ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup roweru pod E-bike'a
Autor Wiadomość
Maciekxxx 
początkujący


Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   zakup roweru pod E-bike'a

Witam wszystkich zajawkowiczów. Od jakiegoś czasu czytam fora, blogi, oglądam filmiki i z dnia na dzień coraz mocniej noszę się z zamiarem przerobienia zwykłego roweru na elektryka. Swojego Rometa Waganta 4.0 na kołach 28' oszczędzę, zamierzam kupić nowy rower do przeróbki. Chciałbym Was prosić o poradę- jaki rower byłby najlepszy do konwersji na moje potrzeby: 183cm, 80kg

Codzienna jazda 30 km łącznie do pracy i z powrotem; nawierzchnia- normalna droga asfaltowa, po drodze niestety sporo świateł, więc chyba V-brake'i nie dadzą rady(?); prędkość 30-40km/h, zamierzam cały czas wspomagać pedałując, ale nie chcę dojeżdżać do roboty zlany potem; ważne dla mnie jest żeby mieć w miarę możliwości wyprostowaną sylwetkę- na swoim Wagancie kupiłem przedłużkę do kierownicy i kręgosłup miałem prawie jak na rowerze miejskim (chodzi o moje problemy z szyją, odpada ustawienie pleców jak na kolarce); zamierzam mieć silnik w tylnym kole, baterię ze sterownikiem pod ramą; rozwiązanie miałoby być na lata- z 10 spokojnie, zatem chciałbym żeby miał dobrą ramę, był w miarę lekki (i tak dostanie sporo kg), miał dobre przerzutki, kasetę, hamulce itp. Nie chodzi o jakieś wyszukane rozwiązania, tylko solidną bazę do robienia elektryka- jeśli rozsądna cena i dobra jakość się nie wykluczają, to byłby rower dla mnie :) . PS: wiem, że na forum raczej temat dotyczy już samej elektryfikacji, ale np. ostatnio się dowiedziałem, że lepiej zbudować zestaw na kołach 26', jest pewnie sporo takich smaków wartych poznania, stąd moje zapytanie.

Z góry dziękuję za pomoc, to będzie kamień nilowy do zmontowania tego cudeńka ;)
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Ja ostatnio trochę temat znowu przerabiałem. I niestety miejskie damki, które są najwygodniejsze są z reguły ciężkie i na 28". Ale co raz więcej silników jest na 28" :)
Męskie miejskie nie są tak wygodne i są jeszcze cięższe, ale mają duuże ramy w które duużo zmieścisz. Ale te nowsze, lub nowsze trekkingi.
Hamulce jak będą hydrauliczne to na początek powinny wystarczyć.
Co do wagi, nie da się tego zrobić lekko, więc za dużo nie masz co na to zwracać uwagę chyba niestety.
Ideałem jest rower full, z dużą ramą, damperem najlepiej za ramą. Ale tu za dawcę dasz kilka tysi, a gdzie elektryfikacja.
Jeśli nie masz możliwości naładować roweru w pracy, to potrzebujesz dośc dużeg aku żeby zrobić 60km z prędkością ok. 50km/h. Glebor ma taki szybki zestaw, chyba nawet w 28". Byle za wiele górek nie było.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Kajman napisał/a:
... potrzebujesz dośc dużeg aku żeby zrobić 60km z prędkością ok. 50km/h. ...

Maciekxxx pisze o 30 km łącznie i 30-40km/h, więc akumulator może mieć 2 razy mniejszy i rower 2 razy lżejszy :wink:
@Maciekxxx
Zużycie prądu rośnie wykładniczo w stosunku do prędkości, 30 km/h to wyciągasz na silniczku 250W, jeśli nie ważysz ponad 80kg.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Za późno czytałem i za wiele pomyliłem ;)
 
 
Maciekxxx 
początkujący


Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

Dziękuję za odpowiedzi :) . Myślicie, że wskazane jest 26' ? Mało tych 26-tek, gruba większość rowerów w sprzedaży to 28'...
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 719
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 13 Cze, 2018   

jak nie w górki to bym szedł w wygodne 28
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group