ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
samochod - porady
Autor Wiadomość
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   samochod - porady

planuje zmienić samochód za około rok i tym razem chcialbym cos ekonomicznego, czyli przerobke zwyklego samochodu na elektryczny.

Załóżenia:

- 5 osobowy
- opony 16"
- dobre wspomaganie kierownicy
- zasięg 150km przy prędkości 90km/h

jaki model do przerobki moglibyście polecić ?

czy cos takiego jest obecnie do osiągnięcia za przystępną cenę ? przejrzałem forum, ale nie do końca wszystko jest dla mnie jasne.

jaka moze byc cena przerobienia samochodu ? spotkalem sie z dosc szerokim wachlarzem cenowym od 5 do 20+ tys.

jak jest z awaryjnoscia samochodow elektrycznych i czy standardowy warsztat samochodowy, ktory sie zajmuje elektryka bedzie mi mogl cos naprawic ?
czy w okolicach w-wy jest jaka firma zajmujaca sie przeróbką samochodów ?
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

MALUCH! A wspomaganie własne ramie! :wink:
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   

Faktycznie. Te 5000zł to nie wiem skąd informacja ale zupełnie nierealne. Za tyle to można co najwyżej kupić nowy silnik elektryczny do takiego samochodu.
Przytoczone 20.000+ jest już bliższe prawdy przy założeniu, że jest to jedynie dolna granica i raczej nie dla takich parametrów jak założone tutaj prędkości, zasięg i liczba pasażerów.
Wiele przykładów konwersji (w niektórych przypadkach z podaniem kosztów) można znaleźć tutaj.
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

tomasz_kombi napisał/a:
Faktycznie. Te 5000zł to nie wiem skąd informacja ale zupełnie nierealne. tutaj.


ktos opisywal wlasna przerobke lanosa na uzywanym silniku i tyle podal.

przejrzalem z grubsza te pojazdy i w sumie to przerobienie citroena berlingo za 27tys eur to jest malo oplacalne.

czy sredniej klasy auto mozna przerobic za 20tys zeby mialo zasieg 100km w zimie ?

przejrzalem to forum dosc dokladne i dla takiego laika jak ja to brakuje FAQ, m.in. o kosztach przerobki, sposobach eksploatacji i późniejszych serwisowaniach.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Poczytaj moje 6 stron. Tam jest wszystko o potrzebach do danego zasięgu.
Same aku. litowe będą dużo ięcej kosztowały na taki zasięg przy większej prędkości.
W praktyce nie ma takich potrzeb tak wielkiego zasięgu, zawsze jest gdzieś doładowanie i mało ludzi musi jechać tyle jednorazowo, są telefony, są maile i już większość spraw załatwia się na odległość.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Dodam.
Ja tej zimy jeździłem prawie cały czas NEXiĄ EV, ona ma najmniejszy zasięg i w mrozach poniżej 10 st.C (a mrozy były po 28 st.C) ma zasięg ok. 15 km, pół godziny ładowania ze zwyklego gniazdka 230V i znowu ok. 15 km. Dziennie robiłem średnio ponad 50 km, a bywały dni po 100 km.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Dodam.
Ja tej zimy jeździłem prawie cały czas NEXiĄ EV, ona ma najmniejszy zasięg i w mrozach poniżej 10 st.C (a mrozy były po 28 st.C) ma zasięg ok. 15 km, pół godziny ładowania ze zwyklego gniazdka 230V i znowu ok. 15 km. Dziennie robiłem średnio ponad 50 km, a bywały dni po 100 km.


15km zasiegu odpada, musze przejechac min. 60km na jednym ładowaniu, powiedzmy mozna przyjac 80km, zeby nie rozładowywac aku do konca.

