ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka dobra nawigacja do lasu offline ?
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   jaka dobra nawigacja do lasu offline ?

Witam Panowie zakładam temat dotyczący aplikacji na androida z nawigacją do lasu, szukam dobrego programu co by w lesie "widział" większość ścieżek rowerowych i działał w trybie offline, szukam dlatego że przy ostatnim powrocie z gór AutoMapa przeciągnęła mnie przez np. pola obsiane żytem -masakra lub wazką ścieżkę leśna zakończoną jakimś dosyć szerokim ciekiem wodnym.
czego używacie i co możecie polecić ?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Nie wiem, czy OZI Eksplorer jest na androida. Możesz sobie tam wgrać dowolne mapy. Sztabowe, z google maps itp. Ja mam wgrane zdjęcie satelitarne mojej okolicy i widzę obraz, jak z samolotu :)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

czytałem o tym programie jest na androida ale jego minusem jest to że potrzeba przygotować sobie trasę wcześniej, dla mnie optymalnym była by aplikacja " odpalana" bez wcześniejszego przygotowania, jestem w lesie włączam tele i mapa wszystko fajnie widzi w miarę dokładnie
 
 
darol 
początkujący


Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 20
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

A może coś takiego http://www.compass.krakow...y-gps/trekbuddy
Używałem tego kiedyś...wgrywasz obraz mapy z naniesioną siatką gps, a na wierzchu rysuje się ślad. Nie wiem jak z dostępnością map poza dystrybucją tej firmy, ale apkę można ściągnąć z google play za friko.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

osmand jest swietny.trzeba tylko pokopac by miec za darmo
 
 
ajs 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 165
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Geoportal Mobile (online) i Locus Free (offline)
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

http://ebike.nexun.pl/tani-gps-na-rower/
Poczytaj sobie... Sam stosuję takie rozwiązanie :mrgreen:
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016   

Polecacie coś na windows ce ?

Mam takie maleństwo Acer E300

ftp://ftp.acer.nl/handhel...0UG_PL_0526.pdf

 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

medykmtb napisał/a:
osmand jest swietny.trzeba tylko pokopac by miec za darmo

zainstalowałem go wczoraj ale niestety mój tel chyba go nie ogarnia ląduję mapę z 10 minut no i niestety wgrywa sie jedynie na pamieć telefonu a tam miejsca niewiele będę musiał rotować androida by dało się lepiej zarządzać pamięcią ale z tego co czytałem ludkowie mape bardzo chwalą nawet na odludziach

tymczasem zainstalowałem Mapfactor nawigator dzisiaj go przetestuję zobaczymy co powie w "krzakach"

pastek5 napisał/a:
http://ebike.nexun.pl/tani-gps-na-rower/
Poczytaj sobie... Sam stosuję takie rozwiązanie

pastek ostatnio raczej pobłądziliście z 30 km zrobiło się 70 km :razz: raczej zależało by mi na czymś co już mam, dokupywać kolejny gadżet raczej na razie odkładam na później

ajs napisał/a:
Locus Free (offline)

zainstaluje go dzisiaj i dam znać jak sie spisuje
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Poza wszystkim, do lasu, to musi być bardzo czuły odbiornik. Wysokie drzewa skutecznie tłumią fale radiowe.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   Re: jaka dobra nawigacja do lasu offline ?

Przemek napisał/a:
AutoMapa przeciągnęła mnie przez np. pola obsiane żytem -masakra lub wazką ścieżkę leśna zakończoną jakimś dosyć szerokim ciekiem wodnym.

Na tym polega właśnie wielka przygoda :) .
Pociesz się, że ostatnio musiałem trzy razy przejeżdżać przez błoto powyżej obręczy, a następnie kilka razy przeczołgiwać się i przeciągać rower pod elektrycznym pastuchem.
To było na szlaku rowerowym, który jest na mapach, a w terenie już całkowicie zarósł i widziałem dwa stare znaki na odcinku 8 km.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016   

Przemek napisał/a:
pastek5 napisał/a:
http://ebike.nexun.pl/tani-gps-na-rower/
Poczytaj sobie... Sam stosuję takie rozwiązanie

pastek ostatnio raczej pobłądziliście z 30 km zrobiło się 70 km :razz: raczej zależało by mi na czymś co już mam, dokupywać kolejny gadżet raczej na razie odkładam na później ....


Problemem z mapami Google, sztabowymi, turystycznymi itp. wgrywanymi do takich programów, polega na tym że bardzo często korzystają z danych nieaktualnych (dane sprzed kilku, jeżeli nie kilkudziesięciu lat). Sam w zeszłym tygodniu z Hrobaczej próbowałem się dostać do Kóz wg. mapy Googla. Wg. mapy, po zjechaniu z góry w kierunku Porąbki (~300m czerwonym szlakiem) powinienem mieć "Szlak Papieski" do Kóz. W praktyce z braku takowego pojechałem w lewo (równolegle do czerwonego szlaku istniejącą droga, której notabene nie ma na mapie Googla) która biegła wzdłuż linii 700m na mapie, i dojechałem do żółtego szlaku do Kóz. Podobną sytuację miałem wiosną gdy próbowałem wjechać na Szyndzielnię, po niebieskiej trasie narciarskiej przez Kołowrót (30 - 40 lat wcześniej jeździłem tamtędy na nartach :mrgreen: ).

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=1001n,6835t,1018n
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

To, czy widać ścieżki leśne czy nie, to zależy chyba tylko od mapy, a nie od programu.
Ja polecam prawdziwy kombajn: Locus Map.
Kombajn, nie znaczy, że trudny w obsłudze. Ściągnąłem wersję darmową i po paru dniach zakupiłem płatną.

A z mapami bywa różnie - testowałem kilka i w zasadzie nie znalazłem takiej, która by miała "wszystko". Jak są leśne ścieżki, to nie ma polnych. Jak polne, to mapa nieczytelna. Jak czytelna, to nie ma leśnych...Albo w jednym lesie ścieżki leśne pokazuje dobrze jedna mapa, a w drugim lesie już inna.
To samo z wiejskimi drogami: "szeroka" na mapie okazuje się piaszczystą leśną drogą, a "wąska kreska" - szeroką, szutrową utwardzoną drogą - co mapa, to pokazuje co innego.
Aktualnie używam OpenStreetMap - po prostu jakaś najoptymalniejsza na moje tereny i potrzeby.
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Wrz, 2016   

Fakt, bałagan z mapami i nawigacjami się straszny porobił. Niby pełno tego, ale tak naprawdę trudno coś wybrać zdecydowanie najlepszego i dla wszystkich. Kiedyś był garmin i to była jedyna rozsądna nawigacja piesza/rowerowa. Kiedyś posiedziałem na różnych forach, zebrałem informacje do kupy i opracowałem metodę, jak przerobić topograficzne mapy garmina żeby otwierały się w samochodowych nawigacjach typu lark, pentagram itd. No bo kiedyś androida nie było ani smyrofonów, a jakoś trzeba było sobie w terenie radzić. Potem były na bieżąco codziennie aktualizowane mapy UMP PL (w różnych formatach do różnych nawigacji) i są do dzisiaj. Chyba najlepsza aktualnie opcja jeśli chodzi o mapy topograficzne a nie samochodowe. No bo w samochodowych to wiadomo co jest najlepsze...
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pią 02 Wrz, 2016   

przenikanie napisał/a:
...... No bo w samochodowych to wiadomo co jest najlepsze...


Co jest najlepsze ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group