ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytrzymalośc spawu ? nietypowa wydumka na 2 kołach
Autor Wiadomość
bosman 
młodzik


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 53
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   Wytrzymalośc spawu ? nietypowa wydumka na 2 kołach

Dziś widziałem (i organleptycznie sprawdzilem) konstrukcję taką jak na rys, Zrobił to jakiś dziadek (na moje wzorował sie na rowerwach przyszlosci typu bmw).
I jaka jest wytrzymalosc spawu - jesli rura ma mniej wiecej 50 cm, pracuje ona pod niekorzystnym kątem - i jest tylko dospawana do innej rury (to powiekszone na rys). Na moje to na pewno pęknie w bliskim czasie... rurka miala mniej wiecej do 30mm srednicy , cala konstrukcja mieszana - tylko przednie widelki to calosc z roweru, reszta to zwykle rury. Calosc pospawal zwyklą spawarką.



wydumka na 2 kolach.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 211 raz(y) 31,76 KB

 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Jeśli "zbudował" to jakiś dziadek to należy sądzić, że uczyli go jeszcze w PRLu i zapewne nie ma licencjatu z marketingu czy bankowości jak większość obecnie kształconych i zapewne obliczyć taki spaw potrafi.To, że zwykłą spawarką spawane nie jest wadą,ważne tylko są umiejętności spawającego. Jeśli to konstrukcja stricte rowerowa (bez silnika) a waga kierowcy niska (również tylnego koła) i znane jest miejsce mocowania amorka oraz wymiary i technologia (ze szwem czy bez) rurek to sądzę, że to może wytrzymać.Istotne jest również samo mocowanie sztycy pod siodełko które, ciekawe rozwiązanie (odcinek rury dużej średnicy łączący rurę poziomą i ukośną), może osłabić względnie wzmocnić gdy sztyca będzie wchodzić w rurę ukośną.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Zwykłe rury i zwykła spawarka, to normalka :D
Dla pewności dałbym dodatkową rozpórkę od poziomu do skosu.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Sorry za OT, ale odnośnie "dziadków" jest taki "starszy pan", który buduje różne drony, np. kwadrat z dziurą w środku. Widziałem kiedyś jakiś program na jakimś niszowym programie, ale niestety poszukiwania w sieci nie dały rezultatów. Ktoś widział? Ktoś wie?
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group