ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam samochód elektryczny Rover 75 ( konwersja )
Autor Wiadomość
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 23 Sie, 2018   Sprzedam samochód elektryczny Rover 75 ( konwersja )

Witam . Sprzedam samochód elektryczny po konwersji Rover 75 .

1. Silnik indukcyjny , asynchroniczny Pn= 22kW , Pmax = 60kW , bez sprzęgła + oryginalna skrzynia biegów
2. Falownik Danfoss .
3. Pompa elektryczna wspomagania ukł. kierowniczego od opla .
4. Pompa podciśnienia ukł. hamulcowego audi.
8. Ogrzewanie grzałka 4kW .
9. Przetwornice DC/DC 2x120W.
10. Ładowarka pokładowa Pn=5.6kW , Pmax=6.8kW ( dodatkowo ładowarka przenośna 10kW)
11. Pakiet akumulatorów zbudowany z ogniw 18650 , 92s48p
12. Zasięg ok 140km przy V=70km/h ( oczywiście w lecie , zima 90km ).
13. Samochód zarejestrowany jako elektryczny

Samochód obecnie ma wymontowaną baterię . Po kilku latach jazdy postanowiłem poprawić zasięg do 200km i ponownie przebudować pakiet na 92s56p . Po dokładnych testach ogniw wyselekcjonowałem 60% najlepszych ogniw z dotychczasowego pakietu . Pozostałą część zamierzałem pozyskać z zakupionych używanych baterii laptopowych .

Plan był fajny , niestety od początku roku z powodu wielu zajęć nic w tym temacie nie zrobiłem i chyba też straciłem ochotę do tego projektu .

Samochód raczej dla osób w temacie elektromobilności

Cena 15.000 ( w cenie baterie laptopowe jako surowiec do skończenia pakietu i mnóstwo gratów elektrycznych , pełny instruktarz i wszelka pomoc doradcza przy montażu pakietu )

http://forum.samochodyele...der=asc&start=0

tel 693182752
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

Sugerujesz, żeby część ogniw była o liczbie cykli x, a część o liczbach a, b, c... itd. (bo jeśli to są baterie laptopowe to nie wiadomo jaką miały przeszość). I to ma poprawnie pracować?
Teoria mówi, a praktyka to potwierdza: najlepiej używać ogniwa tej samej firmy z tej samej partii i tego samego typu o tej samej liczbie cykli (najlepiej żeby były to ogniwa nowe).
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Czw 30 Sie, 2018   

Dokładnie , baterie z laptopa nie raz nie nadają się nawet do latarek a roboty z testowaniem jest tyle , szczególnie przy tak wielkim pakiecie że aż przeraża :P Gra kompletnie nie warta świeczki , jedno ogniwo kucnie i będzie masakra , najtaniej wyjdą ogniwa nowe z demontażu i to jest takie minimum przy budowaniu jakiegokolwiek pakietu czy do roweru a tym bardziej samochodu.
 
 
Kordian 
młodzik


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 62
Skąd: Sulejówek
Wysłany: Pią 31 Sie, 2018   niesamowite

Przeczytałem wątek z budowy i elektryfikacji samochodu i jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania, pracy i pomysłów oraz umiejętności.
Poziom przeciwności w tym projekcie to kosmos w porównaniu z moimi bojami z naprawą silnika Bionx D500 dla "sztywnej ramy":)

Budowa własnego silnika BLDC w kole pojazdu przypomina moje pierwsze boje i podejścia do algorytmów FOC ("ciemność widzę ...)

Gratuluję samozaparcia i pasji !
Aż szkoda sprzedawać...
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018   

Ciekawe i diametralnie różne oceny . Koledzy nie doczytali że na takich pakietach objechałem całą Polskę - i to działa . Pakiety robię ze złomu laptopowego, a koledzy chcą robić tak jak robi Tesla - ich wybór i ich miliony zł .

Kilka zdjęć z wypraw po Polsce:

https://www.otomoto.pl/of...html#cf9f8d2f48

Promocja dla forumowiczów 14.000zł
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 07 Paź, 2018   

13.999zł
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

Nowa cena 12.900zł.
Będę płakał jak będę ewentualnie oddawał ( jak każdy Niemiec )
 
 
duniek 
początkujący


Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

gotowki nie posiadam
ale za sprzet PC moglbym sie wymienic moze
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 15 Paź, 2018   

ev-drive.eu napisał/a:
..... Pakiety robię ze złomu laptopowego, ....

złom laptopowy nie jest zły, sam używam od dawna aku z testowanego złomu i przeżył już 4 ramy ...
faktem jest ze testowanie ogniw to masakra,
pozdrawiam Cię, widzieliśmy sie na zlocie w tamtym roku w Żyrardowie sporo pogadaliśmy było "elektryzująco" wątek przeczytałem na samochodach elektrycznych, nie doczytałem jak skończyła sie sprawa z silnikiem w kole,
gdyby Rower był kombi to bym sie nie zastanawiał za długo ale... potrzebuję kombika
pozdrawiam












'
 
 
Spark 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 31
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 16 Paź, 2018   

wow
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 17 Paź, 2018   

Weź trochę rozwiń to " wow " bo nie bardzo rozumiem do czego jest to " wow " .
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Śro 17 Paź, 2018   

Do nabijania postów, nie pierwszy już taki ;)
 
 
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 21 Lut, 2019   

Z czystej ciekawości można poznać koszt przejechania 100 km, ciekawi mnie czy samochód elektryczny to realna oszczędność w porównaniu np. z instalacją lpg gdzie koszt 100km to jakieś 20 złotych.

Przepraszam za małe odkopanie tematu ale widzę że ogłoszenie na otomoto jest nadal aktualne.
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 22 Lut, 2019   

Sam jestem ciekaw.

Bateria ma pewnie około 30kWh co umożliwia przejechanie 140km w lecie i 90km w zimie.
Przyjmując średni zasięg 100km i koszt prądu w taryfie G12 30gr/kWh to koszt przejechania 100km wyniesie 30kWh*0,30gr/kWh=9zł (?)
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Lut, 2019   

gdy jeżdziłem samochodem elektrycznym, udawało mi się osiągnąć 11kwh/100 km, ale to był ecodriving a samochód fabryczny z KERS. To zużycie z pelnego cyklu czyli na ładowaniu przejechałem około 150km. Zwykła jazda po mieście to około 18kwh/100km.

Zakłdając 100% sprawność procesu ładowania i rozładowania, przy 18kwh to wychodzi około 10,26PLN/100km
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group