ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiana manetku gazu na kciukowa
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   Zamiana manetku gazu na kciukowa

Dzień dobry Koledzy, chciałbym wymienić manetku gazu w ebiku z twist na kciukowa, mam pytanie ta manetku twist jest z wyświetlaczem i wychodzi z niej 6 przewodow, 3 typowe od manetki ( biały, czerwony,czarny) i 3 ( brązowy i żółty od przycisku włączania + zielony chyba od + sterownika) Jak podłączyć manetke kciukowa która ma tylko trzy przewody ( biały, czarny,czerwony) i co zrobić z tymi trzema pozostałymi wychodzacymi ze sterownika ,czy połączyć że sobą żółty i brązowy?
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Manetkę którą posiadasz jest manetką hallotronową, magnes który porusza się względem hallotronu generuje napięcie które idzie do sterownika i na podstawie tego sterownik steruje silnikiem. Czerwony przewód to plus, czarny to masa, biały to sygnał. Zrób zdjęcie tej manetki (co to za wyświetlacz) to będę mógł Ci pomóc dalej.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   Zdjęcie kabli

Wiedźmin 44 a możesz mi podać messengera, albo maila bo coś nie mogę tutaj dodać zdjęć.
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Przy pisaniu posta masz przycisk dodaj załącznik i tam dodajesz zdjęcia. Albo daj link do manetki jaką kupiłeś a dalej sobie poradzę.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   Manetka

Stara manetka

https://s.click.aliexpress.com/e/gRkq70c
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Nowa manetka

20,23 zł 11%OFF | Rower elektryczny Scootor akcelerator przepustnicy kciuk Ebike prędkości bez kierownica rower część 24 V/36 V/48 V /60 V/72 V wszystkie nadaje się
https://s.click.aliexpress.com/e/brNgJYc0
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Na wyjściu ze sterownika jest 6 kabli, czerwony, biały, czarny, brązowy,zolty,zieliny
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Rozumiem że chcesz zostawić stary wyświetlacz ze starej manetki a zamiast manetki starej obrotowej mieć kciukową? Powiedz mi czy wyświetlacz jest zespolony z obudową starej manetki czy jako osobny element.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Nie nie chce zostawiać wyświetlacza on jest zespolony z manetka, chciałbym wymienić ja na kciukowa, ale nie wiem co zrobić z tymi trzema przewodami od sterownika żółty, brązowy i zielony, czy po prostu je zostawić, czy zmostkowac te kable od włączania żółty i brązowy ze sobą żeby się sterownik zalaczyl.
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Spróbuj podlaczyc manetke do trzech przewodow czerownego czarnego i bialego a reszte przewodow zostaw niepodlaczona i zobacz czy sterownik zaskoczy do czego sluzy przycisk w starej manetce?
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Przycisk służy do włączania
 
 
wiedzmin44 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2019
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

To musisz sprawdzic ktore przewody z tego przycisku ida do sterownika i te przewody w sterowniku zewrzec. Mozesz to sprawdzic miernikiem uniwersalnym na ciaglosc przewodu wlaczajac i wylaczajac przycisk sprawdzisz na ktorych przewodach przycisk dziala albo rozbierz to ustrojstwo i zobacz jak przewody ida i bedziesz wiedzial ktore zewrzec.
 
 
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Ok dziekuje za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group