ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower ze wspomaganiem w teren (skladać czy kupić gotowy)
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Może i ja się wtrącę, a więc co do Bafanga to jest to chyba najbardziej wydajny silnik do roweru. I wcale nie musi być to BBSHD żeby "pchał" jak szalony. Mój BBS01 36V/15A po przewoltowaniu na 48V na starcie z pod "zielonych" zostawia wszystkie samochody przynajmniej na dystansie 15m. Tongsheng? trudno mi coś powiedzieć gdyż leży u mnie rozłożony z uszkodzonym sterownikiem i czeka na "duperelkę" czyli tranzystor i widzę, że podobną awarię opisano na endlesie. Na pewno jest dość głośny gdy go podłączyć pod standardowy,blokowy sterownik ale jak jedzie? nie wiem.Wszelkie firmowe midy a głównie (Bosch) to raczej nieporozumienie z powodu plastykowych przekładni i braku części zamiennych no i też mogą zerwać łańcuch jak wszystkie midy.Do Bafanga części są najbardziej dostępne i gdy ma służyć do normalnej (a nie jakiejś hardcorowej) jazdy to jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż cichy i sinusoidalny sterownik o b.dużym momencie (80Nm)czyni z niego "wilka w owczej skórze".
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

tylko na obronę boscha dodam, że części są, koło z tworzywa to ok. 70-100zł, a cały nowy napęd na allegro to 600-800zł :P Ale nie wierzę w jego wyższość nad aftermarketowym napędem, jest super jako wspomaganie, ale t wszystko.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

Kajman napisał/a:
tylko na obronę boscha dodam, że części są, koło z tworzywa to ok. 70-100zł...

To ciekawe,bo właśnie brak takiego koła zmusił kiedyś kol. sirgregs do stworzenia prawie nowej konstrukcji co opisał dokładnie na tym forum.Teraz wiem, że ten rower z tym silnikiem jest w innych rękach i również podlega dalszym przeróbkom z powodu właśnie braku najważniejszej części czyli dużego koła zębatego.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Nie 24 Cze, 2018   

a pod Warszawą jest facet co używane koła sprzedaje po 70-100zł :) I ma inne części dostępne, najwyraźniej rozbiera takie napędy. Przynajmniej jeszcze w zeszłym roku to robił bo z nim rozmawiałem. Twiedził, że koła sypią się od załączania napędu w czasie jazdy najczęściej, wystarczy nie odłączać go zupełnie i działa. Ale to już jego teoria.
A w reichu można kupić wzmocnione koła ze stalowymi zębami i tylko mocowaniem z tworzywa. :) na pedelec forum koleś się ogłaszał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group