ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Enduro Stayer - gotowiec z ukrainy
Autor Wiadomość
gajos 
początkujący


Dołączył: 20 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   Enduro Stayer - gotowiec z ukrainy

Z góry informuję, że nie mam z tą firmą nic wspólnego

Jako, że dopiero zagłębiam się w tematykę elektryków i chciałbym na początek kupić jakiegoś bajka w miarę rozsądnych pieniądzach by przekonać się czy to "to", wpadłem na takiego gotowca z ukrainy.

https://megaenergy.com.ua/enduro_stayer_48_1500

Cena jak za kompletnego bajka typu custom jest aż nader atrakcyjna.
Co do podzespołów mechanicznych widzę od razu że szału nie ma - wręcz jest to niemal w 100% najtańsza chińszczyzna (choć może to wcale nie tak źle? co o tym myślicie?)
O tyle już cały osprzęt elektryczny jest dla mnie zagadką - tzn zupełnie nie mam pojęcia czy ten setup jest cokolwiek wart.

Czy ktoś miał z tą firmą doczynienia? Można u nich kupić samą ramę za 1500zł albo lżejszą nieco innej konstrukcji za jakieś 700 zł - może na dzień dobry nie jest to zły pomysł?

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=auto&sp=nmt4&tl=en&u=https://megaenergy.com.ua/velo/frame_ekross_lite&xid=17259,15700022,15700124,15700149,15700168,15700186,15700190,15700201,15700208&usg=ALkJrhg7UBx0lo5PXvseHdchKl2yIdHL5g <- jakie "moce" można maksymalnie upchać w takiej ramie pod np. 3kW silnik? Da się wtedy z tym przejechać jakieś kilometry na manetce?

Co do tego gotowca z pierwszego linku - to ponoć jest opcja kupić to bez baterii za sporo mniejsze pieniądze i wtedy "u nas" jakąś baterię skomponować

Ciekaw jestem Waszych opinii
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Ta pierwsza troche klocowata, mi osobiscie sie nie podoba, a ta druga to stanowczo za mało 18650, gdyby tam wlazło te 160szt. to było by całkiem fajnie, wtedy jakiś pakiecik 16s10p i mxus i koła jakieś nie za duze co by zminimalizować pobór prądu, jej masa jest mała. Ale nawet za ta cene to jak ktos ma flexa i miga to sobie zrobi 3 takie ramy i to pod pojemniejsza baterie :lol:
 
 
gajos 
początkujący


Dołączył: 20 Lip 2018
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Za 700 zł ktoś wyspawa 3 ramy z wahaczami?

Podbijam pytanie - o wygląd nie pytam bo to nie ma znaczenia. Bardziej mnie interesuje czy wymienione w opisie podzespoły są warte tej ceny i koniec końców czy w ogóle są coś warte czy raczej gwarantują 2 przejażdżki 1 skok i wizytę na przyczepce?

Oczywiście nie spodziewam się super konstrukcji i super osiągów ale Wy tu już nie jedno przerobiliście i wierzę że ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć czy jest sens to kupić na poczatek przygody z ebajkami i ewentualnie ile to może mi posłużyć
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 24 Lip, 2018   

Rama jak ta druga to Arek sprzedaje na forum zobacz temat cyklon ebike.
Ta pierwsza to jakaś kopia, przewijała się już taka na forum poszukaj w konstrukcjach własnych.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group