ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DEMA PLASMA - carbon ebike
Autor Wiadomość
pxl666 
stażysta
pxl666


Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 111
Skąd: Czechowice Dziedzice
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   DEMA PLASMA - carbon ebike

hej
mam możliwość zakupu używanego roweru DEMA PLASMA
jest to full z karbonową ramą , niewiem jeszcze w jakim stanie bo nie widziałem ale moje zapytanie jest takowe - czy taka rama jest DUŻO słabsza niz alu ? czy jest duze ryzyko uszkodzenia tylnego widelca silnikiem poniżej 500w nominał ? planuje tam wsadzić jakiś motorek 250 - 500w . czy muszę zaplanować jakieś szczególne wzmocnienie ??

KATALOG

 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

carbon nie jest słąbszym materiałem od stopu aluminium ma nieco inne własciwosci ale to temat na cały elaborat nie na porade . silnik o mocy nominalnej 250-500W nie powinien krzywdy zrobić tej ramie o ile nie ma ukrytych wad, pęknięć ale raczej do skakania tego roweru nie uzywaj nie używaj bo nie wiadomo jak sie zachowa wahacz z dodatkowymi kilogramami w piascie.
 
 
pxl666 
stażysta
pxl666


Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 111
Skąd: Czechowice Dziedzice
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

absolutnie żadnego skakania , chyba ze z krawężnika ...generalnie używam roweru do jeżdżenia rekreacyjnie , nawet w góry mało jeżdżę...

czy szprychy w takim wypadku również mogą być typowo rowerowe ? żadnych pogrubianych ?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

lepiej dać grubsze szprychy instalacja o mocy ciagłej 500W potrafi wygenerować 1000W mocy chwilowej a to juz konkretna siła i zwykłe /standardowe szprychy może zrywać
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Śro 11 Lip, 2018   

jak chcesz instalację 500W nominał (i jeszcze trafi się może przekładniówka) szprychy dałbym 2.6mm. Miałem 2.3 i skończyło się zrywaniem na potęgę. Na 2.6 problemu nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group