ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Prius bardziej dostępny
Autor Wiadomość
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

mar56 napisał/a:
Masz uprawnienia na montaż gazu,czy pożniej Ci ktoś podbije?


Powiem brzydko, wybaczcie...w dupie mam uprawnienia, jak i cały ten rząd, który wymyśla ustawy....
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

rudzik6 napisał/a:
mar56 napisał/a:
Masz uprawnienia na montaż gazu,czy pożniej Ci ktoś podbije?


Powiem brzydko, wybaczcie...w dupie mam uprawnienia, jak i cały ten rząd, który wymyśla ustawy....


Wybacz że użyję takich słów... Cytuję Ciebie - gdy staniesz do kontroli drogowej np. przez policję i Ci będą bardzo upierdliwi i zobaczą korek od gazu i brak adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o posiadaniu takowej instalacji przez Ciebie a ty nie będziesz miał żadnego dokumentu poświadczającego że masz instalację LPG homologowaną to też oni będą Cię mieli w jak to powiedziałeś - w d***e.... Zabiorą Ci dowód rejestracyjny na samo przywitanie i skierują na badanie techniczne którego nie przejdziesz z prostej przyczyny - braku świadectwa homologacji na instalację LPG... Powiem Ci więcej - diagności na stacjach kontroli pojazdów też ślepi nie są - zauważą reduktor gazu i wtryskiwacze i też zażądają papierów na instalację i dokumentów homologacyjnych na butlę - jeżeli OBU nie przedstawisz to wyjedziesz ze stacji spowrotem z kwitkiem bo też Cię będą mieli jak to określiłeś - w d***e.... Przykre ale prawdziwe... Szkoda Ci kilkuset zł za montaż instalacji legalnie - Twój problem...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Po pierwsze nikt nic nie zobaczy, wtryskiwacze, reduktor będą schowane. Zbiornik również mały ok. 15l umieszczony we wnęce między kołem zapasowym a błotnikiem tylnym w osłonie pod spodem montowany od podwozia i zakryty osłoną aerodynamiczną..
Co do rejestracji, nie problem wymontowac raz w roku zbiornik i pojechać na rejestrację, a pod maską nie beda rozbierać osłon na silniku. I tak jak byłem na przeglądzie to jak otworzyli maskę to mieli głupie miny bo pojęcia nie mieli co to jest pod maską. Co do policji, prosta sprawa, jeżeli wogóle zorientują się , że taka instalacja jest, co mało prawdopodobne. To zawsze mogę powiedziec, że własnie instalacja jest testowana przed wyjazdem na przegląd. Masz kilka dni na zarejestrowanie instalacji. Są też pojazdy ze zdemontowaną instalacją, które posiadają rury miedziane, wlewy gazu , ale nie posiadaja zbiornika tylko resztki instalacji. I takie pojazdy jeżdżą, skąd mam wiedzieć co poprzedni właściciel miał w samochodzie? Kupiłem bez wpisu o gazie i nie znam sie co tam jest, był na przegladzie i jest zarejestrowany.
A na przegladzie technicznym , jak panowie beda robić problemy to jade na inna stację, jak zreszta już nie raz robiłem, w moim 30 letnim życiu motoryzacyjnym. Tak że spoko ;) Kto sie boi reżimu niech daje się golic i ogłupiac.
Tak szkoda kasy rzędu 1000zł na partaczy-gaziarzy, co wiercą kolektory bez zdejmowania i nie zastanawiają się nad sposobem instalacji , która jest prosta. Interesuje ich tylko ilośc i zysk. A prius to dla nich czarna magia i opad szczeki , z tymi co rozmawiałem to nawet boją się ruszyc, pojecia nie maja. Więc musze zainstalować sam, bo ja sam najlepiej wiem jak to zrobić. A nie bede prosił durnych urzędasów o łaskawą koncesję. I nie myśl, że masz doczynienia z jakimś amatorem hobbystą, ja w dziedzinie techniki, poprzez mechanike , elektrykę i elektonikę zjadłem zęby ....
Gdyby to był normalny kraj, jak np. w Angli, gdzie sam sobie w garażu możesz założyć instalację LPG i jedziesz z tym na przegląd i tam sprawdzają poprawnosc montażu, głównie szczelnośc i spaliny , a potem rejestrują i szafa gra. Nie u nas pełno pasozytów na tym i innych dziedzinach żeruje.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Ciekawe, jak załatwisz wersję z dodatkowym silnikiem rakietowym i czy można z takim jeździć, jeśli wychodzący ogień nie podgrzewa zbyt mocno tego auta, które cię śledzi.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
chonza
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

...jestem pod wrażeniem Twoich poczynań z Priusem -ale niestety nasze chore państwo pewnie niebawem podniesie akcyzę na gaz ......
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Podsumuję krótko... Mieliśmy już drugą Japonię, mieliśmy Irlandię, mamy Budapeszt a niedługo będziemy mieć Grecję... Tak to się skończy...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Oj sobie marzysz. W grecji zarabiają 2,5 raza więcej od Polaków.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Oj sobie marzysz. W grecji zarabiają 2,5 raza więcej od Polaków.


