ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Nowe LiFePO z BMSBATTERY
Autor Wiadomość
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   Nowe LiFePO z BMSBATTERY

Witam!
Czy ktoś miał przyjemność z tą baterią:
Bateria
Przede wszystkim zainteresowała mnie cena. Niestety 1181245 cells budzi moje wątpliwości oraz waga 4 kg..?
Proszę o poradę.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Tam napisali nie 4 tylko 5kg (a w innym miejscu 5,5kg) i to już jest bliższe prawdy.
Chociaż z moich obliczeń (zakładając, że mam prawdziwe dane ;) ) wynika, że ten pakiet powinien ważyć nieco więcej.
Same cele (12 szt) to 0,42x12=5,04kg.
Do tego dochodzi BMS (opakowania nie liczę ;) ).
Same cele 1181245 mają wymiary 11x81x245mm (a więc są to te "płaskie" ogniwa).
Tak zwane "C-rate" wynosi 3 a mają 16Ah (chociaż przy całym pakiecie podali 15-16Ah).
To dałoby dopuszczalny prąd rozładowania na poziomie 45-48A ale ja bym nie zalecał ich tak katować skoro napisali 20A (pewnie wstawiają BMS z takim ograniczeniem).
Do spokojnej jazdy po płaskim pewnie wystarczy a i na krótko (mam nadzieję) ten BMS pozwoli na pociągnięcie tych 25A (bo tyle mniej więcej w "szczycie" pociągnie silnik który chcesz użyć ;) ).
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Przy ustawieniu w innym pakiecie jest do wyboru 10-20A i 50-100A czy aż tyle będzie mi potrzebne? Przy 20A wychodzi 720W.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Prąd ciągły rzędu 20A jest w tym przypadku (to znaczy dla silnika 36V/750W) OK ponieważ:
1) po naładowaniu pakiet będzie miał około 42V (nawet jak napięcie spadnie do 40V to daje 800W, a przy 38V - 760W)
2) po rozpędzeniu się i spokojnej jeździe (do 30km/h) po płaskim i tak silnik nie pobierze aż tyle (po prostu nie potrzebuje)
3) wyższy prąd (ponad 20A) będzie potrzebny przy gwałtownym ruszaniu, szybkiej jeździe lub podjeżdżaniu pod górę stąd potrzebny pakiet i BMS który pozwala na ciągły prąd 20A i chwilowy minimum 30A.

Jak będziesz miał już potwierdzoną cenę z BMSBattery (wraz z kosztem przesyłki do Polski !) to możesz napisać do kolesia co ma stronę www.elifebike.com, że chciałbyś kupić to samo ale taniej i czy może Ci coś zaproponować ;) (oczywiście należy podkreślić, że parametry muszą być co najmniej takie same lub lepsze a cena niższa).
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Wychodzi 346$ z ładowarką i przesyłką do Polski DHL-em. Myślisz że dałoby radę jeszcze taniej? Miałbym prośbę, mógłbyś ułożyć poprawnie taką wiadomość i wysłać mi na PW lub maila? Nie znam tak dobrze z technicznego punktu j.angielskiego i nie wiem czy gość mnie zrozumie. Będę wdzięczny!!
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
  Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

Tomasz a zamawiałeś już od tego Chiniola z twojego linka, albo czy ktoś inny coś od niego zamawiał?
Wynegocjowałem od niego dobrą cenę z przesyłką i ładowarką za 320$ :lol:
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011   

A więc jednak! Bo z tego co pisałeś wcześniej na maila wynikało coś innego ;)
Ja już zamówiłem i zapłaciłem ale wysyłka będzie prawdopodobnie dopiero w tym tygodniu a dostawa zapewne gdzieś w przyszłym. Możecie więc (jak się aż tak bardzo nie spieszy) zaczekać ten tydzień to "przetrę szlaki". W końcu ktoś musi "iść na szpicy" (do ewentualnego odstrzału ;) ). Mogę to być ja. :cool:
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

No i jest (oczywiście jeszcze nic nie testowałem bo dopiero co kurier wyszedł i nie było czasu :) ).

 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Sprawdź czy nie ma knota i jutro lub pojutrze zamawiam.
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Robsonik20 napisał/a:
Sprawdź czy nie ma knota
Knotów nie zamawiałem (używam latarek) :mrgreen:
A poważnie to jutro mogę co najwyżej pomierzyć ogniwa i tyle.
Póki co pewne są następujące rzeczy:
1) Paczka dotarła bez przeszkód a w środku nie było cegły (kogo to bawi to niech sobie poczyta posty ludzi użalających się na forum BigChina którzy dali się zrobić "w bambuko" kupując "okazje" w Chinach)
2) Cena (liczona wraz z kosztami transportu) konkurencyjna (szału nie ma ale te kilka dolarów "na waciki" zaoszczędziłem w stosunku do zakupu na BMSBattery)
3) Wysyłka w ciągu niespełna 2 tygodni a sama dostawa ... dwa dni (!)
4) Towar w 95% zgodny z opisem (nie mam zastrzeżeń tylko niektóre elementy nieco inaczej sobie wyobrażałem).
Podsumowując. Na chwilę obecną mogę stwierdzić OK.
Zobaczymy co wyjdzie "w praniu".
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Pomierzyłem dzisiaj ogniwa (z zastrzeżeniem, że posiadam miernik "precyzyjny inaczej" ;) ) i otrzymałem przedział od 3,34V do 3,43V.
Będzie OK ? (pytanie zadaję do specjalistów w zakresie technologii ogniw litowych)
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Nie jestem specjalistą, ale powinno być okej:). Ważne że nie było takich typu mniej niż 2 V choć z drugiej strony dość dobrze mocno naładowane niektóre... Szkoda że nie masz ładowarki modelarskiej... mógłbyś sprawdzić różnice pomiędzy ogniwami ładując rozładowując. A więc udało się i przetarłeś szlak, gratuluje:).
Ta zielona płytka to bms? Miał być 50 100. Wydawało mi się że to było większe?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Ten mój to 30/60 a więc mniejszy.
Nie zmienia to faktu iż rzeczywiście wygląda ..... hmmm... niepozornie i szału nie robi (ma bardzo "nowatorski" sposób odprowadzania ciepła za pomocą płaskiej aluminiowej blachy przyklejonej do płytki za pomocą "pianek" i pasty termo).
No nic. Mam nadzieję, że nie będzie to "słabym ogniwem" całego pakietu.
W razie przegrzewania chłodzenie (mam nadzieję) można będzie poprawić a jak padnie ... to zobaczymy (ewentualne koszty przesyłki takiej płytki będą raczej niskie).

Edit: wrzucam świeże fotki:
 
 
LLLUUU 
początkujący



Wiek: 45
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011   

Tomasz możesz mi doradzić co wybrać ?
interesuje mnie coś zmontowanego - gotowca
http://www.bmsbattery.com...ttery-pack.html
ten pakiecik chyba by pasował + ładowarka
http://www.bmsbattery.com...ke-charger.html
wiem że pytania mogą wydać się męczące ale do końca nie jestem pewny czy to trafny wybór
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

No z przesyłkami do polski to przeważnie wyrabiają się w dwa do trzech dni.
Dłużej wszystko trwa jak paczka trafi na cło a jak się nie korzysta z zabezpieczenia DHL to jeszcze dłużej ale są tego plusy płaci się o 73zł mniej
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group