ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
GT 1500 Nie działa po zmianie kolejności faz i halli
Autor Wiadomość
lubieplacki 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   GT 1500 Nie działa po zmianie kolejności faz i halli

Wreszcie po 3-4 latach złożyłem do kupy swój rower jednak po podłączeniu elektryki pojawił się problem.
Wszystko podłączyłem zgodnie z kolorystyką przewodów. Do sterownika podłączone tylko silnik, bateria oraz manetka z wbudowaną stacyjką.
Po wciśnięciu manetki koło kręciło do tyłu. Podmieniłem dwa kable fazowe - zaczął kręcić do przodu ale przy ruszaniu najpierw delikatnie szarpnął w drugą stronę:
Trochę widać cofanie koła za trzecim uruchomieniem
https://www.youtube.com/watch?v=R1U7nDJpMlk


Wg informacji znalezionych w internecie to źle połączone Halle. Odłączyłem Halle całkowicie - bez zmian czyli wcale nie chodziły. Zacząłem zmieniać połączenia czujników - wszystkie kombinacje powodowały że zaraz po włączeniu stacyjki kręcił mocno w tył.
Największy problem w tym, że z powrotem zamieniłem fazy i.... Po załączeniu zapłonu zakręci przez chwilę kołem do przodu i koniec - nie reaguje na manetkę. Znów próbowałem wszystkich kombinacji z Hallami oraz po rozpięciu bez zmian.
Wszelkie przepięcia i lutowania wykonywane były po odłączeniu baterii.

Mierzone napięcia na czujnikach Hall dają niecałe 5V przy dwóch kombinacjach, przy trzeciej nie ma nic.
Co dalej? Gdzie szukać? Kontroler padł?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

nic nie kombinuj GT1500 ma samonauke ( białe przewody z pasujacymi do siebie złączami )przeprowadż te procedure i ciesz sie jazdą
 
 
lubieplacki 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

Samonauka przestała reagować. Wcześniej po spięciu białych kabli i po włączeniu stacyjki silnik sam ruszał na chwilę. Po wyłączeniu i włączeniu zapłonu (ciągle spięta samonauka) koło kręciło w drugą stronę i tak na przemian jednak gdy rozpialem samonauke to na drugi dzień nie pamiętał i znów kręcił do tyłu.. główne zasilanie do sterownika nie było odłączane, nawet nie przewidziałem takiego wyłącznika.
Teraz wygląda to tak:
https://youtu.be/1cooPZ40Sxk

Hallotrony bojętnie jak podłączone, czy też odłączone nie robią różnicy. Zmiana faz zmienia tylko kierunek obracania kołem.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 22 Mar, 2019   

Wyglada na uszkodzonego halla w silniku
 
 
lubieplacki 
początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 23 Mar, 2019   

Pytanie teraz dlaczego nie reaguje na manetkę oraz dlaczego sam kręci silnikiem po włączeniu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group