ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Dzien pojazdów elektrycznych na Politechnice Śląskiej
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   Dzien pojazdów elektrycznych na Politechnice Śląskiej

Dzień otwarty pojazdów elektrycznych na Politechnice Śląskiej jutro czyli w środę 11 maja. Poniżej link.

http://www.polsl.pl/Lists...lter1Value2=365
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

EV się rozwija :D
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Będzie ktoś? ciekaw jestem co tam pokażą...
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 11 Maj, 2011   

Były takie niebeiskieskuterki które ktoś pokazał na forum. Reszty nie widziałem niestety. Zdążyłem tylko przejechać obok. Praca:(. Ale potem rozmawialem z portierem budynku. Mówił, że jakiegoś rozmachu nie było. Może ktoś był dłużej to napisze coś więcej.
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Śro 11 Maj, 2011   

Jakby ktoś miał to poprosimy o zdjęcia:)
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Sorki za przydługie milczenie ale obowiązki mnie trochę odsunęły od forum.
Nie zmieniło to jednak faktu, że za wszelką cenę chciałem dotrzeć do Gliwic i ... udało się (z mocnym poślizgiem ale kto w tym dniu próbował przedostać się przez Katowice np. ze wschodu na zachód to wie dla czego :evil: ).

Wracając do tematu:
Prezentacje na auli miały nieco charakter zbliżony do wykładów (che che ... przypomniałem sobie stare lata :mrgreen: ).
Przed budynkiem stał nowiutki Prius, fabryczny Citroen Saxo (już nieco "przechodzony"), przekonwertowany "Garbus", ciekawy "choper" z zasilaniem hybrydowym ;) , oraz kilka skuterków (ten sam model tylko w różnych kolorach).
Średnio dokładne oględziny jakie przeprowadziłem wskazują, że jakościowo te skutery nie mają się czego wstydzić. Znaczna część tego wyrobu (skutery) pochodzi z Chin ale sprzedawca tradycyjnie nie za bardzo jest skłonny wyjawić jaki to jest udział (niestety w naszym kraju pokutuje osąd, że co chińskie to kiepskie. Tymczasem uważam, że jeżeli ktoś jest przekonany, że oferowany wyrób jest naprawdę dobry to powinien wręcz z dumą to podkreślać a nie kryć się "po krzakach" i udawać, że jest producentem. Oczywiście nie wiem jak jest w tym przypadku. Być może faktycznie jest tu jakaś polska myśl techniczna i końcowy montaż w Tarnowskich Górach?).
Tylny wahacz wygląda na solidny (jest podwójny - dwa amortyzatory /po jednym na stronę/ a nie jak to często bywa w skuterkach - pojedynczy).
Moc nie powala ale to nie jest ścigacz.
Przyspieszenie ma fajne dzięki małej średnicy koła (ja kto w skuterze).
Cena wydaje się być ciekawa (ale nie ma jej jeszcze na stronie www).
Podobno z pakietem "żelków" (48V 20Ah) około 4000zł brutto.
Osoby z którymi rozmawiałem nie znały ceny z pakietem LiIon (48V 30Ah) ale ja sądzę, że jeśli z "żelkami" 4k to pewnie w tej droższej opcji wyjdzie lekko 6k lub więcej PLN.

OK. Pora na zdjęcia:









Jak chcecie więcej zdjęć (jakieś konkrety) to piszcie (może będę miał to wrzucę).
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

No to żeś dał radę:), a ja dałem ciała, choć zwykle dojeżdżam tam nawet w czasie mega korków na ev rowerze w 15 minut lub mniej:) No ale tak to bywa robota kontaktowa z ludźmi nie można czasem przenieść spraw:).
Jeśli mogę zapytać, czyja była ta Toyota Pius?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Cytat:
Jeśli mogę zapytać, czyja była ta Toyota Pius?
Toyota była chyba ... Toyoty ;) bo była obficie poobklejana napisami informującymi co to za pojazd (jaka marka i że hybrydowy). Pewności na 100% nie mam ale zapewne pojazd demonstracyjny dealera.

PS. Tak w ogóle to dziękuję Ci za "cynk" o imprezie bo bez niego w życiu bym nie przyjechał.
 
