ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogniwo 18650 Sony VTC6 w E-Papierosie mocno się nagrzewa
Autor Wiadomość
fanboy1203
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   Ogniwo 18650 Sony VTC6 w E-Papierosie mocno się nagrzewa

Wiem że to forum o pojazdach ale to jedyne mi znane forum gdzie są ludzie którzy byli by mi w stanie coś doradzić.
Mam w E-Papierosa Mod Elektroniczny założone w nim jest ogniwo Sony VTC6 ma za sobą co najmniej 350 cykli doładowań/ładowań
Chciałem Was zapytać czy to normalne że ogniwo podczas rozładowywania ok 5s tak mocno się nagrzewa? Niedawno to zauważyłem i nie wiem czy tak było od początku?
W moim e papierosie jest metalowa zakrętka na akumulator od strony minusa i tam właśnie najmocniej się nagrzewa do tego stopnia że nie idzie w tym miejscu trzymać ręki.
Parametry/ustawienia moda
3.4 Volt
20,44A
Czy po tylu cyklach ok 350 należało by wymienić ogniwo?
Pytam się bo boję się że mi pierdyknie w najmniej oczekiwanym momencie np. kiedy będę go trzymać w ustach, tak jak temu Panu:
https://pikio.pl/palisz-e-papierosy-uwaga-one-wybuchaja-makabryczne-zdjecia-18/

Ewentualnie jakie inne ogniwa polecacie do takich zastosowań?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 15 Sie, 2018   

Nagrzewa się samo ogniwo czy metalowa pokrywa, jeśli ogniwo sie rozgrzewa tak bardzo to ze względu na przebieg bezpieczniej je wymienić na nowe i lepiej wybierz em tym razemVTC5 które zniosą większe prądy. Jeśli metalowa obudowa sie rozgrzewa to znaczy że za duży prąd przez nia puszczasz producent twojej "lokomotywy" zaprojektował ja do pracy w określonych warunkach i lepiej ..bezpieczniej przywróć ustawienia fabryczne lub chociaż nieco "odpuść" prądu
 
 
Rakieta 
początkujący


Wiek: 77
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 41
Skąd: Chełmża
Wysłany: Śro 15 Sie, 2018   

Ej kolego nie pomyliłeś wat z amperami bo 20,44 A to coś nie możliwe sam mam moda i używam ale takiego amperażu nie spotkałem ,ogniwo niema takiej wydolności coś poknociłeś :mrgreen:
_________________
Tylko krowa nie zmienia poglądów
pozdrawiam Marian
 
 
fanboy1203
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Sie, 2018   

Parametry na zdjęciu:
Pokrywa metalowa nagrzewa się w momencie po wyjęciu akumulatora też czuć że jest mocno ciepły ale nie parzy aż tak jak ta zakrętka
Ostatnio zmieniony przez Nie 01 Wrz, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 15 Sie, 2018   

Nagrzewanie to rowniez moze byc problem juz slabego styku, i jego wypalenia.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group