ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Nowe LiFePO z BMSBATTERY
Autor Wiadomość
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 04 Maj, 2011   

Tomasz_kombi jak tam Twój pakiet? zmontowany? Niestety, nie mogłem być na Zlocie - wtedy mógłbym Cię osobiście, przy piwie "przesłuchać na okoliczność" :mrgreen:

_______
Jacek
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 04 Maj, 2011   

Niestety jeszcze się z nim p........ :oops:
Trochę "zawinił" sam Zlot (przygotowania do Niego) i poprzedzające go święta (też było trochę innej roboty do odwalenia ;) ).
Po sporej przerwie w pracy powoli wracam do normalnego rytmu i mam nadzieję niedługo się uporać z tematem.
 
 
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 04 Maj, 2011   

Rozumiem i proszę o wybaczenie, że się 'grzeję' :wink: ale sezon rowerowy już w pełni a mój pojazd stoi...
A propos Zlotu i obecności firmy 3xE - czy to prawda, że mają zamiar sprzedawać pakiety cylindrycznych Headway-ów? Macie jakieś bliższe informacje? bo na ich stronie trudno coś konkretnego znaleźć.

Pozdrawiam
Jacek
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Przyleciała do mnie bateria:D W sumie czekałem około 3 tyg, w tym samej wysyłki było 5 dni bo zatrzymali moją paczkę w agencji celnej:) Opłata dodatkowa 63zł...
Paczka była w dobrym stanie, przegrzebana przez celników;) Ogólnie pakiet bardzo ładnie wykonany, wystarczy tylko zarobić wtyczki. Idealnie pasuje do mojej ramy. Jedynie co mnie nie pokoi że BMS jest w środku i zastanawiam się jak rozpoznam że się spalił?
Zdjęcia bardzo dobrej jakości wysyłam spakowane w załączniku.

Zdjęcia
 
 
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Super że w końcu doszła :wink: Napisz proszę jeszcze raz jakie to ogniwa i gdzie zamawiałeś (bmsbattery czy ta druga firma)
Fajnie że wrzuciłeś fotki - widzę, że jest obciągnięta termokurczliwym rękawem - ale co jest pod spodem? Z tym BMS-em to faktycznie problem...przecież on ma radiator i może się grzać. Może koledzy coś podpowiedzą?

Pozdrawiam
Jacek

PS. A ta opłata to co? Cło? Podatek? czy "tak sobie"? :wink:
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   3e

Tak na zlocie mieli te baterie cylindryczne 12V-bo akurat 4 były skręcone w pakiecie,i mają to w ofercie ,cena kosmiczna,ale juz nie wiem dokładnie ile.Napiszesz to Ci odpowiedzą.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Zamawiałem u tego drugiego 36V16ah, 40160S. Wszystko jest schowane w tym opakowaniu, pod spodem nic nie ma:) Cena lepsza niż na bmsbaterry. Gość bezproblemowy, błyskawiczny kontakt. Będę musiał chyba dokupić sobie miernik z hobbykinga Link albo nie wiem:( Macie jakiś pomysł na stacyjkę?
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Przepioor napisał/a:
PS. A ta opłata to co? Cło? Podatek? czy "tak sobie"? :wink:

Agencja celna tak sobie nic nie dolicza :cool: hehe
 
 
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Cytat:
Macie jakiś pomysł na stacyjkę?

http://www.ekonapedy.com/podstrony/oferta.htm#a7
Zobacz pkt. 6 foto albo 7 foto
Ja używam od 3 lat tej puszki rozdzielczej i jest super

A to żółte "cóś" pod niebieską folią termokurczliwą to co to jest? Wystarczająco zabezpiecza (mechanicznie) baterie?

Pozdrawiam
Jacek
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

@Robsonik20

Z tego co widać na zdjęciach to masz wyprowadzone tylko dwa przewody na zewnątrz więc będą one spełniały dwojaką funkcję (napisy na nich są więc nieco mylące bo sugerują, że służą jedynie do podpięcia ładowarki).
Czeka Cię więc zrobienie rozgałęzienia (w sumie wystarczy jakaś solidna "kostka").
Rób najpierw jeden biegun (plus lub minus) nie zdejmując izolacji z drugiego (wiesz ... wypadki chodzą po ludziach :twisted: ) a dopiero później drugi.

Nie wiem czy miałeś do czynienia ze złączami typu "Anderson".
Po "zaprawieniu" metalowej końcówki wsuwasz ją do tej plastikowej obudowy aż zaskoczy zaczep (widać tam taką blaszkę w środku). W razie pomyłki (np. nie ten kolor wtyczki) można to wyjąć ale ta operacja jest nieco upierdliwa. Pojedyncze wtyczki (czerwona + czarna) można złączyć (mają takie pasujące do siebie wpusty).
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Macie może jakiegoś gotowca tego rozgałęźnika? Chodzi mi tylko aby zalutować kabelki;)
Lub czy macie takie kostki?
http://www.bankfotek.pl/view/966051
Bo wtedy takie same zarobiłbym na kablach od sterownika, w razie ładowania najwyżej bym je przepinał.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Te BMSy co widziałem mają osobne wejście do ładowania aczkolwiek w swoim jednym akku ładowałem przez wyjście do sterownika bo nie miałem zrobionej wtyczki i też działało o.k.
A ten bezpiecznik na fotce to nie jest od ładowarki przypadkiem.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

hehe tomasz 40V mnie nie zabije;) Gorzej jakby się złączyły, bo to by oznaczało usmażenie baterii, dobrze mówię?:) Ten bezpiecznik jest od ładowarki w zapasie :mrgreen:
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Wykonałem pierwsze pomiary:D
Bateria która była wysłana 10 maja ma dzisiaj 42.2V (uff kamień spadł mi z serca, ziemniaków nie napchał)
Ładowarka daje ok 43.5-43.8V
Jestem zadowolony:)
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Robsonik20 napisał/a:
hehe tomasz 40V mnie nie zabije;) Gorzej jakby się złączyły, bo to by oznaczało usmażenie baterii, dobrze mówię?:)
Przy tym napięciu bardziej bałem się o baterię niż o Ciebie ;) Oczywiście BMS powinien rozłączyć przy zwarciu ale po co kusić los?

Czy ja dobrze widzę (przynajmniej tak powinno być), że te wtyczki (czarne i czerwone) masz w dwóch rozmiarach? Jeśli tak to te większe powinieneś użyć oczywiście do połączenia bateria-kontroler a te mniejsze bateria-ładowarka. Zresztą jak są tej samej wielkości to też nie problem (pytanie czy uda się upchać dwa przewody).
Do ładowarki wystarczą naprawdę cienkie przewody i być może dałoby się zmieścić w tym elemencie złączki dwa kabelki (gruby do podłączenia kontrolera i cienki do ładowarki). Wówczas odpada problem przepinania podczas ładowania.

Otrzymałbyś takie coś:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group