ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KOGA elight 2010 problem z silnikiem
Autor Wiadomość
wloczykijCM 
początkujący
KOGA eLIGHT 2010


Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   KOGA elight 2010 problem z silnikiem

Cześć wszystkim :wink: od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem roweru elektrycznego Koga elight z 2010 roku. Rower 3x7 z silnikiem 36v w tylnym kole.
Z rowerem było wszystko w porządku, aż zachciało mi się wymienić opony na Schwalbe big apple, żeby mieć wygodniej. Niestety po założeniu opony na tylne koło i poskładaniu rowerka silnik się nie załączał. Wyświetlacz pokazywał wszystko tak jak przed wymianą i nie sygnalizował żadnego błędu, bateria w pełni naładowana, natomiast silnik nie wspomagał przy pedałowaniu.
Wg. porad internetowych oraz człowieka od którego kupiłem ten rower uderzyłem lekko ogumowanym kluczem w śrubę mocującą tylne koło. Silnik faktycznie zaczął działać ale w inny sposób. Po włączeniu wspomagania ciągnie cały czas nie zważając na nacisk na pedały. Oczywiście ta pomoc w jeździe pod górę jest bardzo słaba w porównaniu do stanu sprzed awarii. Mam wrażenie że nawet nieco hamuje jazde przy mocnym naciśnięciu na pedał. Natomiast gdy nie pedałuje (np. na płaskim) rower się rozpędza do 27 km. Nie ma teraz również funkcji samoładowania przy zjeżdżaniu z górki np. Wiecie co mogę zrobić z tym fantem? Może znacie jakiś serwis w okolicy Krakowa, który nie skasuje jak za woły? Niestety do Milicza, gdzie rower był serwisowany wcześniej mam zdecydowanie za daleko...
Z góry dziękuję za porady.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

To jest forum entuzjastów a nie wróżek to po pierwsze a po drugie większość "problemów" które opisałeś wskazuje na jakieś przebicie elektryczne w całej sieci połączeń jakie w rowerze istnieją.Sprawdź kable idące do silnika (sterownika, chociaż nie wiadomo gdzie on jest,czy czasem nie w silniku?),może to uderzenie kluczem w śrubę coś w tym przebiciu zmieniło, więc trzeba by zacząć od początku,czyli od zdjęcia koła i może nawet rozbiórki silnika.Ale to tylko "gdybanie", gdyż nawet zdjęcia i dokładnego opisu całości elektrycznej nie znamy.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

Jeśli poprzedni właściciel zalecił popukać w koło, to znaczy że wiedział o jakiejś awarii tego silnika i znał remedium na problem w postaci pukania. Prawdopodobnie coś gdzie niekontaktowało.
 
 
wloczykijCM 
początkujący
KOGA eLIGHT 2010


Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Dziękuję za komentarze. Wygląda to na problem w kole z silnikiem. Brak jest korelacji działania silnika z naciskiem na pedał. Nie rozbierałem silnika, więc nie mam zdjęć... Nie biorę się za to bo nie chcę czegoś zepsuć. Szczerze powiedziawszy sytuacja, w której wymiana tylnej dętki spowodowała tyle problemów mnie przeraziła. Dziś byłem rowerkiem wraz z moją dwu letnią córką(na foteliku). Wspomaganie działało na zasadzie ciągłego Powera do 27km/h. Niestety będę musiał oddać do serwisu. Koszt diagnozy 100 zł, a dalej ? nie wiem. Co do pukania w silnik to poprzedniemu właścicielowi tak zalecił serwis, ale akurat w innym rowerze. Gość sprowadza rowery i serwisuje je w Miliczu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group