ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bionx i bateria 60v
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   Bionx i bateria 60v

Dzień dobry Forumowicze, mam pytanie czy bionx 2 generacji wytrzyma i sie nie spali jak podlacze baterie 60v , na sterowniku 30a?
To w sumie bedzie okolo 2100watt w peaku, ale nie bede jezdzil na full manetke ttlko tak zeby sie rozpedzic do tych 45-47 kmh.Czy ten silnik to wytrzyma czy lepiej jakis 9c 7x6 kupic?
 
 
kon 
początkujący


Wiek: 105
Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: Pią 05 Kwi, 2019   

Chłopie spalisz go. Max dla tego silnika to 30amp przy 48v. To jest silnik ori pod 250w ,przerobiony wytrzyma 30a 48v a i tak musi byc czujnik temp i termo zabezpieczenie. Zreszta i tak wiekszosc w cieplo by poszlo zamiast w moc.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob 06 Kwi, 2019   

Dzieki za informacje,nie chcialbym go spalic ,bo fajnie mi sie na nim jezdzi. A jaki w miare dobry silnik wytrzyma te 60v , w sumie to mi az tak na tym napieciu nie zalezy ,tylko zalezy na predkosci zeby te 47 kmh polecial raz na jakis czas.Widzialem na youtube ze ktoa zachwala voilamarta 1500w .Czy ktos mial moze z nim do czynienia , caly zestaw to koszt 950zl z wysylka do Polski,jest tak kolo z silnikiem,klamki,pas,manetka z wyswietlaczem i sterownik,torba, w sumie dobra cena . Czy lepiej takiego voilamarta z wbudowanym sterownikiem czy jednak odddzielnym kupic?
 
 
Malibu 
początkujący


Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 35
Skąd: gorzów wlkp
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019   

na 48v po polnej drodze jadę 38 przy sterowniku 18A mysle ze przy 20A dobiłby do 40 ;)

DSC07620.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 302 raz(y) 4,25 MB

 
 
Grzesiek717 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 48
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

Dziwne wypowiedzi bo oryginalny zestaw bionxa V1 v2 ma ustawiony prąd w oryginalnym sterowniku na 25A. Napięcie zasilania na bateri 48V13S po naładowaniu wynosi 54V rower gdy ma w dobrym stanie oryginalną baterie 48V osiąga z pedałowaniem po odblokowaniu 45km/h
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2019   

No tak ,ale mi chodzi o predkosc na manetce bez pedalowania zeby osiagnac 45-47kmh.
 
 
Razor1996 
początkujący


Dołączył: 29 Lis 2018
Posty: 34
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 24 Kwi, 2019   

baranski86 napisał/a:
Dzieki za informacje,nie chcialbym go spalic ,bo fajnie mi sie na nim jezdzi. A jaki w miare dobry silnik wytrzyma te 60v , w sumie to mi az tak na tym napieciu nie zalezy ,tylko zalezy na predkosci zeby te 47 kmh polecial raz na jakis czas.Widzialem na youtube ze ktoa zachwala voilamarta 1500w .Czy ktos mial moze z nim do czynienia , caly zestaw to koszt 950zl z wysylka do Polski,jest tak kolo z silnikiem,klamki,pas,manetka z wyswietlaczem i sterownik,torba, w sumie dobra cena . Czy lepiej takiego voilamarta z wbudowanym sterownikiem czy jednak odddzielnym kupic?


Koniecznie z oddzielnym sterownikiem, bionxy miały własnie wbudowane sterowniki w silnik i o ile same silniki są w porządku to elektronika bardzo często padała - grzejący się silnik i elektronika w jednym miejscu to nie jest najlepszy pomysł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group