To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery BLDC - tester silników i konrolerów - opinie

LAZY - Sob 22 Paź, 2016

Nie widzę schematu tego testera, ale czy woltomierz nie może być podłączony przez diody z każdego zakresu przełącznika? Nie powinno to kolidować. Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.
bloodyopel - Nie 23 Paź, 2016

LAZY napisał/a:
Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.


A ja zakładam że zeeltom ma właśnie woltomierz trój-pinowy :P potrafi mierzyć napięcie do 100V, ale zasilany może być tylko do 30V - osobne przewody zasilający i pomiarowy

Anonymous - Nie 23 Paź, 2016

Niby dwu przewodowy, ale na płytce są 3 piny i można to przerobić na 3 przewody. Zasilanie do 30V i pomiarowy. Trzeba tylko usunąć zworkę z płytki.
LAZY - Nie 23 Paź, 2016

bloodyopel napisał/a:
LAZY napisał/a:
Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.


A ja zakładam że zeeltom ma właśnie woltomierz trój-pinowy :P potrafi mierzyć napięcie do 100V, ale zasilany może być tylko do 30V - osobne przewody zasilający i pomiarowy


No i?.... Panie moderatorze :wink: Skoro już mi pan dociął to choć odpowiedział by pan na problem kolegi.

Rozdzielenie przewodów na trzy zwiększy zakres pomiarowy, a wstawienie diod od każdego położenia przełącznika obniży zasilanie dla modułu. Dioda zenera plus dioda zwykła by się napięcie nie cofało na inny zakres. Tylko zenerki odpowiedniej mocy bo moduł jednak troszkę mA pobiera.

Anonymous - Nie 23 Paź, 2016

Mierzyłem. Niebieski wyświetlacz pobiera około 10 mA.
Gdybym miał dodatkowe styki w przełączniku, to bym sobie poradził, ale nic wolnego nie zostało.
Zamówiłem przetwornicę 24-48/12V i będzie po problemie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group