To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Mid Bosch, czy ciężko przerobić na zewnętrzny sterownik?

Kajman - Sob 27 Maj, 2017
Temat postu: Mid Bosch, czy ciężko przerobić na zewnętrzny sterownik?
Hej,
Mam do kupienia mida boscha z uwalonym sterownikiem, powiedzcie czy ciężko toto zrobić na normalny sterownik? Jakieś zasadzki utrudniające dostęp?

bloodyopel - Sob 27 Maj, 2017

Nie jest trudno ;) tu masz rozflakowany cały :) https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4884
sirgregs - Sob 27 Maj, 2017

Ile ma kosztować i czy jesteś przekonany że to sterownik jest uszkodzony?
Z tego co się orientowałem to najczęstszą usterką tych silników jest pęknięte koło zębate wykonane z tworzywa.
Trzeba dziadowi zdjąć obie pokrywy i zobaczyć co siedzi w środku i czy w ogóle siedzi ;-)

Kajman - Sob 27 Maj, 2017

LCD w kawałkach, więc uznaję, że sterownika nie ma ;) Nawet jakjest, chyba wolałbym nowy zewnętrzny. ;) Rower kpl 800zł, padnięty LCD i bateria.

To jest szczotka czy bezszczotka?

sirgregs - Sob 27 Maj, 2017

Silnik jest bezszczotkowy, nie posiada również halli. W zębatce zdawczej silnika siedzi magnes który współpracuje z elementem na płytce elektroniki.
Podłączenie zewnętrznego sterownika polega na wylutowaniu elektroniki i podłączeniu trzech przewodów fazowych silnika do przewodów fazowych nowego sterownika i tyle.
Swój silnik sprawdzałem i kręci ale nie był jeszcze testowany w rowerze bo brakuje jednego koła zębatego.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group