 
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Tomasz jesteś wspaniałym wywiadowcą! :lol:
A masz może adres tej firmy od skuterków?
I dawaj więcej fotek!

Pozdrawiam
Jacek

PS. Jak tam pakiecik Headway-ów z bmsbattery? :wink:
Ostatnio zmieniony przez Przepioor Nie 15 Maj, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

To adres ich strony (ale dotyczący tylko tych skuterów) http://www.greenstrike.pl/
Nie wiele z tego wynika ale jak ktoś jest zainteresowany to podali e-mail.
Dokładne namiary mam w pracy (na wizytówce) to jakby ktoś był bliżej zainteresowany wówczas podam.

Tu jeszcze dwa zdjęcia skuterów (szczegóły):


A tu napisy na Toyocie (widać dane dealera):
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Tomaszu to my Tobie dziękujemy bo jako jedyny dałeś relacje. A więc jednak nie JaNoWan Zabrze tylko jakiś inny salon podstawił Toyotę. Ciekawe:). No ale to takie lokalne ploty zagwozdki i ciekawostki... :)
Pozdrawiam:)
 
 
Pir-serwis 
kierownik



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 333
Skąd: Ostrowiec Warszawa
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   Skuter EV do Tomasza

Mnie interesuje jak na żywo sie ten skuter prezentował-trzyma się to kupy?
Nawet bym sobie cos takiego sprawił.
W rowerze ten plus ,że nie trzeba kasku,a podrasowany pojedzie dalej niż ten skuter za nawet mniejsze pieniądze.Sam już nie wiem.
Zacząłem od samochodu-stoi rozgrzebany-a tymczasem jeżdzę rowerem(EV)..hehe..
Na dodatek dzis kupiłem kolejny-elektryczny.
Ten prąd jednak wciąga.

Jak masz jakieś zdjęcia to dodaj.
Na ich stronie są niewyraźne.
Pisałem do nich w sprawie baterii i napięcia-piszą,że Silicone łamane na Litowe
na razie odpowiedzi nie dostalem ale daleko by jechać tylko i popatrzeć.
Kto ma blisko proszę niech zajrzy do tarnowskich Gór do ich sklepu i powie jak mu sie to widzi-jaka jakość tego-i koniecznie niech zrobi jazdę próbną.

A Ty Tomek jeździłeś?

:roll:
_________________
Paweł-Elektryczny Citroen BX
 
 
Przepioor 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 125
Skąd: Łódź
  Wysłany: Śro 18 Maj, 2011   

Tu jest link do ich aukcji na alledrogo :wink:
Skuterek jest bardzo ładny, ale mam obawy czy te 800/1600W da radę go efektywnie napędzać....
A to 'silicone' to pewnie SLA czyli żelowe kwasiaki.... :wink:

Allegro usunęło stronę aukcji :shock: ... Ciekawe dlaczego......

Pozdrawiam
Jacek
Ostatnio zmieniony przez Przepioor Czw 19 Maj, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Śro 18 Maj, 2011   

Z akumulatorami jest tak, że pisząc "silicone/LiIon" mają na myśli, ze jest wersja podstawowa z akumulatorami żelowymi oraz wersja droższa z litowymi.
Oczywiście sam skuterek jest taki sam. Po prostu ma inną baterię (obydwie baterie są kompatybilne a różnią się technologią i pojemnością ... no i wagą ;) )

Przejechałem się na jednym ale tylko małe kółeczko po parkingu więc trudno wiele powiedzieć.
Przyspieszenie ma fajne bo to jednak małe kółko więc jest odpowiednie wykorzystanie dostępnego momentu obrotowego.
Ponieważ jest to skuter skonfigurowany jako odpowiednik spalinowej "pięćdziesiątki" więc nie wymaga prawa jazdy kat A lecz jednocześnie w związku z tym maksymalna prędkość to 45km/h.
O jakości wykonania już się wypowiadałem (kilka postów wyżej) ale co innego pooglądać "nówkę" a co innego zobaczyć jak to wygląda po przejechaniu kilku tys. km a takich egzemplarzy (z oczywistych względów) nie było.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group