ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
samochod - porady
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Podejrzewam, że na pewno zapłacili, a to się liczy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Chyba błędnie sugerujesz.
Nikt w spalinowych do paliwa nie dolicza kosztów wymiany tłumików, przeżartego zbiornika, uszkodzonych pomp, naprawy lub wymian elementów chłodniczych, ani akumulatora rozruchowego itp..
Energia w EV jest z pradu i to są koszty energii, a do tego najlepiej w taryfie nocnej.


taaak tylko poza spadkiem wartości -
w spalinowym 30% -50% wartości pojazdu nie zużywa się po przejechaniu 30-50tyskm
wymieniasz tam drobiazgi a nie coś co kosztuje połowę wartości samochodu...

wymieniasz klocki hamulcowe i tłumiki...w EV też kilka części eksploatacyjnych wymieniasz... choćby szczotki w DC.

tyle, że w EV akumulatory przy intensywnej eksploatacji wymienia się co 2-4lata... może nie jest to koszt samej energi -tylko koszt jej magazynowania....

to tak jakbyś do spalinowca kupował benzynkę w jednorazowych kanistrach droższych od samej benzyny...

mój rower EV -to groszowy koszt prądu -i 800zł co dwa lata (400 rocznie) na wymianę pakietu energetycznego... cóż... baterie są elementem eksploatacyjnym... niezależnie czy są ładowalne (aku) czy jednorazowe.
Koszt eksploatacji EV -to głównie koszt kolejnych wymian aku. Chyba, że założymy żywotność pojazdu na poziomie 4lat... wtedy pojazd może nie przeżyć pakietu energetycznego.
_________________
Witek.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Kup porządne litowe aku. (też dużą ilość, żeby były obciążone 0,1C), prawidłowy system BMS, dobrą prawidłową ładowarkę, wyrównuj co jakiś czas ogniwa (poszczególne doładowania) i pewnie przeżyją rower.
MERC za 200 tyś.zł po dwóch latach straci ok. połowę wartości, a tego nie dopisuje się do kosztów paliwa.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Kup porządne litowe aku.[...]

Za 100k zł...
Mam lepszy pomysł. Kupię 20k litrów ropy za 100k zł i wtedy jazda będzie tańsza niż EV, bo dolanie paliwa do samochodu nic nie kosztuje, a EV musi jeszcze płacić za prąd.
Zbyszek Kopeć napisał/a:

MERC za 200 tyś.zł po dwóch latach straci ok. połowę wartości, a tego nie dopisuje się do kosztów paliwa.

A Polonez za 1000zł po 2 latach straci też połowę wartości :mrgreen: i co z tego?
Czyżby nowy EV nie tracił na wartości? IMO jeszcze szybciej...
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Kup porządne litowe aku. (też dużą ilość, żeby były obciążone 0,1C), prawidłowy system BMS, dobrą prawidłową ładowarkę, wyrównuj co jakiś czas ogniwa (poszczególne doładowania) i pewnie przeżyją rower.
MERC za 200 tyś.zł po dwóch latach straci ok. połowę wartości, a tego nie dopisuje się do kosztów paliwa.

mam bardzo porządną ładowarką. ogniwa są wyrównywane przy każdym ładowaniu... jeżdżę na li-pol kwestia osiagów i wagi.

a to co piszesz -obciążanie w rowerze na 0,1C -to absurd. nawet aku litowe waży wtedy tonę... no prawie... waży tyle, że rower przestaje być rowerem a staje się ciężkim marnym motocyklem o marnych osiagach.
5C -to realne w lekkim rowerze -o ile ma się dalej nazywać rowerem.

zresztą w rowerze da się osiągnąć i 0,1C ...mająć 100AH. wtedy aku litowe będzie ważyć ... 30kg (li-pol bo li-fepo4 wiecej)

można też oczywiście dać A123... wtedy przy sensownych pojemnościach trwałość żeczywiście bęzie duża... tylko, że wtedy samo aku przekroczy wartość reszty roweru... a w samochodzie wielokrotnie przekroczy wartość pozostałej części pojazdu... można mieć aku które przeżyje samochód... zgoda. za 90% ceny tego samochodu.
i wtedy też wypada policzyć koszt jazdy. niestety nie wyjdzie tak różowo... nie 3zł na 100km.

w samochodzie -gdy silnik bierze 100A a w porywach i 400A -to raczej nie ma co marzyć o pakiecie 1000 lub 4000AH ? bo wtedy aku ma szansę przeżyć samochód...
_________________
Witek.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 11 Maj, 2011   

Przecież zgodnie z przepisami rower EV może mieć tylko 250W, więc ten zwiększony komplet aku. wyjdzie realny.
Każdy ma swoje wyliczenia i na szczęsie wszystko jest potrzebne na świecie (nawet różnego rodzaju napędy).
Jednak już wypada przestać truć najbliższych spalinochodami (okropnymi spalincami), chociaż jak wcześniej już gdzieś pisałem, to też ma swoje skutki - np. lekarze stracą dochody za leczenie różnych chorób bezpośrednio i pośrednio spowodowanych truciznami ze spalin.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

gervail napisał/a:
Zbyszek Kopeć napisał/a:
gervail:
Przecież przykładowe dokładne wliczenia całej konwersji są na moich stronach (z cenami na dany dzień), zbędne Ci elementy możesz sobie sam odrzucić (np. hak holowniczy itp.).


prosba: czy moglbys mi podac dokladny link? masz kilka stron i sporo tekstu i nie moge tego znaleźć :(


moglbys mi podac konkretny link ?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

To jest tylko 6 stron, warto poczytać.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
To jest tylko 6 stron, warto poczytać.


przeczytalem i nie znalazlem konkretnych wyliczen
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Bo nie chcesz dojrzeć oczywistego.
Dam Ci twoj przykład:
Z Twoich stron nie mogę doczytać ile kosztuje fotelik - jedna precyzyjna cena.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Proszę o trzymanie się tematu. Zbyszku, duży masz problem o konkretne podlinkowanie, jeśli prosi o to kolega? Pomagajmy sobie, a nie utrudniajmy.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Koledze nie chce się czytać, a ja muszę je poczytać, bo nie mam w głowie, co na której:
www.samochodyelektryczne.az.pl
Tu są ceny z przykładowych aut i ceny materiałów w danym dniu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Bo nie chcesz dojrzeć oczywistego.
Dam Ci twoj przykład:
Z Twoich stron nie mogę doczytać ile kosztuje fotelik - jedna precyzyjna cena.


wszystko super fajnie ale ja nie sprzedaje fotelikow
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Przecież masz w podpisie link, a tam jest wyraźnie o fotelikach.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
gervail
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Koledze nie chce się czytać, a ja muszę je poczytać, bo nie mam w głowie, co na której:
www.samochodyelektryczne.az.pl
Tu są ceny z przykładowych aut i ceny materiałów w danym dniu.


te strony czytalem. niestety dla mnie jako laika, poniewaz prezentujesz rozne warianty, to jest to malo czytelne.

wszedlem na to forum zeby sie przekonac w 100% do samochodu elektrycznego, teraz jednak wyszlo iz przekonalem sie do sredniego auta na LPG. wynika to z duzego kosztu przerobki, w tym aku. jak mam wlozyc 30tys zeby miec samochod 2 osobowy o kiepskim zasiegu, ktory pali z 8zl/100km uwzgledniajac amortyzacje aku to lepiej kupic 5 osobowe auto ktore pali z 8 LPG lub z 6 ON.

EV fajna sprawa ale jeszcze nie teraz...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group