To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Projekt skuter Peugeot Elyseo EV

Anonymous - Pon 05 Gru, 2011
Temat postu: Projekt skuter Peugeot Elyseo EV
Witam forumowiczów ,
Postanowiłem popracować nad projektem przeróbki skutera Peugeot Elyseo 125ccm na skuter elektryczny jednak w związku z brakiem doświadczenia w pojazdach EV chciał bym prosić o pomoc forumowiczów.

Skuter posiadam i jest w nim uszkodzony silnik i więc baza znakomita posiadam też silnik elektryczny DC na magnesach trwałych o mocy 2,4 kW i obrotach 3000 i momencie 7Nm oryginalny silnik posiadał moc 12KM czyli 9 Kw . i tu moje pierwsze pytanie czy moc 2,4kW wystarczy do poruszania się takim skuterem?
Planowana prędkość 60km/h z moich obliczeń wyszło ,że obroty koła przy 60km/h będą 660obr/min więc potrzebne przełożenie 1:4,5.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

tomasz_kombi - Pon 05 Gru, 2011

W typowych skuterach elektrycznych (o Vmax = 45km/h) stosuje się silniki o mocach od 800 do 1500-2000W więc Twój silniczek spokojnie da radę.
Pozostaje kwestia mechaniczna - tzn. czy się zmieści i jak go połączyć z resztą (przy silnikach montowanych w kole nie ma takiego problemu).

Anonymous - Pon 05 Gru, 2011

To tez trochę zależy od masy kierowcy, ukształtowania terenu.. A dałby rade silnik 2kw z kierowcą o masie 100 kg :mrgreen: ?
Anonymous - Pon 05 Gru, 2011

tomasz_kombi, Tylko te silniki w kole są trudne do zdobycia:( a pomysł na połączenie silnika jest taki żeby wykorzystać konstrukcje silnika spalinowego a zamiast przekładni pasowej i wariatora zastosować pasek zębaty
Zbyszek Kopeć - Pon 05 Gru, 2011

tomasz_kombi:
Nie ma takich typowych.
Są skutery motorowery i są skutery motocykle, i spalinowe, i elektryczne; mogą być na sprężone powietrze.
Aby spełniały odpowiednie przepisy, to będą tre maszyny zaliczne do motorowerów lub do motocykli.

Anonymous - Wto 06 Gru, 2011

Zbyszek Kopeć, Mam pytanie , Powiedz Zbyszku co Twoja wypowiedz wniosła do tematu?
Zbyszek Kopeć - Wto 06 Gru, 2011

To było ważne sprostowanie, czyli wniosło bardzo wiele.

Skuter Peugeot Elyseo 125ccm jest motocyklem i ma legalnie większe prędkości od motoroweru.

kremir - Śro 07 Gru, 2011

Myślę że w opracowywaniu koncepcji bardzo mogłaby Ci pomóc praca dyplowa kolegi (chyba nawet przedstawiał swój projekt na forum), który przerobił Hondę CBR na eletryka. Oczywiście on miał fudusze z uczelni i do dyspozycji narzędzia o których mi się nawet nie śniło :grin: ale praca jest na prawdę bardzo wartościowa i wnosi wiele wiedzy, którą niełątwo znaleźć. Na dole strony http://www.samochodyelekt...br_1000f_ev.htm znajdziesz link do wersji pdf tej pracy. Koniecznie przeczytaj a dużo Ci się rozjaśni i będziesz mógł łatwiej oszacować co wyciągniesz ze swojego silnika.
Powodzenia :grin:

rychuxxl - Czw 08 Gru, 2011

witam :)
o qrde wielki szacun dla kolegi Mariusza i tak właśnie powinien być przedstawiony każdy projekt wszystko jasne i czytelne jednak co praca dyplomowa to praca a nie jakieś garażowe strony pana Z. z których nic nie wiadomo ;)
A na co obronił się kolega Mariusz? Zakładam że inna ocena niż celujący nie wchodziła w grę no chyba że uczelnia dopatrzyła się błędu w opisie przyrządów pomiarowych ;)

mar56 - Czw 08 Gru, 2011

Musiałeś wkleić ten link kremir :cry: żyłem sobie w błogiej nieświadomości, że domowym sposobem zbuduję sobie fajną Hondę na prąd :grin: Swoją drogą to jestem bardzo ciekawy, gdzie by chciał umieścić pozostałe akumulatory dla zwiększenia zasięgu do 200km(plus 37,5k zł.baterie,12,5k za 50 km),no i ta cena ,biorąc pod uwagę że miał zaplecze uczelni,skłania do budowy :grin: Chyba jesteśmy skazani jeszcze na długo na chiński shit z wyjściem na łańcuch plus żele :cry:
Zbyszek Kopeć - Czw 08 Gru, 2011

Prawda. Najpierw Mariusz odwiedzał mój garaż, analizowaliśmy moje konstrukcje z adaptacją do motocykla i w sumie bardzo ładnie wykonał swój motocykl EV.

rychuxxl:
Skoro wszystko już wiadomo, to teraz wypada tylko szybko naśladować konstrukcję motcykla EV i ją wykonać bezproblemowo dla siebie.

Zbyszek Kopeć - Czw 08 Gru, 2011

Dodam.
Tu jest dyskusja:
http://forum.arbiter.pl/v...ghlight=wyprawy
na temat tej HONDY EV.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group