ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
16s10p
Autor Wiadomość
Baron 
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2018
Posty: 9
Skąd: Lubin
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   16s10p

Zakupiłem już jakiś czas temu Kone Coilair. Posiadam już silnik mxus 3k turbo. Potrzebuje teraz dobrać baterie oraz zrobić skrzyneczkę i poskładać wszystkie części. Na forum znalazłem już zrobiony taki rowerek o tutaj https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=8112&highlight=kona+coilair tam jest zestaw 16s10p Niestety o bateriach nie wiem nic. Na początku będę jeździł na standardowym sterowniku mxsusa ale będę chciał go zmienić na sabvotona. Ta bateria ogarnie sabvotona 100A? Będę musiał coś w niej zmienić przy zmianie sterownika? Rower ma mi służyć do zabawy, jeżdżenia po lasach oraz na wypady w górki.
 
 
exif 
początkujący
exif


Wiek: 41
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 16
Skąd: Ustroń
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

żeby podać 100A trzebaby użyć ogniw wyskoprądowych ale o mniejszej pojemności np. Sony VTC3,4,5,6 bo 10A dla nich to optymalne obciążenie. wysokopojemnościowe Jak Sanyo GA lub LG MJ1 najczęściej wytrzymują koło 5-6A czyli pakiet by musiał być 16s16p żeby to wytrzymał na dłuższą metę
_________________
250W HUB
BBSHD 1000W FATBIKE na sprzedaż
Kona Stinky Mxus 3K in progress
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

Wypady w górki, czy wypady w góry? Bo to zasadnicza różnica.
SanyoGA wytrzymają chwilowo 10A na ogniwo- na przykład gwałtowne przyspieszanie na prostej czy krótki podjazd pod duża górę.
3k turbo to tak do 80A. Na 100A zagrzejesz ho błyskawicznie.
Na 100A taki rower będzie stawał dęba. 80A przy 20S to 6kW. Ty masz 16s ale chcesz pchać 100A. Też prawie 6kW.
Dla tak dużych prądów najlepiej dac ogniwa wysokoprądowe 30q albo HG2. Ewntualnie jak duży zasięg nie jest aż tak ważny VTC5 - dużo łatwiej dostępne.
Musisz rozważyć czy takie duże moce są bezpieczne w konstrukcji typu przerobiony rower. Pod te moce składa się już raczej customy.i sugeruje ten kierunek. Pamiętaj, że to jednak rower.
Pozdrawiam
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group