ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze ładowanie bateri - napięcie ładowarki
Autor Wiadomość
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 01 Mar, 2019   Pierwsze ładowanie bateri - napięcie ładowarki

Wysterowałem moją ładowarkę na 54,6V (początkowo miała mniej i nie chciała ładować akumulatora do 54,6) Ale mam pewien problem tzn naładowałem akumulator napięcie to 54,6V wszystkie sekcje mają 4,2 V ale jedna ma 4,17 V i taką małą różnice spokojnie wyrówna BMS ale nie jest mu to dane bo akumulator ładuje się do wspomnianych wcześniej 54,6V i prąd ładowania spada. Więc czy aby poprawnie działał BMS powinienem trochę podciągnąć napięcie ładowania ładowarki np 54,7 V wtedy lekko przeładuje sekcje i BMS zbije ich napięcie ale pozwoli to na doładowanie tej jednej sekcji. Niestety mam zabudowanego BMS'a więc nie mogę sprawdzić czy świeca się diody od balansowania jest on ciepły więc domyślam się że coś tam balansuje.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Mar, 2019   

Pozostaw pakiet bez ładowania. Byc moze BMS zrzuci pozostałe segmenty do poziomu bliskiego 4,17V.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group