ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBSHD 750W/1000W
Autor Wiadomość
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2018   Bafang BBSHD 750W/1000W

Witam,mam kilka pytań bo chce kupić bafanga bbshd w wersji 750W ale szukam i nie do końca jestem pewny czy 750W to jest w tej wersji BBSHD czy to było tylko w wersji BBS02B,na większości aukcji nawet jak pisze w tytule BBSHD to zdjęcia poglądowe są z wersji BBS02B i teraz już sam zglupialem czy BBSHD jest w 750W czy tylko 1000W.

Kolejne pytanie to używa może ktoś manetki ale takiej kręconej jak w motorze?, praktycznie będzie na lewej czy prawej stronie?,albo w ogóle lepiej używać manetke kciukowych/palcowych?.
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2018   

Jeżeli chodzi o moc to wygląda to tak:

BBS01 są w wersjach 250W lub 350W
BBS02 są w wersjach 500W lub 750W
BBSHD ma 1000W

Mowa oczywiście o mocach nominalnych, każdy z tych silników może pracować chwilowo z większą mocą. Ja posiadam BBS02 750W 48V, sterownik na nim potrafi dać 25A co daje 1200W :D .

PS. Dzisiaj zamiast bafanga wybrał bym TSDZ2
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018   

Coś mi jednak dalej nie pasuje bo na stronie bafanga jest 750/1000 razem
https://www.bafang-e.com/...mm-g320750.html

BBSHD Bafang 48 V 750 W 68mm 46 T Ebike rower Elektryczny Silnika 8fun połowie jazdy rower elektryczny konwersji zestaw C965 wyświetlacz
https://s.click.aliexpress.com/e/gsKqGSM

"PS. Dzisiaj zamiast bafanga wybrał bym TSDZ2"

Możesz to jakoś rozwinąć?
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018   

TSDZ2 ma czujnik nacisku na pedały na podstawie którego sterownik dopasowuję siłę wspomagania dzięki czemu siłą z jaką musimy pedałować jest stała.

W bafagu trzeba jednak dopasowywać poziom PAS do danego obciążenia, bo albo mielimy w powietrzu albo jest ciężko.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018   

Stemic napisał/a:

W bafagu trzeba jednak dopasowywać poziom PAS do danego obciążenia, bo albo mielimy w powietrzu albo jest ciężko.

Całkowicie się nie zgadzam. Mało z tego, mam ograniczoną ilość stopni wspomagania do 5 (używam w większości tylko 2 i 3) i ani razu nie odczułem takiego dyskomfortu. TSDZ2 bym nie wybrał ze względu na awaryjność, głośność, ogólnie słabszą mechanicznie konstrukcję, całkowity brak możliwości konfiguracji pod siebie.
 
 
piwko7 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 107
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018   

@Up
Jak wyglada sprawa z prędkościami na bafangu ? Na jakich kołach jezdzisz ?
Widziałem sporo filmów na yt i goscie cisną na nich ponad 60 km/h.
Obecnie jezdze na kołach 26 cali i Mxusie MX01C (przekładniowy 500W) i baterii 13S5P (hailong).

I ogolnie ten zestaw daje radę, ale chciałbym nieco większe prędkości przelotowe ze wzgledu na dystans do pracy (15 km).
I własnie rozważam przesiadkę na rower 29 Cali plus jakas większa korba z przodu plus ten sam silnik,
Lub własnie przesiadka na bafanga bbshd i ewentualnie rower 29 cali.
Zasilanie w kazdym przypadku 13S5P
_________________
Wykonam baterie Li-ion w dowolnej konfiguracji.
Szczegóły na PW.
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Mam do niego 13s5p, idzie grubo ponad 50km/h z tym że mała zębatka w kasecie długo nie wytrzyma takiego obciążenia. Zresztą, odkąd wyj*bałem się na zakręcie (jadąc do pracy!) przy 40km/h i połamałem rękę, to ograniczyłem sobie prędkość maksymalną.
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Ile cm jest prześwitu po zamontowaniu bbshd w ramie na kołach 26' ,mógłby ktoś to pomierzyc i odpisać, od środka suportu do krawędzi osłony silnika,oczywiście wiadomo że rama ramie nie równa ale tak mniej więcej ile zostaje prześwitu, ja mam zamiar to wsadzić do mojej Kony hei hei rozmiar ramy L .
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Nie 30 Wrz, 2018   

Ze względu na kształt rury dolnej w tej Konie silnik nie przekręci się do przodu i będzie wystawał. Odejdzie ci tak 90-100mm od prześwitu.
 
 
sentinel 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 75
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Stemic napisał/a:
Ze względu na kształt rury dolnej w tej Konie silnik nie przekręci się do przodu i będzie wystawał. Odejdzie ci tak 90-100mm od prześwitu.


Będzie Zamontowany pionowo w dół a nie tak jak w innych rowerach do przodu
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

A może ktoś zmierzyć ile jest od środka suportu-korby do początku obudowy żebym wiedział jak to będzie W realu wyglądać.
 
 
Stemic 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 13
Skąd: St-ce
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Wydrukuj w skali 1:1 tak aby wymiary się zgadzały, przyklej na tekturę, wytnij i przymierz :D

 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

O dzięki,jakoś tyle szukałem ale tego nie widziałem. :mrgreen:
 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

Dobra kolejną rozkminke mam z mocowaniem silnika a dokładnie czy ktoś może mi pomóc i zmierzyć jaka szerokość jest tej blachy która wkłada się na suport i skręca dwoma śrobkami z silnikiem i nakrętką dokręca na osi suportu/silnika,mój wachaczy jest bardzo blisko łożysk suportu,tam jest około 2mm prześwitu,wiadomo że łożyska będą wywalone i tam ten uchwyt się zakłada i skręca ale muszę wiedzieć czy szerokość nie jest większa niż 7mm bo inaczej trzeba by coś kombinować.

20181001_174217.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 370 raz(y) 2,2 MB

 
 
johnynl 
młodzik


Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 51
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon 01 Paź, 2018   

sentinel, możesz rozwinąć myśl że będzie pionowo w dół zamontowany? Przecież rura idzie po skosie to coś tam da rady chyba przesunąć pod samą rurę czy nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group