ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny Trek Navigator t500sl - montaż manetki.
Autor Wiadomość
Grzesiek717 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 48
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   Rower elektryczny Trek Navigator t500sl - montaż manetki.

Witan
Czy jest możliwość zamontowania manetki w rowerze Trek Navigator t500sl by jeździć na samej manetce bez pedalowania na oryginalnym sterowniku?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Raczej nie ma takiej możliwości gdyż silnik (chyba) Bionx z wewnętrznym sterownikiem.Gdyby przerobić silnik na zewnętrzny sterownik to dało by się.
 
 
Grzesiek717 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 48
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

W takim. Razie co daje zewnętrzny LCD?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob 16 Lut, 2019   

Wewnętrznego LCD nie ma,chyba źle napisałeś. Silnik Bionx ma wyświetlacz (na kierownicy) ale i on i bateria są "sparowane" z silnikiem (sterownikiem wewnątrz silnika) i np.nie da się zamienić baterii na inną gdyż nie jest "sparowana", nie da się zdjąć ograniczenia prędkości, założyć manetki itp.itd. Dlatego te silniki (Bionx) są przerabiane przez wyrzucenie sterownika z wnętrza silnika i wyprowadzone na zewnątrz kabelki od FAZ silnika i czujników halla aby podłączyć inny, uniwersalny sterownik.LCD który masz (wyświetlacz) staje się zbyteczny gdyż nie będzie współpracował z tym uniwersalnym sterownikiem. Wyświetlacz (LCD lub diodowy) służy do włączenia sterownika-silnika, pokazuje stan baterii i można ustawiać tzw.stopień wspomagania a czasem,gdy LCD to pokazuje prędkość i dystans.
 
 
Grzesiek717 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 48
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   

Dlaczego kasujesz film na którym jasno widać że da się to zrobić?
https://youtu.be/uPO0bI17WK4
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

Grzesiek717 napisał/a:
Dlaczego kasujesz film na którym jasno widać że da się to zrobić?

Do kogo to stwierdzenie o kasowaniu filmu?? ja takich uprawnień nie mam. Jeśli chodzi o manetkę to zwróć się do tego który film nakręcił i niech ci wyjaśni, że w Bionxie da się to zrobić gdyż ja nadal twierdzę, że się nie da, bo sterownik nie ma opcji podłączenia manetki.
 
 
Grzesiek717 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 48
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

Przecież manetke oryginalną wpina się w miejsce hamulca. Podobno wejście jest cyfrowe. Zasilanie plus sygnał zwrotny w jednym.
 
 
dzikson34 
początkujący
Bionx d500



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 49
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: Pią 22 Lut, 2019   manetka bionx

Witam

W bionx da sie zdjac ograniczenie predkosci. Mozna dokupic mantetke z przyciskami +- oraz jazda bez pedalowania. Jaki rodzaj silnika i ktora wersja bionxa bo to pewnie jest wazne. Ja mam d500 series i tam sie wszystko da zrobic na oryginalnym sterowniku.
_________________
Ulotne chwile ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group