To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Zdjęcia i filmy znalezione w sieci - Cromotor i ponad 20kW - szaleństwo :)

MARCIN - Śro 20 Maj, 2015

Ten wyścig, kto zrobi mocniejszy i szybszy "rower", i ten dowcip, że rowerem wyprzedza się samochody, staje się już niesmaczny. Jedynym miejscem dla takiego roweru jest ulica. Bo nigdzie indziej nie da się wyciągnąć maksymalnej prędkości. Ale po co rower na zwyczajnej drodze? Cała zaleta roweru polega na możliwości korzystania z dróg rowerowych, jeździe na skróty. Jeśli nie korzysta się z tych zalet, to dlaczego buduje się te niby rowery? Czy nie lepiej zbudować/przerobić motocykl na elektryczny? Lepsze prowadzenie, lepsze hamulce, więcej żelastwa, co by się w pierwszej kolejności łamało. Wygodniejsza pozycja za kierownicą, duże i wygodne siedzenie, normalne podnóżki. I jak kierowcy widzą motocykl, to spodziewają się dynamicznej akcji, a jak widzą rower, to go nie doceniają. Co by się nie stało, to zawsze będzie wina "rowerzysty", a to może drogo kosztować - klepanie Mercedesa + wózek na całe życie (sorry Pykacz, niekoniecznie piję do Ciebie, taki przykład).

Zapewne za 2-3 lata sprawa ucichnie, bo moda przeminie na takie maszyny. Teraz każdy chce się pokazać.

Pykacz - Śro 20 Maj, 2015

Marcin zgadzam się z tobą w 100% . Po sobie wiem że to się już staje zbyt niebezpieczne bo jak jest możliwośc to człowiek zawsze chce więcej . A w silnikach elektrycznych taka dziwna sprawa że podniesienie mocy i Nm jest łatwe i względnie niedrogie . Ja się od wczoraj boję spotkania z takim drugim ludkiem jak z tego merca . Tsunami na sprzedaż . Ktoś chce ?
MARCIN - Śro 20 Maj, 2015

Pierwszy w kolejce :mrgreen: .
Nie no żarcik. Mnie wystarcza marne 40 km/h, 50-tka to już maks. Brakuje mi tylko amortyzowanej ramy. Poza tym miło czasami pokręcić korbami :wink: .

PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

Pykacz, a ty chociaz jezdzisz w kasku i jakims mundurku motocyklowym czy tak na jak na zwyklym rowerku? Tsunami chyba wiele moze, wiec powinno sie go traktowac pod wzgledem bezpieczenstwa jazdy jak motocykl :)
PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

Ciekaw jestem do ilu kW dojdzie górna granica pchania w HUBa.
Pewnie zaraz cos wymysla, gdzie beda pchali w silnik 400A, pytanko jakiej szerokosci bedzie (kolo jak od supersporta :) )

atomek1000 - Śro 20 Maj, 2015

Przeciez 400A jest jak najbardziej osiągalne w tym momencie :D proszę bardzo filmik z 300A
https://www.youtube.com/watch?v=2m_mUtoEC5Q

Te wasze przemyślenia o za dużych mocach zaczeły mnie martwić bo lada moment mxus pójdzie w mój rower :razz:

PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

atomek1000, 300A to nie 400A - no dobra jestem zlosliwy hehe
poza tym to jest skuter a my mowimy o rowerku

MXUS tez spoko, daj znac jak zamontujesz to podjade z checia do Ciebie zobaczyc jak to lata

MARCIN - Śro 20 Maj, 2015

Granicą są straty elektryczne. Rosną one do kwadratu natężenia prądu. Jeśli są to krótkotrwałe pobory, to nie ma większego tematu, ale z zasady powinno dążyć się do ograniczania poboru prądu na rzecz wyższego napięcia zasilającego.
sietaz - Śro 20 Maj, 2015

Dodam, że atomek ma v-breaki tam gdzie wsadzi mxusa - podobno mocne. Aczkolwiek się ostatnio przejechałem tym rowerem gdzie ma być ten silnik to ta siła hamowania nie imponuje.

Zauważcie, że jeden z rowerów na filmiku wrzuconym przez Tasa ma podwójne tarczę z przodu - i to chyba 6-tłoczkowe

Mechano - Śro 20 Maj, 2015

Nie wiem kto to liczył ale przy 20kW i 120V mamy "ledwie" 160A a nie 260.
PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

250A :) zreszta to jest max sterownika z filmu, a aktualnie gosc wykorzstuje cos ok 20kW wiec duzo mnie niz pozwala sterownik, gdzies widzialem inny jego film gdzie pcha w silnik ponad 200A
gienek333 - Śro 20 Maj, 2015

Czy ktoś ma pojęcie co to jest 20 kW mocy? W rowerze? Myślenie nie boli :sad:
PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

20kW w rowerze to jest o ch... mocy, za duzo :)
tas - Śro 20 Maj, 2015

Ja wiem Ja wiem!!!!11!1!11one22one111@!1!

do jest:
20kW = 27KM/115kg = 235KM/t to jest o 20% więcej niż: Tesla Model S85 (197KM/t) :>

PiotrW - Śro 20 Maj, 2015

Tas, na zlocie miała być TESLA to moze ktos zbuduje takiego potwora, bedzie za rok chociaz namiastka Tesli :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group