ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019   Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh

Dzień dobry, mam pytanie do posiadaczy ebike.Czy Piasta rowerowa przedniego koła wytrzyma średnie prędkości rzędu 40-50kmh.Czy są jakies wzmacniane Piasty do tego przeznaczone? Czy nie przejmować się tym wcale. Pytam bo od niedawna mam ebike i właśnie rozwija on prędkości ponad 40kmh .
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019   

co to za rower?
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią 21 Cze, 2019   

Rower górski składamy mifa 26 cali
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 21 Cze, 2019   

zwykła piasta powinna wytrzymact te 40-50km/h ale dla pewności i ze wzgledu na wieksza mase i predkosci wybrałbym wersje nie na tzw "wianuszkach" ( tanie ale może się rozkręcić i pilnowac trzeba smarowania) tylko na łożyskach maszynowych( droga ale wiele moze zniesc i długo od czasu do czasu na analogu z górki pomykać sie zdarzało 80km/h i praktycznie jest bezobsługowa przez wiele tys km )
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 21 Cze, 2019   

o piastę bym się najmniej martwił.
raczej obręcz porządna, stożek wzmacniany, kapslowany i szprychy nie pocieniane.
"zwykłe" koło co 50 km musiałem centrować aż się w końcu promieniowo pokrzywiło.
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 23 Cze, 2019   Re: Piasta przedniego koła czy wytrzyma prędkość 40-50kmh

baranski86 napisał/a:
Dzień dobry, mam pytanie do posiadaczy ebike.Czy Piasta rowerowa przedniego koła wytrzyma średnie prędkości rzędu 40-50kmh.Czy są jakies wzmacniane Piasty do tego przeznaczone? Czy nie przejmować się tym wcale. Pytam bo od niedawna mam ebike i właśnie rozwija on prędkości ponad 40kmh .

Ponad 40km/h to rozwija każdy rower, a średnią prędkość to masz chyba niższą? Radzę pojeździć i dopiero w miarę potrzeby wymienić obręcz czy koło. Krytyczna jest nie szybkość ale masa roweru wraz z rowerzystą i przyśpieszenie. Te problemy dotyczą ciężkich ebików z silnikami dużej mocy.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group