To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Szybki i mocny erower

MixhaL - Wto 03 Sty, 2012

Przekladnia lancuchowa nie halasuje az tak bardzo jak sié wydaje, nawet powiem ze przy tym halasie w tym filmiku jej nie slychac.
Najwiekszy halas generuje sam silnik ze wzgledu na obroty.
Huby maja duzo mniejsze obroty, bodaje kilkaset natomiast te silniki kilka tysiecy, a jezeli silnik jest wyposazony w przekladnie planetarna to halas generowany jest jeszcze wiekszy.
Jezeli chodzi o parametry to raczej nie ma nic szybszego i mocniejszego przy takim samym napieciu i natezeniu w hubach.
Sa szybsze i maja zdecydowanie wiekszy moment.
Ja nie mialem problemu jezdzac po samym piachu czy polu zaoranym, problemem bylo tylko utrzymanie rownaowagi na tak miekkim podlozu.

Nostusek - Sob 07 Sty, 2012

Zgadzam się - łańcuchowe przekładnie są dość ciche w swojej pracy - gdybym nie miał kufra który działa jak pudełko rezonansowe to by mnie praktycznie nie było słychać a tak to jest tylko dźwięk w stylu "bzzzzzuuuuuummmm".... Co do pasków zębatych - mianowicie paski te lubią wyć przy wysokich obrotach nawet do 80 kilkudecybeli. A bierze się to stąd że powietrze które wiruje po kole zebatym jast pod paskiem gwałtownie sprężane i musi się wydostać - stąd gwizd przekładni paskowych... Dowiedziałem się o tym dmuchając sprężonym powietrzem na samo wirujące koło pasowe do pasa zębatego - był głośny gwizd..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group