To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - KORBA POD WOLNOBIEG

Anonymous - Pon 14 Sty, 2013
Temat postu: KORBA POD WOLNOBIEG
Jak w temacie- czy macie konkretne modele korb pod wolnobiegi. Planuje zastosować wolnobieg z hulajnogi elektrycznej i szukam korby, przy której nie trzeba by za dużo rzeĽbić. Do tego jeszcze szersza o¶ suportu...
toft - Pon 14 Sty, 2013

je¶li szukasz konkretnego modelu to najpierw...
S± dwieszkoły aluminiowavi stalowa...
Alu nakrecaj± wolnobieg( i przypięto± resztę) prosto do gwintu alu na korbie alu...
Stalowcy najpierw przykręcaj± do paj±ka pierscień stalowy a na nim dopiero jest gwint...
CO do rozstawu i mm to mysle ze da sie to zrobić tak iż wł¶ciwie plus minus te kilka mm nie ma róznicy w suporcie i jego rozstawie (tym min użytecznym)...
Co do trwało¶ci...
nie wiem...
trzeba szukać.... ja osobisće nie odważe sie wypowiedzieć bo mam za mało roboczo godzin...
Generalnie gwint alu "łatwiej zerwać" ale... to zależy od mnogiej liczby czynników...
Je¶łi planujesz robienie korby z gwintem alu od razu na korbie to istotna jest ¶rednica mięcha na korbie... tu nie ma reguły zmieniaj± sie modele i rozmiary... w przypadku próby zastosowania pier¶cienia ze stali to juz nie tak ważne, a bardziej czy da się to wkręcić w paj±ka na płasko...
POzdrawiam:)
PS ekonomicznie przeróbkama sens wtedy gdy korby s± stopsunkowotanie i da sie jako¶ wykorzystać ichżębatki...
MM:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group