ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
monster ebike w gory i do miasta,
Autor Wiadomość
Variv 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 19
Skąd: Reykjavik / Islandia
Wysłany: Czw 20 Gru, 2018   monster ebike w gory i do miasta,

Czesc,

od jakiegos czasu sledzilem forum i odkladalem na budowe roweru. Planuje kupic rower lub rozpoczac skladanie pod koniec stycznia. Budzet 10, max 15 tys, jezdziec: 62kg, 178cm, rower w gory/do lasu/troche miasta. Potrzebuje Waszej rady w kilku kwestiach.

1. Zastanawiam sie miedzy rama falcon v2 a vector czy ktos z Was widzial obie na zywo ?
To co mi sie rzuca w oczy przy falconie to wciecie przed siodelkiem, co moze oszczedzic jaja w razie upadku. Vector typhoon wydaje sie wezszy ? Na rowerze chcialbym pokrecic a nie jechac jak na motorze, ktory ma lepsza geometrie ?

2. Czy dla osoby 62kg, 178cm rama falcon v2 150mm ma sens ? Czy moze lepiej zbudowac lzejszy rower bo nie wykorzystam tej mocy w lesie/miescie. Nie interesuje mnie bicie rekordow predkosci, 60km/h mi wystaczy. Chcialbym podjezdzac pod strome wzniesienia bez przegrzewania silnika.

3. Jako plan B mam na oku jednego 2 letniego falcona v2 na OLX, na co zwrocilibyscie uwage przy kupnie tego typu uzywanego roweru ?


Plan na teraz:

Budzet 10 - max 15 tys PLN

sterownik: Adapto Midi
silnik: MXus 3k
 
 
Jonszta 
początkujący


Dołączył: 31 Lip 2018
Posty: 49
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   

Wszystkie rowery które podałeś raczej służą bardziej do jazdy na manetce niż do kręcenia. Jak juz ktoś chce kręcić to według mnie jedyny wybór to silnik centralny z czujnikiem nacisku wtedy masz odczucie wiekszej pary w nogach a sam czujnik pas czy manetka nie dają takiego wrażenia.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 21 Gru, 2018   

Czujnik nacisku mozna tez dac do huba, nie tylko midy to maja. To zalezy od tego o jak stromych gorach myslisz. Na falconie zadne wzniesienie nie bedzie problemem i wygoda wieksza ale waga spora
 
 
bikeman1 
początkujący
Stop Smog Go e-Bike


Wiek: 41
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Jak wygląda taki czujnik nacisku ( gdzie go kupić ) oraz na czym polega montaż?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Np u kanadyjczykow tam gdzie sprzedaja CAv3, to zwykly suport z tensometrem
 
 
bikeman1 
początkujący
Stop Smog Go e-Bike


Wiek: 41
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Jakiś link mogę prosić?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

https://www.ebikes.ca/sho...ue-sensors.html
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Proszę bardzo : https://pl.aliexpress.com/item/Darmowa-wysy-ka-czujnik-momentu-suportu-68mm-dla-EUNORAU-36V350W-rower-elektryczny-konwersji/32841683752.html?pvid=1daa316d-d9c4-4fea-95cd-1b9863dd4c19&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0

Dla innych długości supportu poszukaj sam.
 
 
bikeman1 
początkujący
Stop Smog Go e-Bike


Wiek: 41
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018   

Ok, dzięki
 
 
Variv 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 19
Skąd: Reykjavik / Islandia
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Czy probowal ktos z Was wlozyc do osobowki w kombi falcona v2 60kg ? Myslalem zeby zrobic rampe i zdjec przednie kolo. To ma wymiary podobne do zwyklego roweru ? Sklaniam sie ku falconowi, ale bardzo wazne jest dla mnie zeby wozic rower na wycieczki a nie mam mozliwosci zalozenia haka.
 
 
bikeman1 
początkujący
Stop Smog Go e-Bike


Wiek: 41
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

Falcona do samochodu? Spalinowym pojazdem wozić elektryczny? Przecież jak zrobisz sobie Falcona to będzie miał minimum 150km zasięgu :)

Ano chyba że dalsze wypady w góry...to tylko pickup lub bus
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 23 Gru, 2018   

bikeman1 napisał/a:
Jakiś link mogę prosić?

Jako początkującego powinien cię zainteresowac nie sam suport z czujnikiem, tylko kompletny zestaw z kontrolerem i displayem. Pojawiły sie takie (jak widać) na ali, ale opisy są bardzo lakoniczne i na razie nikt na tym forum tego nie używał, a w necie też trudno jakiś opis znaleźć.
Popularne rozwiazanie z czujnikiem nacisku to centralny silnik Tongsheng TSDZ2.
Jest to rozwiazanie dla ludzi, którzy jeżdzą na rowerze, a nie na "bolidach" typu Falcon.
Odpowiednio (nie fabrycznie) zaprogramowany Bafang BBS też dobrze się sprawdza we wspomaganiu.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
bikeman1 
początkujący
Stop Smog Go e-Bike


Wiek: 41
Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: Radom
Wysłany: Pon 24 Gru, 2018   

Ja już rower mam złożony, tyle że bez tego ustrojstwa ( czujnik nacisku ) ale przeanalizowaniu sytuacji we własnej głowie stwierdziłem, że jest to mi absolutnie nie potrzebne:) także dziękuje za wszelką pomoc
 
 
Scuda 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 157
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: Śro 26 Gru, 2018   

Nie wiem czemu wszyscy pisza ze do falcona i innych mocnych customow nie montuje sie Pas/torque sensora.
CA3 ma tą mozliwosc ze mozesz razem z sabvotonem polaczyc pas/torque sens. I ustawic niskie prądy, by wspomagalo cie podczas gdy jedziesz sobie rekreacyjnie. A jak chcesz szalec to masz manetke. Uwazam ze jest to dobre rozwiazanie, tylko jesli mozemy ograniczyc prad wspomagania poprzez np. ca3
 
 
Rysiekkk 
stażysta
strach się bać . . .



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 137
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018   

Variv napisał/a:
Czy probowal ktos z Was wlozyc do osobowki w kombi falcona v2 60kg ? Myslalem zeby zrobic rampe i zdjec przednie kolo. To ma wymiary podobne do zwyklego roweru ? Sklaniam sie ku falconowi, ale bardzo wazne jest dla mnie zeby wozic rower na wycieczki a nie mam mozliwosci zalozenia haka.

co prawda osobówką ale nie kombi -> a Fordem Galaxy - woziłem skuter 50/80ccm :wink:
gabarytowo podobne do Falcona (~80kg) i właśnie najazd tego typu (link przypadkowy):

https://allegro.pl/najazd-do-motocykli-skuterow-180kg-228cm-x-16-5cm-i7476589549.html

sprawdzał się elegancko.
Jedynie lusterka odkręcałem, mocowanie do fabrycznych uchwytów w podłodze za pomocą pasów transportowych - no auto bajka do transportu :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group