ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Główka ramy, piasta ośki korb, wymiary ramy i wahacza.
Autor Wiadomość
kcr 
początkujący


Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 37
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   Główka ramy, piasta ośki korb, wymiary ramy i wahacza.

Siema.

Pytanie czysto mechaniczne, zabieram się za samoroba i szukam informacji które ułatwią mi budowę własnej, customowej ramy Falcono podobnej.
Głównie chodzi mi o wymiary tulejek do wspawania pod najważniejsze elementy takie jak główka ramy oraz piasta osi i wahacza.
Oprócz tego chciałem spytać czy posiada ktoś wiedzę a najlepiej rysunki techniczne jak to powinno wyglądać i jakie są aktualne standardy? Dodatkowo przyjmę wszystkie rysunki, zdjęcia, opisy, linki do stron gdzie znajdę opisy budowy ram customowych wraz z wahaczami które w jakikolwiek sposób pomogą ustalić kształt i wymiary tych elementów.

pozdro i dzięki z góry
 
 
Bzyk 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 110
Skąd: stąd
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   

Napisz cos wiecej z jakiego materialu zamierzasz robic, alu czy stalowa. Jesli chodzi o tulejki to najlepiej pomierzyc łożyska sterow głowki ramy, jest ich kilka rodzajów ale rurki sterowe 1" wyszly juz całkiem z użycia, przewazaja pod stery 1 1/8" wkłady suportu to glownie te z gwintem BSA pod customy z dlugoscia wałka 133, łozyska wahacza, zalezy jaki układ ramy przewidujesz, fajne są wahacze co pracują na jednej osi razem z suportem, wtedy dorabiasz tulejki pod konkretne łozyska. Jesli chodzi o geometrie ramy to mozna znalesć sporo w sieci informacji i rysunkow, zdjęć..
 
 
kcr 
początkujący


Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 37
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro 18 Lip, 2018   

Materiał jaki będzie użyty to kwasówka bo do takiej mam dostęp, myślę że użyte zostaną profile z 2mm ścianka ewentualnie kątowniki na szkielet, a reszta z blachy 1-1,5mm. do tego dospawane będą usztywnienia w najważniejszych punktach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group