ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgrzewarkę "pożyczę" (zapłacę za zgrzanie) lub kup
Autor Wiadomość
krzych 
początkujący


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 27 Cze, 2019   Zgrzewarkę "pożyczę" (zapłacę za zgrzanie) lub kup

Cześć,

Szukam kogoś kto albo ze mną (przywiozę/odbiorę/zaczekam) zgrzeje pakiet, albo zgrzeje dla mnie, albo pożyczy zgrzewarkę (myślę o takiej samoróbie z mikrofali lub podobnej, nie jakiś kombajn), albo sprzeda za grosze gorszą zgrzewarkę, bo sam ma już lepszą.

Generalnie, pasuje mi cokolwiek bylebym zgrzał pakiet tak jak ja chcę i najlepiej bez wysyłania go pocztą (choć jeśli ktoś coś mądrego zasugeruje to może się skuszę).
 
 
slow 
kierownik


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 337
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 29 Cze, 2019   

Cytat:
choć jeśli ktoś coś mądrego zasugeruje to może się skuszę).

Ja zasugeruję żebyś może podał jakąś lokalizację.
 
 
krzych 
początkujący


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 01 Lip, 2019   

slow napisał/a:
Cytat:
choć jeśli ktoś coś mądrego zasugeruje to może się skuszę).

Ja zasugeruję żebyś może podał jakąś lokalizację.


Bardzo słuszna sugestia - napisałem to w temacie (pole umożliwiało wpisanie całości wraz z miastem), ale nie jest to wyświetlone tutaj w temacie, jest jakiś błąd w PHPBB.

Temat w całości brzmiał "Zgrzewarkę "pożyczę" (zapłacę za zgrzanie) lub kupię - W-wa" czy jakoś podobnie.

Lokalizacja okolice Warszawy (dojadę w razie potrzeby do max 100 km.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 01 Lip, 2019   

szukaj usera grafffik
_________________
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
 
 
krzych 
początkujący


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 16 Lip, 2019   

Ogłoszenie nieaktualne. Po zrealizowaniu konstrukcji opiszę ją i z przyjemnością zareklamuję kolegę który mi pomógł :) . Wątek do zamknięcia.
 
 
krzych 
początkujący


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Ok, czas na pochwalenie kolegi AdrianJ który nie dość, że zaoferował się w kwestii zgrzania pakietu to jeszcze doradził, pomógł i ogólnie bardzo dużo wniósł w uruchomienie mojego roweru.

Ale konkretnie:

1. Miałem skrzynkę, źle zrobioną (konkretnie źle wymierzoną, za ciasną oczywiście, już nie mówiąc o tym, że też nie jest sztywna w związku z czym popiskuje, etc, ale to nie temat o skrzynce, a też nie będę hejtował wykonawcy choć powinienem, ale nie...). W skrzynce miało się zmieścić 160 akumulatorów wg. zapewnień "producenta". Po drugich pomiarach które miały być już "precyzyjne", autor zapewniał że 144 wejdzie, ale nie więcej. Po wykonaniu skrzynki gdy już nie miałem nic do powiedzenia, okazało się że 143 akumulatory wejdą, ale BEZ KOSZYKÓW. Generalnie, na co mi 143 aku? 16x9 bez jednego? Zatem kombinowanie jak to zrobić, żeby wcisnąć jeszcze jeden... Ostatecznie okazało się, że nawet udało się bez dużego wciskania, ale tylko dlatego, że robił to właśnie Adrian.
2. Z powodów wyżej wymienionych, pakiet zażyczyłem sobie JA (!) bez koszyków. Większość ludzi umiejących (nawet tych bardzo dobrze umiejących) zgrzewać pakiety odmawiała mi zrobienia pakietu bez koszyków. A Ci którzy zgodzili się, nie chcieli za bardzo, chcieli drogo, a ostatecznie zupełnie rezygnowali gdy okazywało się, że skrzynki nie ma za bardzo jak zdemontować (trudne to do opisania, ale kontruktor zapewniał, że będzie dało się rozbierać, a po wykonaniu sam mówił, że on się nie podejmie zdejmować, bo będzie trzeba ją później naprawiać itp... masakra jednym słowem). Oczywiście mogłem zrobić w koszykach mimo wszystko, ale wyszedłby jakiś śniesznie mały pakiet do silnika QS 205 na 45A co byłoby kompletnie bez sensu. Więc się uparłem.
3. Skrzynka wadziła o amortyzator tylny gdzie też miało być wyprowadzenie kabli (mufy) do ładowarki oraz kontrolera.
4. Wszystko było "w częściach", nic nie miałem jeszcze złożonego. Jedynie koło zaplecione, ale też brak torqArmów a reszta luzem w pudełku....

I teraz co się stało...

Ano stał się "CUD"! :-P Adrian zrobił pakiet idealnie wewnątrz skrzynki dokładnie tak jak chciałem, 144 aku weszły bez pocenia się, wszystko ślicznie zgrzane, BMS przylutowany, uruchomiony, dodatkowo zaoferował się pomóc mnie sfrustrowanemu całością bałaganu i rozczarowanemu, przy składaniu całej reszty. Dorobił mi torqArmy bardzo ładne i mocne (dokręcane), podpiął kontroler i silnik pod niego (plątanina kabli jaka jest obecnie na zewnątrz to już moje dzieło, bo to ja nadal nie jestem pewien co chcę osiągnąć, zwijać czy ciąć na zero, a jak ciąć to jakie wtyki etc, więc chwilowo odłożyłem na później - wewnątrz wszystko jest perfekcyjnie), uruchomił, dał motywację, żeby dokończyć i zacząć jeździć.

Ogólnie WIELKIE podziękowania dla Adriana który jest naprawdę bardzo dobrym fachowcem, ale też przede wszystkim bardzo dobrym i pomocnym człowiekiem :)

extc.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 294 raz(y) 654,76 KB

 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Maj, 2020   

również skorzystałem z pomocy Adriana i ogniwo jest w trakcie przygotowywania. Spoko gość, miłe konsultacje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group