Strony przeczytalem oczywiscie juz dawno ale ja nie jetem technikiem i taki samochod do przerobki musialbym oddac firmie.

czy mozesz podac jaki mniej wiecej moge osiagnac obecnie zasieg wkladajac na przerobke 20tys zł oraz ile musialbym wydac zeby miec zasieg 80km ? przy załozeniu ogrzewania i wspomagania kierownicy i v=75km/h
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Tam też są ceny elementów i zasięgi przy danych aku., które trzeba dopasować do swoich potrzeb.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Tam też są ceny elementów i zasięgi przy danych aku., które trzeba dopasować do swoich potrzeb.


ok, przejrzalem jeszcze raz i to wg mnie to tak ekonomicznie nie wychodzi zbyt dobrze.

wyszlo mi iz eksloatacja EV przy 800km/miesiac to ok 2100zł rocznie, a spalinowca ok 4600zł. wzialem pod uwage koszt paliwa, wymiany oleju, drobnych napraw, OC mniejsze na EV i amortyzacje akumulatorów na 4 lata.

roznica ok 2500zl jest troche zbyt mala.
 
 
rudzik6
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Kup Priusa, najlepiej tego od 2004 roku, łatwiejsza przeróbka na EV.
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

gervail napisał/a:


czy mozesz podac jaki mniej wiecej moge osiagnac obecnie zasieg wkladajac na przerobke 20tys zł oraz ile musialbym wydac zeby miec zasieg 80km ? przy załozeniu ogrzewania i wspomagania kierownicy i v=75km/h


Nie chcę Cię martwić ani zniechęcać,ale sam zbieram informacje i materiały do przeróbki auta.
20 tyś to nawet na dobre baterie może nie starczyć. Planuję przeróbkę CC700 i zadzwoniłem do jednej z firm która sprzedaje aku LiFePo i Polimerowe. Zapytałem o baterię do wspomnianego CC podając, że planuję maks szybkosć auta ok. 60 km/h i zasięg do 100km. Cena jaką podali trochę zwaliła mnie z nóg, prawie 25tyś zł. Do tego jeszcze silnik, regulator, przeróbka sprzęgła i cała reszta konwersji.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Nowe auto spalinowe traci rocznie o wiele więcej na wartości, a w nim jest więcej elementów spalinowych do policzenia amortyzacji: tłumiki, pompy wtryskowe i inne, chłodnice itp..
Jakby chciał tylko mieć taniej, to najlepiej kupić małą hulajnogę za 20,-zł z hipermarketu, taką żeby spokojnie dała się wnieść do autobusu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:

Jakby chciał tylko mieć taniej, to najlepiej kupić małą hulajnogę za 20,-zł z hipermarketu, taką żeby spokojnie dała się wnieść do autobusu.


takiego argumentu to nie ma co komentowac.............

na twoich stronach nie znalazlem konkretnych wyliczen ile kazde auto kosztuje. jesli mam kupic złom za kilka tys zł i na przeróbke wydac 25tys zł i mieć mało mobilne auto to jest to mało opłacalne.
jesli uwazasz inaczej to podaj prosze konkretne rozwiazania i porownaj do oszczednego spalinowego.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Elektryczny to jest elektryczny !
Spalinowy to jest tylko spalinowy.
A do tego prąd na 100 km jazdy na EV kosztuje ok. 3,-zł, zaś paliwo do spalinowca o bardzo wiele drożej i nie szukaj wad, albo chcesz mieć EV albo nie, a żadne argumenty nikogo na siłę nie przekonają.
Na świecie są potrzebne i EV i wszystkie inne rodzaje napędów, aby nie truły przechodniów spalinami.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2011   

Dodam.
Każdy może sobie kupić tańszy nowy elektryczny skuter EV np.: EMAX, albo elektryczny rower EV itp., będzie jeździć za 1 gr za 1 km i przy okazji będzie omijać korki.
Można też samemu zrobić sobie przeróbkę dowolnego pojazdu i będzie jeszcze taniej, a jeszcze do tego ta wielka radocha ze swojego "arcydzieła sztuki".
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group