ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Prius bardziej dostępny
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Maj, 2012   

Dodam, że ten mechanik od BMW z tegoż linku był lepiej przeszkolony od amerykańskich strażaków, a poraził go "prąd" od małego akumulatorka z tego KERS-a.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Maj, 2012   

Zwykle przecina się słupki, a kable zasilające idą w metalowej rurce w porządnej osłonie podwoziem. Co innego, gdy przerobimy pojazd to różnie może być z tymi kablami.
Te napięcia są rzeczywiście niebezpieczne, gdy naprawiałem baterię byłem naprawdę ostrożny i skupiony. A w ogródku, kosimy i trzymamy w łapach kabel pomarańczowy, przewieszamy przez plecy ;) a on już taki stary i połatany ;)
Przy okazji głównego tematu, wróciłem z Niemiec. Z Olsztyna wyjechałem po 15:00 i wieczorem poprzez Wrześnię i A1 byłem przy granicy w Słubicach, tam zatankowałem do pełna i następnego dnia dojechałem przed południem do Berlina, tam widziałem tylko dwa priusy jako taxi i żadnego EV, może nie zauważyłem. Za to pełno rowerów , strefy 30km/h i spokój , brak agresji na drogach ;) Po Berlinie przejechałem ze 100km po mieście, po dwóch noclegach pojechałem do tropikana island, tam nocleg i powrót do Berlina. Po południu wyjazd autostradą na Szczecin, potem bardziej na północ i wjazd do Świnoujścia od strony Niemieckiej. Nie udało mi się zatankować w Niemczech :) Po noclegu w Świnoujścu, zatankowałem do pełna. Potem przejazd wzdłuż wybrzeża do Ustki, nocleg i poprzez Bytów, Kościerzynę , Kwidzyn do Olsztyna. Razem ok. 1700km , średnio 4l/100km, na autostradach ok 5-6l/100km. Bardzo fajny tygodniowy wyjazd.
Priusik bez zarzutu :) Nie zdążyłem zamontowac LPG, teraz w ten weekend mam zamiar dokończyć instalację.
Ostatnio zmieniony przez Pią 18 Maj, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   mój solar prius

wkrótce na blogu:
http://rudzik6.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez rudzik6 Śro 11 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   lpg prius

wkrótce na blogu:
http://rudzik6.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez rudzik6 Śro 11 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

Jestem ciekaw ile będzie ci tego gazu palić i czy nie będziesz mieć błędów w komputerze,
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

Robsonik20 napisał/a:
Jestem ciekaw ile będzie ci tego gazu palić i czy nie będziesz mieć błędów w komputerze,


hi hi, błędy to ja już mam od czasu do czasu ;) Będzie palić mam nadzieję, mało. Ale oby nie palił zaworów ;) Miałem zajrzeć pod rozrząd, ale nie chciało mi się. Zrobię za rok przegląd to zdejmę pokrywę rozrządu. Sam nie wiem, prius to cholernie rozbudowany samochód, tutaj nawet zwyczajnie odpowietrzyć hamulców nie można bez specjalnego komputera, bywało, że i po wymianie klocków były problemy. Napakowane pełno elektroniki i okablowania. Ciasno w przestrzeni silnikowej. Nie jest mi obca mechanika i elektronika, ale gdy zacznie się to wszystko sypać, będzie zabawa. Kilka lat soli na drogach wystarczy. poprzednio miałem mazdę 626 z 97 roku, tam to serwisowanie to dziecinna igraszka ;)
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Pon 21 Maj, 2012   

Dałbyś mi namiary na tego gościa od paneli-40W/12V.
Sam nad tym myślałem zima ale teraz nie widzę go na alegro.
Chciałem 2szt.na dach dać.
A najlepiej to 7szt.i do doładowania aku głównego.
Zyski nieduże ale...zawsze jakieś...
U mnie przetwornica się wyłącza jak chcę szrpnąc więcej prądu lub zwiększyć napięcie powyżej 13V na aku i to by się przydało,bo czasem sa momenty,że nie daje i szybko padnie mi aku 12V.

A kable jak?dziura w dachu...?
Gościu ze sląska miał 2szt.i kleił na silikon.
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

Niestety, panele kupowałem dawno i nie mam już namiarów na sprzedawcę.
Ale mam pełno ogniw luzem i mam zamiar je sprzedać, planowałem zrobić kolektory na dach, ale plany się zmieniły. Tymi modułami mozna obkleić cały samochód.
A co do paneli na dach priusa, tak będzie dziura w dachu na kabel.

Przy okazji , znowu byłem w Niemczech, tym razem we Frankfurcie n./Menem a dokładnie w Wiesbaden. Tam zaszedłem do salonu Opla i zobaczcie jakie mam zdjęcia :)
Niestety, Zbyszek się myli...bardzo mało, praktycznie zero pojazdów elektrycznych widziałem.

Pozdrawiam

Wiesiek

PS. Niestey, zdjęć dalej nie moge załaczyć (Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.
Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu (5 MB))....
Miały być zdjęcia opla ampera.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

Jak ja jadę moim którymś autem EV, to nikt nie wie, że to EV, bo skąd ma wiedzieć, chyba że jadę zbyt wolno, to poczyta napisy i wówczas zacznie kojarzyć; ale jak znowu depnę na gaz, to myśli, że to kawał ............. .
Poznać się nie da, jeszcze może poszukać rury wydechowej, ale też myślą .................. .
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 20 Cze, 2012   

Rudzik nie możesz wrzucić tych zdjęć na jakiś serwer zdjęciowy i dać linka jest ich naprawdę dużo,a teraz odnośnie paneli FV do samochodu to więcej z nimi kłopotu niż pożytku ale to moje zdanie nie chcę rozwijać tematu,na obecną chwilę raczej do innych zastosowań niż samochód.Chyba żeby telefon doładować lub radia posłuchać.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group