To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - jaka dobra nawigacja do lasu offline ?

WojtekErnest - Pią 02 Wrz, 2016

tkoko napisał/a:


Co jest najlepsze ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Rozbójnik" ...

tas - Pią 02 Wrz, 2016

Ja tam od lat używam nawigacji samochodowej + mapy garmina, tanie, łatwe w montażu, wygodne w użytkowaniu, nie szkoda, jak się zepsuje lub zgubi, żadnego wgrywania map skanów, rastrów, widać w dzień, nawigowalne szlaki, nawiguje na spoty, wylicza czasy i odległości do schronisk, pokazuje szczyty, szlaki, ścieżki, rzeki itp itd :)
przenikanie - Pią 02 Wrz, 2016

W Polsce AM najczęściej aktualizuje i dobrze prowadzi. Ale w terenie jest kompletnie bez sensu.
wookie - Pią 02 Wrz, 2016

AutoMapa i "Rozbóynik" :)
tkoko - Sob 03 Wrz, 2016

przenikanie napisał/a:
W Polsce AM najczęściej aktualizuje i dobrze prowadzi. .....


Przykład: post Jana Orbana :mrgreen:
http://forum.wegierskie.c...tk%C4%85?page=3

Porównanie popularności poszczególnych map różnych dostawców;
http://www.my-navia.pl/in...641607716b0c509

Osobiście, dla mnie, najbardziej "przyjazną" mapą jest iGO, dlatego że umożliwia stosowanie map od różnych dostawców (dla Polski np. TeleAtlas, Navteq, EMapa) bez konieczności przeinstalowywania programu. Wystarczy wgrać odpowiednią mapę, POI, budynki itd. dodatkowo działa na starych urządzeniach wystarczająco płynnie. Co do map rastrowych to ich stosowanie jest raczej "hobbystyczne" przynajmniej dla mnie.

DAREK77 - Sob 03 Wrz, 2016
Temat postu: Navigacje
Witam
Rozwiązanie Tasa z garminem jest godne polecenia, zwłaszcza z plikiem .img który ma kilka map zgranych w gmaptol według potrzeb. Kiedy komuś nie szkoda telefonu na lesne wertepy to mozna i z Antkiem...
Ciekawe rozwiazania nawigacji na Androida które stosuje awaryjnie to:

1. OruxMaps: czyta pliki img garmina i inne mapki z netu apka jest naprawde dobra.
http://www.oruxmaps.com/
2. Aplikacja leśników LasPro ale online... warto spróbowac w lesie
3. Tam gdzie ginie sygnał polecam zeskanowane mapy turystyczne z chomi..
(otwiera sie to jako .jpg i masz mapke jako zdjęcie w telefonie).
4. TrekBuddy z gotowcami z chomi...
5. Kilka razy na drogach technicznych pomógł google ze swoimi mapami satelitarnymi.
(np. wschodnie ściany skrzycznego czy Baraniej Góry są oplecione drogami tech... jak wjedziesz to cie jeno google maps wyprowadzi.... żarty)

6. Na dziś testuje Locusa Pro.... i powiem ze z pierwszymi trzema darmowymi mapami OPEN STREETMAP nie ma lepszej nawigacji rowerowej ofline na androida... ma znaczone szlaki turystyczne i rowerowe, trasy, nagrywanie sladu, pogode na trasie... i wiecej
warta 30z + inne mapki od południowych sąsiadów.
Co mi sie nie podoba: adresy tylko z google online.... raz zaprogramowana trasa nie zmienia sie ofline jesli zadecydujsze sie na inną droge...
Pozdrawiam



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group