Panie Zbyszku - zarabaiją 2 x tyle ale są jak Pan widzi niewypłacalni... My podzielimy ich los i będziemy mieć dokładnie to samo co się u nich teraz dzieje...
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Co im z tej niby wypłacalności (propaganda), skoro naszą robotę cały czas tanio kupują i długo będą kupować, a do pracy w Polsce Grecy nie chcą się garnąć, zaś Polacy tam wyjeżdżają za chlebem.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Póki nie zrobią Korei północnej ...
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Nostusek napisał/a:
gdy staniesz do kontroli drogowej np. przez policję i Ci będą bardzo upierdliwi

IMO czy będą bardzo upierdliwi w dużej mierze zależy od tego jak się wobec nich zachowasz, nie twierdzę że w 100% przypadków się sprawdzi, ale mogę podać dobry przykład, właściwie to sam jestem tym przypadkiem, ja i moja fura.
Otóż mam smochód (Punto Sx, MKI z 97r.) w którego dowodzie rejestracyjnym skończyło się miejsce na przeglądy, żeby było śmieszniej to skończyło sie 3 lata temu (samochód jest zarejestrowany na ojca, a ojciec 5 lat temu wybrał sie za wielką wodę i mu się trochę zasiedziała, co prawda wpada co 2 lata na urlop 2tyg. ale ostatnio musiał dowód osobisty wymienić, więc rejestracyjnego już nie zdązył), oczywiście przeglądy robię na bieżąco i zbieram świstki które wystawia mi diagniosta (mam q. już takie 3 :) .
Z policją z tego powodu jakoś problemów, nie mam. Za każdym razem mówią że, samochód od 3 lat nie ma prawa jeździć, a ja w 100% zgadzam się z ich opinią i ubolwam na tym że muszę tak jeździć ;) właściwie gdyby mi go zabrali (ten dowód) to ja nie mógłbym go odzyskać :roll: , dzisiaj pan policjant podczas kontroli też powtórzył mi to ponownie, ponadto dowiedziałem się od niego nowej rzeczy, otóz te świastki nie są nigdzie rejestrowane... w związku z tym może już czas zacząć je sobie drukować samemu :wink: Wzór, Gimp i laser mam ... hehe...

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Nostusek 
szef



Pomógł: 18 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 1406
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Prościej można to załatwić... Poproś ojca niech ci wyśle podpisany druk umowy że Ci sprzedał auto i przerejestruj je na Siebie albo poproś o to by wciągnał Cię na współwłaściciela i dał upoważnienie pisemne... Prościej się nie da :D
_________________
Pal gumę - nie benzynę! EV górą!!
Silnik: MY1020 500W/24V, sterownik: YK-40 -tuningowany , akumulator: 2 x Toyama NPC-18

Potrzebujesz akumulatora kwasowego? AGM, VRLA, GEL, trakcja, samochodowe ? Dzwoń: 609-208-808 w godz 9 - 17
 
 
elservice
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2012   

Witam wszystkich pasjonatow Priusa i prosze o pomoc potrzebuje jedno ogniwo baterii z rocznika 2000-2003 oczywiscie sprawne , sprawa dosc pilna bo auto nie stoi a benzyna droga , z gory dziekuje za szybka reakcje
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   Prius solar roof ;)

Tak wyglądają baterie na dachu priusa, zastanawiam się jak je przykleić -przykręcić, aby nie odpadły i było w miarę opływowo dla powietrza. Niestety nie są idealnie dopasowane do kształtu dachu. Struktura dokładnie taka jak szyby z szyberdachów......

Coś nie mogę dołaczyć zdjęcia....:
"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum" ?????

więcej tutaj:
http://rudzik6.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez rudzik6 Śro 11 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Nie mam wpływu na limit przestrzeni dyskowej. Musi to zrobić arbiter. A zdjęcia można wrzucać na jakiś serwer i linkować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group