ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poprawne podpięcie silnika Mxun 30H ze sterownikiem Kt36/48~
Autor Wiadomość
korekpl 
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 10
Skąd: OPO
Wysłany: Sob 06 Lip, 2019   Poprawne podpięcie silnika Mxun 30H ze sterownikiem Kt36/48~

Podpinam właśnie sterownik Kt 36/48 sinus z silnikiem mxun 30h 7x9, sprawdziłem wszystkie 6 konfiguracji podłączenia silnik-sterownik żółty, zielony, niebieski, fazy i halle zawsze w tej samej konfiguracji podpinałem. W 3 z nich silnik nie pracował w ogóle, w 3 pracuje, obraca kołem, lecz jego prędkość max wyświetlana to na początku 19 potem 25 teraz 12, mimo tego, że wróciłem do podpięcia ze startu, chociaż w pramateriach pozmieniałem parę ustawień, (na wyświetlaczy ustawiałem już limit 72,40,50 nie wpływa to na nic, jeśli zmienię ilość magnesów P1 to pokazuje inną prędkość, lecz koło wygląda na to że ma tą samom prędkość obrotową) i jakoś nie wydaje mi się, że jest to mega cicha i równa praca, szczególnie nie trzymając manetki na 100% tylko na np. 25%, chociaż nie mam pkt odniesienia i nie wiem jak to powiano wyglądać. Rozkminiam o co może chodzić, nasuwają mi się 2 opcje:
1 jest jakaś zworka ograniczająca gdzieś prędkość w sterowniku może ( chociaż przy zmianie parametru P1, zmienia się też prędkość wyświetlana, więc opcja legalnego limitu 25 chyba odpada, bo nie zawsze go osiąga)
2 sprawdzać po kolei dziesiątki pozostałych konfiguracji czyli chyba 6x6=36 dla każdej kombinacji faz każdą halli, mam nadzieję, że da się tego uniknąć
 
 
sky 
początkujący


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Krk
Wysłany: Nie 07 Lip, 2019   

Spróbuj tej tabelki, będzie łatwiej :)
https://ebike.nexun.pl/silnik-sterownik-kolejnosc-przewodow/
 
 
korekpl 
początkujący


Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 10
Skąd: OPO
Wysłany: Nie 07 Lip, 2019   

txh, ale sam sprawdziłem wszystkie 36 możliwych konfiguracji, w 3 z nich silnik pracował poprawnie, ma to sens, są 3 fazy, jeśli wszystkie przesuniemy o 120 stopni to dalej musi działać poprawnie ( w 3 obracał się w lewo, co również ma sens), a pozostałe to nie udane próby zakręcenia kołem, wniosek raz na 12 prób powinno nam się udać zakręcić kołem w poprawną stronę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group