ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
mam kilka pytań
Autor Wiadomość
marc93
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   mam kilka pytań

witam jest laikiem w temacie robienia roweru elektrycznego wiec prosze o wyrozumiałość ;)

1.ile max km moge przejechac na naladowanym aku?
2.czy mozna jakos zastosowac dynamo lub cos innego zeby podczas pedalowania naladowal mi sie aku?
3.jaki silnik elektyczny musialbym kupic zeby jechac z predkościa max 40 km/h ?
4.ile kosztuje silnik elektryczny?
5.ile kosztuje aku?
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

Witaj na forum!

Wyrozumiałość wyrozumiałością ale zachęcam do lektury forum :mrgreen:
Kilka godzin przed monitorem i będziesz coś wiedział (powiedzmy, że będzie to wierzchołek góry lodowej ;) ).

Wracając do Twoich pytań na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi:

Ad.1) Zasięg będzie zależny od stylu jazdy oraz pojemności akumulatora. Czy informacja (całkiem na serio), że może to być od 5 do 100km Cię zadowala ? ;)

Ad.2) Można zastosować dynamo ale z energetycznego punktu widzenia nie ma to sensu. Dalej zajedziesz po prostu pedałując i mniej się przy tym zmęczysz. Takie doładowywanie ma jakikolwiek (minimalny) sens jedynie przy zjeżdżaniu z górki (wykorzystanie energii potencjalnej).

Ad.3) Teoretycznie wystarczy nawet 200W silnik jeśli zastosujesz zmienne przełożenie i będziesz powoli się rozpędzał. Jeśli myślisz o silniku wplatanym w koło to raczej minimum 500W/36V i podpięcie pakietu 48V. Do tego koła minimum 26" albo jeszcze lepiej 28"

Ad.4) Od 50zł do 2000zł

Ad.5) Od 100zł do 4000zł (ale może być drożej jak chcesz)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

40 km/h to spore zużycie energii, ja myślę że 25km/h wystarcza rowerzyście - wyprzedzasz wszystkich innych rowerzystów bez wyjątku
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

Kup sobie 750W36V+ aku 16ah36V, koło 26-28, Vmax około 40km/h, zasięg najbiedniej 40km. Koszt ze wszystkim około 2500.
Ostatnio zmieniony przez Robsonik20 Sob 02 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marc93
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

jak bym na aku przejechal 100 km to bym byl bardzo zadowolony ;d
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

Nie chcę reklamować swojego pojazdu,ale moim zdaniem 350W z przekładnią planetarną w zupełności wystarczy.Przy niedużym pedałowaniu,a to się przydaje podczas jazdy bo lepsza sprawność fizyczna,nie marznie się ,z łatwością można osiągnąć te twoje 40 km/h a nawet więcej.Po pewnym krótkim czasie ,szybko zorientujesz się jaką technikę przyjąć w czasie jazdy by wydłużyć zasięg.Mój skromny rowerek ma właśnie taki silnik plus baterię 36/10ah,zasięg przy niewielkim pedałowaniu ok.30km,przy czym całość waży 21kg i bez wspomagania jeżdzi się lekko jak zwykłym rowerem trekkingowym.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

marc93 napisał/a:
jak bym na aku przejechal 100 km to bym byl bardzo zadowolony ;d
To zastosuj pakiet o dwa razy takiej pojemności jak dał Robsonik20
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

mar56 z pedałowaniem to ja 100km bez problemu zrobię, manetkę na 1/2 i największa przerzutka;) Chodzi o to, że jak dasz mocniejszy silnik to przy większej górze nawet nie piernie :cool:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Ja na swoim rowerku na nienajnowszych żelach 48V 10Ah przejechałem bez pedałowania 60 km. Gdyby założyć tam Chilwee 20Ah, to spoko zrobię ponad 100 km.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 68
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

W promieniu 200km od mnie nie ma większych gór,a te co się trafią spoko podjeżdżasz redukując biegi,nie musisz podjeżdżać każdą górkę,na pełnej prędkości,jeździ się dla przyjemności.Dla górali,ciekawą propozycją może być,silnik w korbie,wtedy masz duży moment na wszystkich biegach.Tylko że jest mały problem z adaptacją do ramy,najlepiej mieć przystosowaną.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

zeeltom napisał/a:
Ja na swoim rowerku na nienajnowszych żelach 48V 10Ah przejechałem bez pedałowania 60 km. Gdyby założyć tam Chilwee 20Ah, to spoko zrobię ponad 100 km.
Ale nasz nowy kolega chce zapewne mieć taki zasięg (100km) przy pełnej prędkości (40km/h) ;)
 
 
Robsonik20 
kierownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 363
Skąd: LBN
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Jak będę mieć wolne to spróbuję jechać cały czas 15km/h, jestem ciekaw ile przejadę. Będę musiał narobić sobie kanapek bo na pewno przez ten czas zgłodnieje...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011   

Kanapki to pryszcz. Lepiej pomyśl o wygodnym siodełku :D
Po moich próbach coś na ten temat wiem ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Ponieważ tematem jest "kilka pytań", to ja mam też jedno.
Kupiłem prędkościomierz do roweru (licznik) za ponad 20,-zł. Chcę, żeby mi pokazywał prędkość obrotową jako podręczny obrotmierz. Na wystającej promieniowo śrubie w wałku silnika zamocowałem taśmą izol. magnes od tego licznika i maszyneria nie pokazuje prawidłowo.
Gdzie robię błąd ?
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Nie wiem jak z pokazywaniem obrotów, ale może trzeba ustawić średnicę koła najpierw. To podstawa do prawidłowej szybkości, może z tego wyliczane są obroty? Przyznam się, że nie wiem, jak to liczy licznik. W ogóle masz funkcje ilości obrotów w tym liczniku? Za 20 zł, to raczej rzadka sprawa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group