ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerobiony bionx , ile da radę z niego wycisnąć
Autor Wiadomość
Cruiser 
brygadzista


Wiek: 31
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 277
Skąd: Lipsko
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   Przerobiony bionx , ile da radę z niego wycisnąć

Siema, posiadam przerobionego hard taila na 26 cali , mam w nim sterownik 800w ,38A , zasilany pakietem 13s5p na vct5 oraz silnik bionx przerobiony , ten okrągły :

https://i.pinimg.com/originals/52/f2/ed/52f2ed93410700f25e729b53ed9086ac.jpg

Rower jest leciutki , ja też ważę mało i nie raz silnik dostawał dobrze w palnik i nic się nie wydarzyło lecz dopadła mnie watowica :-) i teraz przerabiam nowego fulla , jeszcze lżejszego od harda i chcę w niego włożyć mocniejszy sterownik gt 1500 i pakiet 16s i tak się zastanawiam czy te bionx dałby radę z takakonfiguracją przy czujniku temp bo jest wyprowadzony czy może kupić coś innego , pasuje mi on , dobrze mi się na nim jeździ tylko nie wiem czy dałby radę z nową konfiguracją , nie jeżdżę nim jak na skuterze tylko bardziej jako wspomaganie.Będę wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Nie 17 Lut, 2019   watowica

Witam

Trzymaj na smyczy swoja watowice bo strasznie duzo kasiury pochlania nie proporcjonalnie do wrazen :) W tej chwili mam wheelera na bionx d500 bez ogranicznika. Na baterii 11.5 Ah 48 V robie okolo 50 km. Owszem nie ma takiej mocy jak 9c ale jest od niego znacznie lzejszy. Moim skromny zdaniem to jest wlasnie silnik do lekkiego fulla. Jezeli cenisz zwinnosc i zwrotnosc a 50 Nm Tobie starczy to raczej budowa baterii do takiego bionxa zrobila by robote.
Zelektryfikowalem Gianta trance x3 i z wlasnych doswiaczen moge powiedziec ze 9c to jest za ciezki silnik do tero roweru. Najprawdopodobniej zostawie go sobie i z czasem zainstaluje wlasnie d500 bionxa.

pozdr
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
Malibu 
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 35
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Nie 17 Lut, 2019   

hej
Czy masz jakieś porównanie do silnika mniejszej srednicy bo patrząc po średnicy ten bionx powinien mieć lepsze osiagi przy starcie i mniejszej prędkości?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group