sprawdzi jako turystyk objuczony sakwami , lepiej kup pan ... trajke bedzie i wygodnie i duzo miejsca na akumulatory i bagaż sie zmiesci a ciezar na 3 koła sie rozkłada . moja ma zasięg szacunkowy ponad 150km najwięcej 130km nia przejechałem z wspomaganiem w jeden dzień i pradu jeszcze było sporo
https://i.imgur.com/2XdHV32.jpg
 
 
Majkelos 
początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 12
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Panowie a co sadzicie o ramach z aliexpres? Sa tam z amortyzacja oczywiscie na tyl cena od 5 stowek w gore?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group