To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Wytrzymalośc spawu ? nietypowa wydumka na 2 kołach

bosman - Pią 09 Sty, 2015
Temat postu: Wytrzymalośc spawu ? nietypowa wydumka na 2 kołach
Dziś widziałem (i organleptycznie sprawdzilem) konstrukcję taką jak na rys, Zrobił to jakiś dziadek (na moje wzorował sie na rowerwach przyszlosci typu bmw).
I jaka jest wytrzymalosc spawu - jesli rura ma mniej wiecej 50 cm, pracuje ona pod niekorzystnym kątem - i jest tylko dospawana do innej rury (to powiekszone na rys). Na moje to na pewno pęknie w bliskim czasie... rurka miala mniej wiecej do 30mm srednicy , cala konstrukcja mieszana - tylko przednie widelki to calosc z roweru, reszta to zwykle rury. Calosc pospawal zwyklą spawarką.


wibi - Pią 09 Sty, 2015

Jeśli "zbudował" to jakiś dziadek to należy sądzić, że uczyli go jeszcze w PRLu i zapewne nie ma licencjatu z marketingu czy bankowości jak większość obecnie kształconych i zapewne obliczyć taki spaw potrafi.To, że zwykłą spawarką spawane nie jest wadą,ważne tylko są umiejętności spawającego. Jeśli to konstrukcja stricte rowerowa (bez silnika) a waga kierowcy niska (również tylnego koła) i znane jest miejsce mocowania amorka oraz wymiary i technologia (ze szwem czy bez) rurek to sądzę, że to może wytrzymać.Istotne jest również samo mocowanie sztycy pod siodełko które, ciekawe rozwiązanie (odcinek rury dużej średnicy łączący rurę poziomą i ukośną), może osłabić względnie wzmocnić gdy sztyca będzie wchodzić w rurę ukośną.
Anonymous - Pią 09 Sty, 2015

Zwykłe rury i zwykła spawarka, to normalka :D
Dla pewności dałbym dodatkową rozpórkę od poziomu do skosu.

gienek333 - Pią 09 Sty, 2015

Sorry za OT, ale odnośnie "dziadków" jest taki "starszy pan", który buduje różne drony, np. kwadrat z dziurą w środku. Widziałem kiedyś jakiś program na jakimś niszowym programie, ale niestety poszukiwania w sieci nie dały rezultatów. Ktoś widział? Ktoś wie?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group