ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobór elektroniki do customa
Autor Wiadomość
car_killer 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 04 Paź, 2018   Dobór elektroniki do customa

Witam

przymierzam się do budowy własnego sprzętu na ramie Custom ( wybór chyba padnie na Falcon v2 ze względu na cenę)

wieć tak

ogniwa Sony VTC5A - w/g karty dają 30 A ciągłego rozładowania a chwilowo 60A, lecz slyszałem że w pakietach lepiej nie przekraczać 15 A ze względu na ciepło

myśląem wpakować koło 300 w dla 72V w konfiguracji S20P15
lub 360 w konfiguracji S20P18

Silnik QS 205 ( 273 jest dla mnie za duży i cięźki ) - a cena też robi róźnicę

i teraz

który BMS ( myślałem o tych smart z wyświetlaczem )

Smart BMS LCD 8S-24S 150A - jak wyliczyć który będzie ok
np 100 A nie za mały , a 200 za duży ?

Sterownik sabek

Sabvoton SVMC072150 (72V 150A ) czy mniejszy np 72060 ze zględu że są dostępne u Cyklona z ładnym LCD, albo inny ? mniejszy , większy.

Wiadomo że większy można przyciąć , ale czy czasem przerost treści na formą nie będzie za duży ?

Interesuje mnie ładny uphill i dalsze trasy ( oczywiście nie jestem zawodowcem i skakać ani innych szaleństw nie bedę uskuteczniał...

Czy ktoś z forumowiczów pomoże w doborze.

p.s.

Generalnie jestem pozytywnie zadowolony i zaskoczony . Z serdeczności czy falcona, Cyklona i Pepibike innych którzy naprawdę starają mnie naprowadzić na dobry wybór i dzielą się swoją wiedzą ( praktycznie beziteresownie) .

pozdrawiam
 
 
Wojtek 
młodzik


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 59
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 05 Paź, 2018   

Część.
Prawie rok temu też byłem na etapie doboru elementów do mojego bajka. Sądzę, że w kwestii doboru ramy trzeba raczej zacząć nie od ceny, a od własnych predyspozycji fizycznych i preferowanego stylu jazdy - taranem na przeszkody jak czołg czy zwinnie omijanie. Dla jeźdźca o słusznej wadze, nie przywiązującego zbyt uwagi do kąta skrętu kierownicą falcon i qs205 będą ok. Dla kogoś lżejszego, ceniącego lekkość i zwrotność polecam qulbixa q76 z mxusem 3k V3. Kąt skrętu porównywalny z rowerami downhilowymi przy masie z baterią 20s13p (bez holderów nawet 20s14p) niewiele ponad 40kg i do tego teraz qulbix ma promocję cenową na ramy.
Akumulatory to temat rzeka, poczytaj forumowe testy. Moim zdaniem wysokoprądowe przydają się w małych pakietach i dużych silnikach, przy kilkunastu s sanyo ga wypadają całkiem dobrze temperaturowo, prądowo i cenowo. Chyba, że chcesz ciągnąć z nich grubo ponad 5-6KW, wtedy vtc5. Sabvoton 72060 całkiem odpada, a 72150 do10KW będzie akurat. Jakbyś chciał w pełni wykorzystać vtc5, to przy baterii 15p masz już grubo ponad 200A i 72150 może zaprotestować.
Bms o którym wspominasz jest fajny, ma mnóstwo opcji, można oszczędzać baterię ładując ją do np. 4,1V/ s (zmodyfikowaną ładowarką), a w dużej baterii zgromadzony mniejszy ładunek i tak wystarczy na cały dzień jazdy. Przy nowych akumulatorach mało rozbalansowujących się podczas rozładowania, można skracać do minimum czas potrzebny na balansowanie poprzez ustawienie odpowiednich progów napięć. Wymaga jednak wiedzy i sporo uwagi przy niestandardowym programowaniu. Moc poszczególnych komponentów musisz dobrać oczywiście z małym zapasem do planowanego zużycia prądu.
 
 
car_killer 
początkujący


Dołączył: 13 Sie 2018
Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 08 Paź, 2018   

Ma info że falcon ma jakieś mniejsza ramy około 100 ( podobno wchodzi 16s16p)
idealnie rozwiązanie to dłuższa trasa a i pod ładną górkę powinno dać się wjechać.

Co do baterii to te są wysoko prądowe i pewnie dadzą niezłego kopa, ale wolał bym je chyba zostawić na dłuższą trasę, ( ale jak potrzeba to żeby dało radę poszaleć w górach).

Niestety tania zabawa to nie jest i lepiej 5 razy podpytać niż być niezadowolony.

Jad wybiore rame to zobaczę co tam wpakuję jak na razie to chyba tylko z silnikiem jest jasne qs205 - wszyscy dobrze piszą o tym sprzęcie..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group