ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa tempomatu Bionx - w fazie testu.
Autor Wiadomość
opoka 
początkujący
opoka


Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2019   

Witam, właśnie szukam sposobu jak można uruchomić silnik przez CMD na podłączonym interfejsie. Czy masz na myśli zasymulowanie manetki, czy znasz jakiś inny sposób?
 
 
opoka 
początkujący
opoka


Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 02 Paź, 2019   

Witam ponownie. Ostatnio pisałem co udało mi się pomierzyć w obwodzie manetki. Niestety podszedłem do tematu jak kowal do pierścionka. Badałem przebiegi napięcia w milisekundach natomiast tutaj przebiegi trzeba badać w mikrosekundach. W związku z tym mój wykres nie ma zastosowania. Pojawiły się tam dziwne interferencje.
Całe szczęście są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Kolega z open-ebike.com opisał dokładnie funkcjonowanie manetki. Manetka wysyła impulsy zwierające (napięcie spada do 0 V) co 29,1 msek, ale szerokość tego impulsu jest zmienna w zależności od stopnia naciśnięcia manetki (szerokość mierzona w mikrosekundach). Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wrzucić tłumaczenie opisu działania manetki z konkretnymi długościami impulsów.
 
 
Kordian 
młodzik


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 62
Skąd: Sulejówek
Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   przebiegi napiecia manetki

Tutaj podawałem wykresy czasowe napięcia.
https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=9513
 
 
opoka 
początkujący
opoka


Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 05 Paź, 2019   

Bardzo dziękuję za zamieszczone zrzuty. Widziałem je już wcześniej. Są dla mnie nie do końca zrozumiałe. To dlatego, że nie miałem styczności z tym wypasionym sprzętem do badania przebiegów. W każdym razie od jakiegoś czasu walczę z zasymulowaniem manetki za pomocą Arduino. Chwilowo bezskutecznie. Potrafię na razie zmniejszyć, zwiększyć stopień wspomagania, włączyć światła i pomachać słupkiem w czasie kalibracji manetki. Niestety koło kręci się bardzo niechętnie. Może to uszkodzenie konsoli, może niedokładne przebiegi, które generuję. Przyszłość pokaże, bo wierzę że w końcu ruszę.
 
 
opoka 
początkujący
opoka


Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 14
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 06 Paź, 2019   

Chciałbym się podzielić ciekawym odkryciem. Rower z konsolą RIDE+ rozpędza się na manetce tylko do 4 km/h. Po zmianie konsoli na G2 rozpędza się na manetce do 27 km/h. W obu konsolach V max dla manetki jest ustawiona na 50 km/h. Coś innego ogranicza tę prędkość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group