ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobiłem źle 16s10p VTC5 przetwornica step up
Autor Wiadomość
Danteo86 
początkujący


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   Co zrobiłem źle 16s10p VTC5 przetwornica step up

Witam,

Mam pakiet, 16s10p na VTC5. Do tego BMS 16s 60a NOWY.
Wszystko podłączone według instrukcji z blog nexun.

Zrobiłem ładowarkę. Mam ładowarkę do lifepo4 na 16s czyli bez obciążenia ma 62v 4A. Czyli za mało.

Kupiłem przetwornicę step up regulowaną od 0-80v i regulowany prąd ładowania.

Dziś kontrolując proces pierwszego ładowania podłączyłem miernik na wyjściu zasilania do kontrolera i ładowanie ruszyło. Napięcie na przetwornicy ustawione na 67,5 bez obciążenia.

Proces ładowania przebiegał dobrze do końcówki... bms nie odciął ładowania, przerwałem ładowanie przy 69.00V. Jak odpinam minus od gniazda ładowania pakietu to ładowarka przestaje ładować, czyli gdyby bms odciął, to ładowanie dobiegłoby końca.

Mało tego, moje źródło zasilania czyli ładowarka LiFePO4 teraz zamiast 62V bez obciążenia ma 68,4V bez obciążenia WTF?.

Po odłączeniu od ładowania napięcie pakietu z 69.00V wzrosło samoczynie do 69.40V... ?????

Nie mam pewności czy odetnie zasilanie przy zbyt małym napięciu celi


O co chodzi? :) w czym szukać przyczyny.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Nie wiem w 100% co się dzieje ale nie podobają mi się dwa elementy tej układanki.
1. Ładowarka lifepo4 SŁUŻY do tego by jako obciążenie były ogniwa czyli B.duza pojemność, małe RW oraz reakcja zwrotna, badająca stan ogniwa. To nie jest zasilacz laboratoryjny.
2. Przetwornice różnie działają gdy nie ma kondensatorów a jednoczesne wejście idzie z ładowarki lipofe4, która nie jest zasilaczem laboratoryjnym. Te przetwornice są niestabilna temperaturowo i różnie się zachowują na początku pracy i później po podgrzaniu .
Napięcie mierzone woltomierzem może być inne niż oscyloskopem..Czyli nie wiemy jak zareaguje BMS gdy dostanie napięcie impulsowe.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Danteo86 
początkujący


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Tak, jest to pomysł który teoretycznie powinien działać. Ponieważ wiele osób stosuje takie przetwornice jako ładowarki do li ion. Oczywiście powinno się kupić ładowarkę 16a ale sprawdzenie korci.
Pomijając jednak kwestie zasilania i ladowania. Bms powinien odciąć lądowanie. Powinien też balansowac ogniwa, a napięcie zacZęło jeszcze rosnąć po odłączeniu ładowarki.
Czy bms powinien być ciepły? Czy jak odepne jedna sekcje balansujaca (mam dwie wtycZki jedna 11 kanałów druga 6 kanalow) od bms to powinno całkowicie zniknąć zasilanie na złączy zasilający do kontrolera?
 
 
Danteo86 
początkujący


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 9
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Jeśli odlłączę mniejsza wtyczkę bms powinien odłączyć zasilanie sterownika?

Ladowarka od lifepo4 znowu wróciła do napięcia 62v

20180708_191344.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 270 raz(y) 1,46 MB

 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 09 Lip, 2018   

Ja bym sprawdził baterię w woltomierzu.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group