ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterownik zgrzewarki do ogniw
Autor Wiadomość
ozzy_123 
początkujący


Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 34
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018   Sterownik zgrzewarki do ogniw

Na sprzedaż: sterownik zgrzewarki do ogniw

Regulacja czasu preimpulsu, czasu impulsu zgrzewania oraz czasu pomiędzy nimi.

Sterownik posiada pamięć nastawów.

Bardzo łatwe podłączenie - bez lutowania

Napięcie zasilania 230V

Do działania potrzebny jest półprzewodnikowy przekaźnik SSR - 40A - brak w komplecie.

Cena 190 zł + koszty wysyłki - posiadam 1 sztukę (druga pracuje w mojej zgrzewarce)





 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018   

Czy mógłbym prosić o link do dokumentacji, schemat podłączenia, parametry pracy?
 
 
Michal88Wawa 
młodzik



Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 54
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 12 Gru, 2018   

czyli potrzebny tylko przekaźnik i podpinamy to prądu gniazda normalnie 230 volt, dobrze rozumiem ?
 
 
Michal88Wawa 
młodzik



Wiek: 35
Dołączył: 21 Gru 2016
Posty: 54
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 12 Gru, 2018   

czyli potrzebny tylko przekaźnik i podpinamy to prądu gniazda normalnie 230 volt, dobrze rozumiem ?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

ozzy_123 z tą ceną to mocno przesadziłeś,znacznie lepsze oprogramowanie do zgrzewarek i darmowe jest w sieci oparte na Arduino Uno za ok.30zł plus wyświetlacz 20x4 za max 40zł plus enkoder i parę kabelków.W sumie to za 100zł będziesz miał jeszcze SSRa.
Chyba będę musiał tu na forum zamieścić wszelkie dane jak samemu dosłownie za grosze taki sterownik zmontować i uruchomić, bo wszystko jest pod tym adresem,trzeba się tylko zarejstrować.Link : https://rctruck.pl/forum/viewtopic.php?f=77&t=2968&sid=a6b3cbccbb6a6008513b0c35b77fb98c
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

Czyli ten sterownik wymaga trafo od mikrofali a prąd jest załączany przekaźnikiem SSR?

Tylko czemu SSR 40A?
Po stronie uzwojenia pierwotnego to za dużo a po stronie wtórnego to za mało...

Wydaje mi się, że gdzieś widziałem pomysł zbudowania zgrzewarki na kondensatorach, ale to chyba nie ten projekt :)
 
 
legend 
brygadzista


Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 240
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

Aha, i w przeciwieństwie do @wibi uważam, że cena jest do rozważenia. Gdybym miał to sam składać to moje koszty były by na pewno wyższe. Z drugiej strony na znanym portalu aukcyjnym są podobne układy w niższej cenie (w wyższej cenie również).

Ogólnie rzecz biorąc publiczne kwestionowanie ceny sprzedawcy w takim miejscu uważam za nieeleganckie.

W wątku na rctruck.pl zaciekawiła mnie sugestia, że ze względu na obciążenie indukcyjne lepszy byłby przekaźnik SSR przełączający w szczycie napięcia (a zerze prądu).
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018   

legend napisał/a:
...Ogólnie rzecz biorąc publiczne kwestionowanie ceny sprzedawcy w takim miejscu uważam za nieeleganckie...

Masz rację, też tak uważam ale....to jest forum entuzjastów a nie "zdzierców" bazujących na niewiedzy,szczególnie nowoprzybyłych. Co innego przecież wystawiać z dowolną ceną na portalu aukcyjnym a co innego w gronie "kolegów" i to właśnie spowodowało moją reakcję. Gdyby chodziło o kompletną zgrzewarkę (a taki jest faktyczny koszt całości) nie powiedział bym złamanego słowa ale to tylko jeden i wcale nie najdroższy element.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group